Ana sayfa Edebiyat Agatha Christie Eseri Beş Küçük Domuz’dan Alıntılar

Agatha Christie Eseri Beş Küçük Domuz’dan Alıntılar

146
0

Amyas Crale genç, yakışıklı ve ünlü bir ressamdır.
Çapkınlığıyla tanınan Amyas, nedensiz bir şekilde öldürülür. Olayın gerisinde çözümlenemeyen pek çok şüpheli soru vardır ve bu ölüm yüzünden ressamın karısı suçlanır. Yıllar sonra Hercule Poirot‘ya başvuran genç bir bayan, babasını öldürmekle suçlanan annesinin masumiyetini ispatlamak için Poirot‘dan yardım ister. Artık sır perdesinin aralanma vakti gelmiştir ve Poirot iş başındadır.
-Tanıtım Bülteninden

Agatha Christie tarafından yaratılan karakter Hercule Poirot,  Agatha Christie‘nin en ünlü ve uzun süreli karakteridir. Poirot, 33 romanda ve 54 kısa öyküde boy göstermiştir. Biz de sizler için o romanların en ünlülerinden biri olan Beş Küçük Domuz adlı eserinden alıntıları derledik. Keyifli okumalar! (:

1“Engel olamayacağınız olaylara sinirlenmenin ne faydası var?”

2“Dürüstlük bazen gereksiz yere acı ve azaba neden olur.”

3“-Hayır üzmeyecek. Keşke üzseydi.
+Neden?”
Genç kadın sabırsız bir tavırla, “Hiçbir şey hissedememek, hoş bir şey değil,” dedi.

4“Boşluk… içim bomboş…” Sabırsız bir tavırla ellerini salladı. “Vitrinde duran içi doldurulmuş bir balığa benziyorum ben.”

5“Belki de… Juliet gibi kendimi hançerle öldürmem daha iyi olurdu. Fakat bunu yapınca da, her şeyin sona erdiğini, hayatın sizi yendiğini itiraf etmiş olursunuz.”

6“Gerçeği olduğu gibi kabul etmek daima iyidir. Gerçekleri değiştirerek acıdan kaçınmak hiçbir işe yaramaz.”

7“Bize en fazla kötülük edenler, gerçekleri bizden saklamaya çalışanlardır.”

8“Bana kalırsa siz hayatınız boyunca başlarının duygularına hiç önem vermediniz. Eğer onlara biraz önem verseydiniz şimdi mutlu olurdunuz.”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here