Ana sayfa Sinema 23 Nisan Kutlu Olsun! Çocuklarınızla İzleyebileceğiniz 10 Film

23 Nisan Kutlu Olsun! Çocuklarınızla İzleyebileceğiniz 10 Film

179
0

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. yılı kutlu olsun!

Belki sokaklarda koşturamıyor ya da küçüklerimizin heyecanla sundukları gösterileri izleyemiyoruz ama biliyoruz ki bu onların bayramı. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği bu güzel günde, bizde onlar için küçük bir liste derledik. Ailecek izleyebileceğiniz birbirinden tatlı 10 film, keyifli seyirler! (:
-konular sinefil.com sitesinden alınmıştır-

1Matilda- 1996

“James ve Dev Şeftali”nin yazarı Dahl’dan yapılmış bir başka uyarlama. Araba satıcısı bir baba ile “flörtöz” bir annenin çocuğu olan Matilda, küçüklüğünden itibaren kendi halinde yetiştiriliyor. Yerel kütüphaneye giderek her şeyi okumaya başlıyor ve zamanla içindeki telekinetik güçleri keşfediyor. Bu arada kızlarının yeteneklerine inanmayan ailesi onu kabus gibi bir okula yolluyorlar. Matilda buradaki sadist kadın yöneticinin yaşamını cehenneme çevirmek üzere işe koyuluyor.

2Honey, I Shrunk the KidsEyvah!… Çocuklar Küçüldü1989

Profesör Wayne Szalinski, her şeyi küçülten bir makine yapmaya çalışmaktadır ancak, profesörün evde olmadığı bir sırada, makine aktif hale geçer ve Wayne’in çocukları ve komşularının oğlu küçülür. Profesör durumu karısına açıklamalı ve çocukları eski haline getirecek bir yöntem bulmalıdır çünkü çocuklar tehlike altındadır. 

3Der Schatz der weißen Falken- Beyaz Şahinlerin Hazinesi- 2005

Okul tatili başlamak üzeredir. Jan, en iyi arkadaşları Stevie ve Basti’yle birlikte, 1970’lerin efsanevi çocuk çetesi Beyaz Şahinler’in bıraktığı bir hazine haritasını bulmak üzere eski bir villayı keşfe çıkar. Rakip çetenin soluğunu enselerinde hisseden üç kafadar, “Beyaz Şahinlerin Hazinesi”nin peşinde yaz aylarının son büyük macerasına atılırlar.

4Elf- 2003

Buddy (Will Ferrell), Kuzey Kutbunda büyümüş ve bir elf olmuştur. Fakat boyu büyümeye başlayınca esasında bir insan olduğu ortaya çıkar ve Buddy New York’a gelir. Amacı babasını bulmaktır. Kendi büyüdüğü dünyaya benzemeyen New York ona bir baba, yeni bir anne ve bir kardeş kazandırır. 

5Kazaam- 1996

Eski çağlarda, Kazaam hayatı boyunca bir Cin olarak çalışmakla cezalandırılmıştır. Şimdi Kazaam, 300 yıldır düşlerini gerçekleştirmiş ve artık kendi prensipleri olan bir cindir. Başka insanların arzularını yerine getirmekten sıkılmıştır ve tek arzusu, şu anki evi olan eski püskü gürültülü kutuda yalnız kalmaktır.
12 Yaşındaki Max Connor peşindeki gangsterlerden kaçarken yakındaki bir hurdalığa dalar. Saklanmıştır ama kazayla eski gürültülü kutunun üstündeki kapıyı açar ve inanılmaz irilikteki Kazaam`ın yeniden dünyaya dönmesini sağlar. Max’in 3 tane dileği vardır fakat Kazaam’ın uzun zamandır kullanmadığı, paslanmış sihirleri işe yaramayınca Max tek başına olduğuna karar verir. Oysa Kazaam, evine geri dönebilmekten başka bir şey istememektedir ama, sihirli yeteneklerini hayata geçirip Max’in 3 dileğini de yerine getirmek zorundadır.

6Baby’s Day Out- Bebek Firarda- 1994

Üç beceriksiz fidyeci tarafından kaçırılan şirin bir bebeğin başından geçen komik olayları anlatan enfes bir komedi. Birilerinin bebekleri koruduğu kesin.

7Mr. Popper’s Penguins- Babamın Penguenleri- 2011

Jim Carrey hayatın önemli yanlarından bihaber hırslı bir iş adamıdır, ta ki kendisine altı penguen miras kalana dek. Babasından gelen bu penguenler New York’taki gösterişli dairesini buzla kaplı bir kış bahçesine döndürüp, tüm hayatını da alt üst ederler. Gerçekten soğutulmuş bir sette, canlı Gentoo Penguenleriyle çekilen film, bir çocuk kitabı klasiği olan BOYACININ PENGUENLERİ’nin modern bir uyarlaması.

8Alice in Wonderland- Alice Harikalar Diyarında- 2010

17 yaşındaki Alice’in sosyeteye tanıtım partisinde beyaz bir tavşanı takip ederek kendini harikalar diyarında bulmasıyla başlıyor. Aslında 10 sene öncesinde de ziyaret ettiği yeri ikinci ziyaretinde hatırlamıyor bile. Kaderini bulmak için fantastik bir yolculuğa çıkıyor ve Kupa Kraliçesinin korku krallığına son veriyor.

9The Spiderwick Chronicles- Spiderwick Günceleri- 2008

İkiz kardeşler Jared ve Simon ile onların ablaları Mallory, New England’daki Spiderwick kasabasına taşınırlar ancak kasaba onların hayalindeki gibi değildir: oldukça köhne ve eskimiş bir yerleşim merkezi olan ve burada sıkılacaklarını düşünen kardeşler, bir süre sonra çevrelerinin perilerle kaplı olduğunu keşfederler. Perilerin dışındaki birçok fantastik kahraman da yaşamlarına girecektir.

10Home Alone- Evde Tek Başına- 1990

Kevin, ailesi Fransa’ya tatile giderken yanlışlıkla evde unutulur. Yalnız kaldığını fark ettiği anda, evini de hırsızlara karşı korumak zorunda kalacağını anlar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here