Ana sayfa Genel 2019 Yapımı Bir Polonya Filmi: Boze Cialo

2019 Yapımı Bir Polonya Filmi: Boze Cialo

44
0

İngilizceye Corpus Christi olarak çevrilen Polonya yapımı bu film 2019 yılında vizyona girmiş. Hatta film “ Yabancı Dilde En İyi Film Oscar Adayı” bile olmuş.

Filmin yönetmen koltuğunda Jan Komasa otururken filmin senaryosunu Mateusz Pacewicz kaleme almış.
Boze Cialo’nun oyuncu kadrosunda ise Bartosz Bielenia, Eliza Rycembel, Aleksandra Konieczna yer almış.

Boze Cialo, hapisten yeni çıkan gençlerin ekonomik özgürlüklerini elde edebilmeleri için küçük bir kasabanın dışındaki fabrikaya işçi olarak gönderilmesini konu alıyor.

Bizim ana karakterimiz Daniel da hapishaneden çıktıktan sonra buraya gönderiliyor. Fakat Daniel burada çalışmak hiç istemiyor. Fabrikadakiler kendisini görmeden kasabanın içine iniyor ve onun için çok farklı bir yolculuk başlıyor.

Kasabanın rahibi onun gönderilen yeni rahip olduğunu sanıyor. Dine her zaman ilgi gösteren bir insan olan Daniel bu fırsatı değerlendiriyor ve hemen çalışmalarına başlıyor.

Genç bir rahip rolünü oynayan Daniel eline geçen bu fırsatta insanların bazı şeylere olan bakış açılarının da değişmesine yol açıyor.

Boze Cialo, insanların birbirlerine etiketlerle baktığını fakat bu etiketlerin aslında değişebileceğini ve insanlara bazı konularda fırsat vermenin çok önemli olduğunu gösteren bir yapım olmuş.

Eğer filmin konusu ilginizi çektiyse bu Polonya yapımı ve Oscar adayı filme bir şans vermelisiniz. Şahsen ben bu filmi izlerken çok keyif aldım. Fragmanı aşağıya bırakıyorum, herkese iyi seyirler…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here