Ana sayfa Tavsiye - İpucu 25 Yaşına Gelmeden Önce Yapmanız Gereken 10 Şey

25 Yaşına Gelmeden Önce Yapmanız Gereken 10 Şey

3642
0

1Çocukluğunuzda yaşadığınız nostaljik bir yeri ziyaret edin.

Flickr: atoach

Şu anda uzakta yaşıyor olsanız bile, küçük bir tur yapmaya çalışın. Eşinizi veya en iyi arkadaşınızı yanınıza alarak – yalnız başınıza da gidebilirsiniz. – geçmişinizden kişisel bir anının sizinle birlikte yaşamasına izin verebilir zihninizi günlük hayattaki problemlerinizden arındırabilirsiniz.

2En sevdiğiniz yemeklerden en az üç ya da dördünü iyi pişirmeyi öğrenin.

Lifetime Daily

Yemek tariflerini öğrenin, böylece zor bir günün ardından evinize döndüğünüzde gerçekten çok kolay bir şekilde sevdiğiniz yemeği yapabilirsiniz. Hatta, başarılı olduktan sonra, bir kaç denemeyle kendi tarzınızı yemeğinize ekleyebilirsiniz.

3Kendi başınıza sinemaya gidin.

newhive.com

Özellikle uzun bir süredir merakla beklediğiniz bir filmi tek başınıza izlemek, dürüst olmak gerekirse filmi izlemenin en iyi yolu. Her ne kadar başlangıçta biraz içine kapanıklık hissetseniz de…

4Kaktüs harici bir kaç bitki edinin.

Çünkü bir bitkiye bakabilirseniz, belki bir gün bir çocuğa ya da bir köpeğe daha iyi bakabilirsiniz. Bu arada sakın ölmelerine izin vermeyin.

5Arkadaşlarınızın uzun zamandır size verdiği tavsiyelere uyma zamanı! (Kim olduğunu biliyorsunuz.)

Özellikle sevdiğiniz ve güvendiğiniz insanlardan gelen önerilere açık olmaya çalışın. Yeni favori restoranınızı veya TV şovunuzu böylelikle bulabilirsiniz.

6Yabancı bir dil, enstrüman veya oyun kartı gibi yeni bir beceri öğrenin.

BestAnimations

İşe giderken size Fransızca ya da İspanyolca öğreten eğlenceli uygulamalar indirebilirsiniz veya bir partide sergileyebileceğiniz herhangi bir beceri de harika olur.

7Okumak istediğiniz kitapların bir listesini tutun ve zaman buldukça okuyun.

Liste muhtemelen uzayıp gidecek, ama bir yerden başlamak lazım.

8“Gelecek” için değil, gerçekten, gerçekten istediğiniz bir şey için para biriktirin.

Gelecek gerçekten önemli ve kesinlikle bunun için para biriktiriyor olmalısınız, ancak bazen sadece “boşver” demeniz ve büyük bir safari gezisi için para harcamanız gerekir. Buna % 100 değeceğini hissedeceksiniz.

9Artık kullanmadığınız tüm giysileri toplayın ve hayır kurumlarına verin.

Twitter: @tomlinsauce

Uzun süredir gün ışığını görmemiş olan giysileri daha fazla saklamayı bırakın ve başkalarının kullanmasına izin verin. Ayrıca, kullanmadığınız eşyalarınızı ortadan kaldırmış olursunuz.

10Gerçekten zevk aldığınız bir egzersiz şekli bulun.

Gifer

Yaşlandıkça, egzersiz yapma ihtiyacı kaçınılmaz hale gelir. Maraton için antrenman yapabilir ya da yoga gibi daha rahatlatıcı bir şeyler deneyebilirsiniz. Yaşam tarzınıza uygun egzersizi bulma zamanı.

11Bonus: Başka bir kıtayı ziyaret edin.

Flickr: takoyaki_king

Her ne kadar bulunduğunuz yerden ve daha önce bulunduğunuz yerlerden tamamen farklı bir yere gitmeye çalışın desek te, şu anki dolar ve euro kuru yüzünden 🙁 yüklü bir birikiminiz yoksa bu madde şu an çoğumuz için hayalden ibaret.

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/alexfinnis/things-you-should-do-before-25

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here