Ana sayfa Animasyon Çocuklardan Çok Büyüklerin Hayranlıkla İzlediği 7 Animasyon Serisi

Çocuklardan Çok Büyüklerin Hayranlıkla İzlediği 7 Animasyon Serisi

983
0

Çocukluğumuzda izlediğimiz çizgi filmlerden çok apayrı animasyon filmleri çıktı karşımıza. Kimi akıl vericiydi, kimi güldürücüydü, kimi romantikti ve hatta kimi korkunçtu. Ama öyle animasyon filmleri oldu ki aklımızdan bir türlü çıkaramadık. Açıp tekrar tekrar izledik ve sıkılmadık. Karakterlerin her biri hayatımıza girmeye başladı. Belki arkadaşlarımıza bile bu karakterlerin isimleriyle seslendik. İşte bugün, çocuklar kadar büyüklerin de çok sevdiği 7 animasyon serisini sizler için derledik.

1Oyuncak Hikayesi

Buzz Lightyear adlı yeni çıkan oyuncak, Andy’e hediye edilir. Oyuncağı çok seven Andy, eski gözdesi Şerif Woody’e olan ilgisini yitirir. Bir gün Buzz yanlışlıkla pencereden aşağı uçunca, herkes Woody’nin onu öldürdüğüne inanır. Woody, kendisini kurtarabilmek için Buzz’ın arkasından giderek onu geri getirmeye karar verir. Fakat ikiliyi dış dünyada büyük tehlikelerle dolu maceralar beklemektedir.

2Ejderhanı Nasıl Eğitirsin

Ejderhalar Berk Adası’nı kendilerine mesken seçmişlerdir. Senelerce acımasız mahlukatlar tarafından yağmalanan talihsiz adanın biçare yerlileri için hayvanlarını çalıp evlerini yakan bu ejderhaları tepelemek bir nevi namus borcudur. Yetişkinlik çağına erişen genç erkeklerin yapması gereken tek şey bir ejderhayı öldürmektir. Zamanı geldiğinde köyün şefinin tuhaf oğlu Hıçkıdık, icat ettiği tuhaf mekanizmalı silahı bir yaratığa doğrultarak onu öldürmeye yeltenir. Nadir bir türe ait olan bu ejderhayı bir türlü öldüremeyen Hıçkıdık, hayvanı ormana götürerek serbest bırakır. Sonrasında ise aralarında sadakat ve içtenlik barındıran bir arkadaşlık gelişir.

3İnanılmaz Aile

Mr Incredible adı altında dünyada var olan kötülüklerle mücadele eden ve insanları kötü şeylerden korumaya çalışan Bob Parr, dünyaca ünlü bir kahramandır. Bir süre sonra hayatının bu denli yorucu olmasından yana şikayetçi olup emekliye ayrılmak ister. Eşi ve çocukları ile beraber daha sakin ve sıradan bir yaşam düzenine geçer. Çok geçmeden bu düzenden de sıkılır çünkü sigortacılık gibi bir iş onu pek kesmemektedir. Ve artık bir adada artık gizli bir görevin sahibidir.

4Otel Transilvanya

Drakula’nın lüks işletmesi Otel Transilvanya’sına hoş geldiniz! Burada canavarlar ve yaratıklar aileleriyle rahatça yaşayabilirler, yeter ki insanlar onları rahatsız etmesin. Kızına özel bir hafta sonu yaşatmak isteyen Drakula dünya çapında en ünlü canavarları oteline çağırır: Frankenstein ve karısı, Mumya, Görünmez Adam, Kurt Adam ailesi ve daha pek çokları… Çünkü kızı Mavis’in 118’inci yaş günüdür ve ona güzel bir gece geçirtmek için her şeyi seferber eder. O gün Drakula için tüm bu yaratıklara ev sahipliği yapmak sorun değildir, ta ki alelade bir insanoğlu otele gelip, üstüne üstük Mavis’ten hoşlanana kadar. 

5Sevimli Canavarlar

Sevimli Canavarlar, Canavarlar Dünyası isimli kendilerine ait bir dünyada yaşayan ve yaşayabilmek için insanlara ihtiyaç duyan ilginç ve bu sevimli canavarların dünyasının insanlarla karıştığı an ortaya çıkan trajikomik hikayeyi anlatır. Bu dünyada canavarlar yaşayabilmek için insanlara muhtaçtır çünkü insanları korkuttukları an duydukları çığlık onlar için enerji kaynağı gibidir. Bu ilginç dünyaya yanlışlıkla küçük bir kız çocuğunun yolu düşünce işler çığırından çıkar. Çünkü insanlar bu tuhaf yaratıklara ters etki yapmaktadır ve dehşete kapılan canavarlar salgın bir hastalığın yayılacağını düşünüyorlardır. Bu küçük kız zannettikleri gibi onların yaşamını tehdit ediyor mudur sizce de?

6Çılgın Hırsız

Renk renk çiçeklerle çevrili, güler yüzlü komşuluk ilişkilerinin sürdüğü şehirde, bu yaşantıyı bozacak bir sır saklıdır. Şehirde en bakımsız ve çirkin evinde yaşayan Gru, küçük köleleri ile birlikte dünyanın kaderini değiştirecek bir plan yapmaktadır. Gru, dünyanın uydusu Ay’ı çalmaya karar vermiştir. Üç küçük yetim olan Margo, Edith ve Agnes, bu kötü kalpli adamla karşılaştıklarında ise hiç kimsenin göremediği bir ayrıntıyı fark ederler: Gru onlar için potansiyel bir baba adayıdır. Peki ya sonra?

7Kung Fu Panda

Po, Antik Çin’deki Barış Vadisi’nde ucuz bir restoranda garson olarak çalışmaktadır. Kung Fu fanatiğidir ama vücudunun şekli son derece hantal ve biçimsiz olduğu için Kung Fu dövüş sanatını bir türlü en iyi şekilde sergileyemez. Bu arada Barış Vadisi’nin kapısına birbirinden güçlü düşmanlar dayanmıştır. Eski bir efsaneye göre günün birinde bir kahraman doğacak ve vadi sakinlerine mutlak kurtuluşu ve huzuru armağan edecektir. Ancak vadi sakinlerinin umutla beklediği seçilmiş kişide olması gereken işareti, vadideki en tanınmış savunma sanatları ustaları bile bedenlerinde taşımamaktadır. Vadinin en tembel, en üşengeç hayvanı olarak üne kavuşan Po günün birinde bir yarışmaya katılınca vaad edilen kurtarıcının taşıması gereken işareti vücudunda taşıdığı fark edilir. Bu durum karşısında herkes çok şaşırır. Kung Fu ustaları artık kocaman bir şokun içindelerdir. Ancak çok fazla zaman kaybetmeden, panda ayısını bir Kung Fu savaşçısına dönüştürmekten başka çareleri de yoktur. Ve artık macera başlamıştır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here