Ana sayfa İnternet - Teknoloji Among Us Hakkında Ortaya Atılmış Teoriler

Among Us Hakkında Ortaya Atılmış Teoriler

548
0

2018 yılında piyasaya sürülen, popülaritesini ise şimdiki zamanlarda zirveye taşıyan Among Us, birçok insanın telefonunda veya bilgisayarında yer alıyor. Hâl böyle olunca tabii Among Us teorileri de gün yüzüne çıkıyor. Peki Among Us nedir? Hakkında ortaya atılan teoriler nelerdir? Bilinmesi gerekenleri birlikte inceleyelim.

Dipnot: Teoriler Işıl Işık youtube kanalından derlenmiştir.

Among Us, uzay ortamında geçen bir oyundur. 4- 10 kişi arasında oynanır. Her oyuncunun kendine ait bir rengi bulunuyor. İsimlerden çok bu renklerle tanınıyorsunuz oyun içerisinde. Yabancı kişilerle oynayabilmenizin yanı sıra, kendi çevrenizle de bir oynayabilme imkanınız bulunuyor. Oyun içerisinde 2 grup var crewmate ve impostor. Oyun size bunu rastgele olarak atıyor.

Crewmate seçildiğinizde, impostor tarafından öldürülmeden gerekli görevleri yerine getirmeniz gerekiyor ya da öldürülmüş takım arkadaşınızın katilinin kim olduğunu doğru tespit etmeniz gerekiyor. Öldürülürseniz de üzülmeyin, hayalet olarak olan biteni izleyebiliyor ve görev yapmaya devam edebiliyorsunuz. İmpostor seçildiğinizde ise takım arkadaşlarınız görevlerini bitirmeden gizlice onları öldürmeniz bekleniyor. Bu sırada yakalanmamanız da oldukça önemli.

Aksi takdirde takım arkadaşlarınız sizi atarak oyunu kazanıyor. Crewmate olduğunuzda görevlerinizi bitirir ya da impostor olan kişiyi doğru tespit ederseniz oyun sizindir. İmpostor olduğunuzda ise herkesi kandırıp öldürerek oyunu kazanıyorsunuz. Şimdi gelelim oyun hakkında atılmış teorilere.

1. Teori: Teletubbies

Among Us karakterlerinin aslında Teletabi olarak bildiğimiz karakterler olduğu iddia ediliyor. Bu konuyla ilgili internette birçok post ve yazı paylaşımı yapıldı. Görselde de görebileceğiniz gibi karakterlerin karnındaki bölüm Among Us karakterlerinin kafalarına benziyor. Belki de yapımcılar teletabilerden etkilenmişlerdir. İsterseniz bir de şöyle bakalım:

2.Teori: İlluminati

Ani patlama yaşayan birçok şeyin hemen ardından illuminati teorisi ortaya atılıyor. Sadece ani popülerleşmesinin sonucu ortaya atılan bir iddia. Oyunun 2018 yılında piyasaya çıkması ve patlamasını geçtiğimiz aylarda yaşamasıyla teori ortaya atıldı.

3. Teori: Among Us Bilgileri Ele Geçiriyor

Oyuna çok kolay erişilmesi, çoğu yerde ücretsiz ulaşılması bu teorinin ortaya atılmasına sebep oldu. Bu teori daha önce de birçok oyun için ortaya atılmıştı.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı paylaşmayı unutmayın! Son olarak size eğlenceli bir veda yapalım. (:

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here