Ana sayfa Dizi Apple Tv’nin Yeni Suç-Drama Dizisi: Defending Jacob

Apple Tv’nin Yeni Suç-Drama Dizisi: Defending Jacob

159
0

Apple Tv+’ın yeni dizisi Defending Jacob’ın ilk bölümü 24 Nisan Cuma günü yayımlandı. 8 bölümden oluşan dizinin her bölümü yaklaşık 45-60 dk aralığında sürüyor.

Dizi, 2012 yılında yayımlanan ve çok satanlar listesine giriş yapan William Landay‘in “Defending Jacob” adlı suç drama türündeki romanından uyarlanmış.

Defending Jacob’un senaryosunu Mark Bomback kaleme almış, dizinin yönetmen koltuğuna ise Morten Tyldum oturmuş.

Dizinin oyuncu kadrosunda ise Chris Evans, Michelle Dockery, Jaeden Martell, J.K. Simmons ve Cherry Jones gibi birçok başarılı isim bulunuyor.

Dizi, bir baba ama aynı zamanda bölge başsavcı yardımcısı olan Andrew ve cinayetle suçlanan oğlu Jack’i odak alıyor.

Dizinin ilk dakikalarında bir mahkeme sahnesine tanıklık ediyoruz. Bu birkaç dakikalık görüntüden sonra flashbackler bizi 10 ay öncesine götürüyor. Bu esnada gayet sıradan ve normal görünen 3 kişilik bir aileyi izlemeye başlıyoruz.

Bir süre sonra işler karışmaya başlıyor çünkü bu bölgede 14 yaşındaki bir çocuğun cesedi bulunuyor.  Ve bu noktadan sonra dizinin akışı değişiyor.

Tüm ekipler harekete geçiyor, hayat bu bölgede duruyor ve herkes katili bulmaya odaklanıyor.

Şu ana kadar dizinin 3 bölümü yayımlanmış durumda, kalan 5 bölüm ise her hafta cuma günü yayımlanacak.

Eğer dizinin konusu dikkatinizi çektiyse fragmana da bir göz atın derim. 🙂 Herkese şimdiden iyi seyirler… (Not: Kitabı merak edenler varsa maalesef  ‘’Defending Jacob’’ un şu an için Türkçe bir çevirisi mevcut değil.)

Henüz kitabın profesyonel İngilizce Türkçe çevirisinin yapılmamış olması büyük bir kayıp. Zira bu tarz, internet ortamında popülerleşmiş yabancı dilde, hele ki İngilizce yayınlanan kitapların profesyonel Türkçe İngilizce tercümesi yapılıp Türk edebiyatına kazandırılması gerekir. Defending Jacob, 2012 yılında yayınlanmasına rağmen Türkçe tercümesi yapılmamış bu kitaplardan sadece biri. Söz konusu bu kitapların çevirisi olduğunda çeviri hizmeti için Protranslate ile İngilizce tercüme bürosundan destek alınabilir. Çünkü, Türkçe çevirisi yapılmamış İngilizce metinlerin yanında bir de okuyucuyu rahatsız eden amatörce tercüme edilmiş metinler var. Diğer İngilizce Türkçe tercüme alanlarında profesyonel çeviri hizmetlerinden faydalanırken edebiyat alanında kaliteli çevirinin göz ardı edilmesi popüler kültürün gerisinde kalmamıza neden oluyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here