Ana sayfa Dizi Netflix’in Büyük Merakla Beklenen Yeni Dizisi The Witcher Yayında!

Netflix’in Büyük Merakla Beklenen Yeni Dizisi The Witcher Yayında!

357
0

Netflix’in merakla beklenen yeni dizisi The Witcher‘ın ilk sezonu yayınlandı. Dizinin ilk sezonu 55-60 dakika süren 8 bölümden oluşuyor.

Polonyalı yazar Andrzej Sapkowski’nin yazdığı fantastik roman serisinden uyarlanan The Witcher’ın  senaryosunu ise Lauren Schmidt Hissrich ve Andrzej birlikte kaleme almışlar. Dizinin yönetmen koltuğuna ise Alik Sakharov oturmuş. Dizinin çekimleri 4 farklı ülkede yapılmış.

Bu arada Lauren Schmidt Hissrich geçtiğimiz günlerde dizinin 7 sezon süreceği haberini vermiş, yani Netflix ikinci sezonu çekmeyecek olsa bile The Witcher yine de yayım hayatına devam edecek!

Dizimizin oyuncu kadrosunda ise Henry Cavill,Freya Allan, Joey Batey, Joey Batey, MyAnna Buring ve Anya Chalotra gibi başarılı isimler yer alıyor.

The Witcher’ın konusuna gelecek olursak dizimiz Rivyalı Geralt’ı merkeze alıyor. Geralt’ın yaşadığı dünyanın bizim dünyamızla hiç alakası yok. Bu dünya tamamen yazarın hayal gücünden oluşmuş bir yer.

Dizimizin geçtiği dünyada canavarlar mevcut ve bu canavarları da Geralt gibi çocukluğundan beri yetiştirilen, mutasyona uğramış Witcher denen insanlar para karşılığında avlıyorlar.

The Witcher’ın ilk bölümünde de bir yandan Geralt’ın canavarlarla girdiği mücadelelere tanık olurken diğer yandan da özel bir kız olan Prenses Ciri’nin hayatını izliyoruz. Dizinin ilk bölümü ileride bu iki önemli karakterin buluşacağı sinyalini bize veriyor.

Kitaplara gelecek olursak, Andrzej Sapkowski’nin  kaleme aldığı  fantastik seri toplam 7 kitaptan oluşuyor ve ülkemizde de Pegasus yayınları 6 kitabın Türkçe çevirisini yayımlamış durumda.

İlk kitabın arkasında ise şöyle bir tanıtım yazısı mevcut:
İngiltere için Tolkien, Amerika için George R. R. Martin neyse Doğu Avrupa için Sapkowski odur. Rivyalı Geralt bir Witcher’dır. Henüz küçük bir çocukken seçilmiş, eğitilmiş, büyülerle donatılmış ve mutasyon geçirmiş bir canavar avcısı. Acımasız, tekinsiz, karanlık ve canavarlarla dolu bir dünyada yaşar. Onun dünyasında peri masalları hiç de saf değildir. Pamuk Prenses bir haydut çetesinin başındadır. Güzel ve Çirkin’deki roller çok farklıdır. Üç dilek hakkı sunan cinlerle karşılaşmak bile istemezsiniz.

Masumların savunucusu Geralt, kızları canavara dönüşmüş ensest krallarla, intikam hırsıyla yanan cinlerle, âşık vampirlerle ve daha nicesiyle karşılaşıyor. Hepsi çok tehlikeli ve hiçbiri göründüğü gibi değil.”

Merak edenler için dizinin fragmanını da buraya bırakıyorum, herkese iyi seyirler!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here