Ana sayfa Eğlence Bir Dünya Radyo: radio.garden

Bir Dünya Radyo: radio.garden

992
1

Radyo dinlemekten vazgeçemeyenleri güzel bir uygulamadan haberdar etmek istiyorum: radio.garden.İnternetiniz olduğu sürece istediğiniz her yerde hem kendi bulunduğunuz yerdeki hem de dünyanın herhangi bir yerindeki radyoları bu uygulama aracılığıyla dinleyebilir, farklı radyo frekanslarını keşfedebilir, farklı kültürler arasında gezinti yapabilirsiniz.Yapmanız gereken tek şey; https://radio.garden/ adresine girmek. Gerisi kolay! Çünkü site ya da uygulama, hangisini kullanıyorsanız, sizi yönlendirecek.

Normalde dinlediğiniz bir radyoyu buradan dinleyebileceğiniz gibi başka şehir, ülke, eyalet ve hatta ilçe radyolarını bile kolaylıkla dinleyebilirsiniz. Beğendiğiniz radyoyu favorilerinize ekleyebilir, bir yerde en çok dinlenen radyoları öğrenebilirsiniz, radyo dinleyerek dünyayı gezebilirsiniz.Hadi gelin, başlayalım!

1Ankara’da şu an hangi radyolar dinleniyor?

Yaşadığım şehirle başladım radio.garden’ı size tanıtmaya. Arama butonuna Ankara yazdım. radio.garden Ankara’da şu an hangi radyo istasyonlarının dinlendiğini sıraladı.

2İstanbul’da an itibariyle dinlenen radyo istasyonları karşınızda!

Söz konusu İstanbul olunca uzun bir liste çıktı.

3Hatay’da ne dinleniyor acaba?

Sadece Ankara ve İstanbul gibi büyük şehirlerde değil ülkenin herhangi bir şehrinde ne dinlendiğini öğrenebilir, yerel radyo frekanslarını dinleyebilirsiniz.

4Iğdır’a gidip bakalım.

5İlçe radyolarını mı merak ediyorsunuz?

Antalya’nın Kaş ilçesini sordum radio.garden’a. Şu anda Soul Radio’da “Argentina” (Man Sueto), MC Likya FM’de “What’s Up?” (4 Non Blondes), Damga Türk’te ise “Nankör Kedi” (İ.Tatlıses) şarkıları çalıyor.

6Dünya radyolarına doğru yola çıkalım.

Güney Asya ülkesi Nepal’in başkenti Katmandu’da ne dinlendiğini merak ettim.

7İrlanda’nın 2. büyük kenti Cork’a bakalım mesela.

8Çin dolaşmakla bitmez; Guangzhou şehrine göz atalım yalnızca.

9Afrika kıtasının ortasında bulunan Gabon’a gidelim.

10Dünyayı çevirin, istediğiniz coğrafyaya gidin ve radyo dinleyin!

https://radio.garden/

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here