Ana sayfa Dizi Birbirinden Eğlenceli Uzun Dönemli 10 Komedi Dizi Tavsiyesi

Birbirinden Eğlenceli Uzun Dönemli 10 Komedi Dizi Tavsiyesi

1745
0

Eğlenceli komedi dizilerini sizin için listeledim. En az 8 sezonlu ve en fazlada yarım saatlik süreleriyle olan. Kısa bölümlü ve uzun dönemli diziler. Koşturmacalı hayatımıza ilaç gibi gelecek.

1. The Simpsons

Yayın hayatına 1987 yılında Tracy Ulmann Show’da kısa skeçler olarak başlamıştı. Animasyon dünyasında çığır açan bu ‘uçuk’ aile, yarım saatlik çizgi dizi formatına dönüştürülürken orijinal karakterlerin görünüşleri de değişti. Kısa bir süre sonra da televizyon tarihinin en önemli yapımlarından biri oldu.

2. How I Met Your Mother

Romantik başrol Theodore -Ted- Mosby’nin hayatının aşkı eşiyle tanışma hikayesini flashbacklerle anlatan bir sit-com. 2030 yılında evli, iki çocuk babası Ted çocuklarını karşısına alıyor ve hikayesini anlatmaya başlıyor.

3. Big Bang Theory

En büyük zevkleri kuantum kafa yormak olan üstün zekalı iki arkadaş, güzel bir kızla karşılaşınca ne yaparlar? İşte o karşılaşma anında gerçekleşen büyük patlama ve sonrasını anlatan bir komedi dizisi.

4. Friends

6 arkadaşın yedikleri içtikleri ayrı gitmiyor.Müthiş bir mizah ile dostluk bağlarının içiçe geçtiği dizideki karakterler, 10 sezona yayılan hikaye boyunca izleyiciyle birlikte büyüyüp olgunlaşıyorsunuz.

5. Shameless

Bir aile düşünün; her bir ferdi bir başka pis işe bulaşmış olsun. Alkolik bir baba ve yaşları 2’den 20’ye uzanan 6 çocuk, terkedip giden bir anne.

6. 2 Broke Girls

Başrollerini iki güzel oyuncunun üstlendiği 2 Broke Girls, iş dışında hayal kurmaya vakti olmayan Max ile o güne kadar tüm hayalleri anında gerçeğe dönüştürülmüş Caroline’ın ortak hayallerinin peşinden koşma hikayesini anlatıyor.

7. South Park

Büyümekte olan dört çocuğun, Cartman, Stan, Kyle ve Kenny’nin gözünden dünyadaki politik, sosyal ve güncel olayların ironik bir şekilde ele alındığı dizi, yetişkinler için hazırlanmış içeriğinden anlatımına ‘kendine has’ benzersiz bir yapım.

8. Two and a Half Men

Günün birinde eşi Judith tarafından kapı önüne konan kuralcı erkek kardeşi Alan ve onun 10 yaşındaki oğlu Jake Charlie’yle yaşamak için ona taşınmasını konu alıyor.

9. The Office

Pensilvanya’daki bir kağıt şirketi çalışanlarının maceralarını belgesel formunda hicivli bir anlatımla sunuyor.

10. Modern Family

Son zamanların en iyi komedilerinden biri. Aslına bakarsanız Mockumentery diye tanımlanan bir aile komedisi belgeseli.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here