Ana sayfa Dizi Apple Tv’nin Yeni Suç-Drama Dizisi: Defending Jacob

Apple Tv’nin Yeni Suç-Drama Dizisi: Defending Jacob

118
0

Apple Tv+’ın yeni dizisi Defending Jacob’ın ilk bölümü 24 Nisan Cuma günü yayımlandı. 8 bölümden oluşan dizinin her bölümü yaklaşık 45-60 dk aralığında sürüyor.

Dizi, 2012 yılında yayımlanan ve çok satanlar listesine giriş yapan William Landay‘in “Defending Jacob” adlı suç drama türündeki romanından uyarlanmış.

Defending Jacob’un senaryosunu Mark Bomback kaleme almış, dizinin yönetmen koltuğuna ise Morten Tyldum oturmuş.

Dizinin oyuncu kadrosunda ise Chris Evans, Michelle Dockery, Jaeden Martell, J.K. Simmons ve Cherry Jones gibi birçok başarılı isim bulunuyor.

Dizi, bir baba ama aynı zamanda bölge başsavcı yardımcısı olan Andrew ve cinayetle suçlanan oğlu Jack’i odak alıyor.

Dizinin ilk dakikalarında bir mahkeme sahnesine tanıklık ediyoruz. Bu birkaç dakikalık görüntüden sonra flashbackler bizi 10 ay öncesine götürüyor. Bu esnada gayet sıradan ve normal görünen 3 kişilik bir aileyi izlemeye başlıyoruz.

Bir süre sonra işler karışmaya başlıyor çünkü bu bölgede 14 yaşındaki bir çocuğun cesedi bulunuyor.  Ve bu noktadan sonra dizinin akışı değişiyor.

Tüm ekipler harekete geçiyor, hayat bu bölgede duruyor ve herkes katili bulmaya odaklanıyor.

Şu ana kadar dizinin 3 bölümü yayımlanmış durumda, kalan 5 bölüm ise her hafta cuma günü yayımlanacak.

Eğer dizinin konusu dikkatinizi çektiyse fragmana da bir göz atın derim. 🙂 Herkese şimdiden iyi seyirler… (Not: Kitabı merak edenler varsa maalesef  ‘’Defending Jacob’’ un şu an için Türkçe bir çevirisi mevcut değil.)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here