Ana sayfa Sinema Depresyondan Çıkış Biletini Gişe Sırası Beklemeden Alabileceğiniz 5 Film

Depresyondan Çıkış Biletini Gişe Sırası Beklemeden Alabileceğiniz 5 Film

1375
0

Çoğunlukla arayıştayız. Hepimiz. Eksiksiz. Peki, bu arayışı gerçekleştirirken bize yol gösterecek, belki ilham kaynağı olacak şeyler aramıyor muyuz? İşte size kendi karanlığınızdan çıkmanıza yardımcı olabilecek filmleri derledik. İyi seyirler.

1Demolition

Hayata yeniden başlamak için bir seçenekte her şeyi yıkmak ve yeniden yapmak. Bu sefer akışına bırakarak değil ama. Kendi istediğimiz ve kendi seçtiğimiz şekilde. Yanlış veya doğru diye bakmadan. Filmde karısı ölen bir adamın bu durum ile mücadelesini izliyoruz. Hayatını yeniden inşa edişine şahit oluyoruz. Muhteşem müzikleri, mükemmel temposu ve geçmiş-gelecek bağlantısını başarılı şekilde işleyişi, bizi filmin içine çekiyor. Başrolde harikalar yaratan Jake Gyllenhaal’a, Naomi Watts ve Chris Cooper gibi oyuncular eşlik ediyor. Aralarında gerçekleşen uyum filme harika bir tat katıyor. Bu arada önceden uyaralım film herkese hitap edebilecek bir film değil. Ağır, psikolojik bir dram filmi. Ama izlerken kendinizden bir şeyler bulacağınıza emin olabilirsiniz.

2Lars and The Real Girl

Yavaş ilerleyen ve orijinal bir senaryoya sahip nadir filmlerden biri karşımızda. Yavaş ilerleyen dediğimiz için izlemekten vazgeçmeyin. Film her ne kadar yavaş ilerlese bile bir kere içine girince çıkmak istemiyorsunuz. Filmin yarattığı duygular ve verdiği alt mesajlar insanı düşünmeye sevk ediyor. Başrolde Ryan Gosling harikalar yaratır iken, yan karakterler mükemmel bir destek sağlıyor. Konu bütünlüğü ve karakter şeması filmin içindeki hayattan bizi uzaklaştırmıyor. Aksine her karakter aslında toplum içinde hangi görevleri taşırken nasıl davranmalıyız? sorusuna cevap veriyor. Aylarca reklamı yapılmayan ve çok bilinmeyen bu filmi mutlaka izlemelisiniz.

3Rogue One: A Star Wars Story

Gelelim Star Wars serisinin spin-off filmine. Star Wars ruhunu en güzel şekilde yansıtan ve başarılı bir yapım olan Rogue One, unutulmuş kahramanların hikayesini bize sunuyor. Kötü dönemlerde ortaya çıkan umut meşalesinin nasıl kocaman bir aleve döndüğü ve bu alev için nelerin feda edildiğini gözlemliyoruz. Başrol kadar yan karakterlerinde filmde büyük bir yer alması filmde birçok hikayeyi, birçok zihni tanımamıza olanak sağlıyor. Felicity Jones’un başrolde oynadığı bu film umut aşısı niteliğinde.

4The Judge

Süper kahraman filmleri dışında dram kategorisinde harika iş çıkaran bir oyuncu. Robert Downey Jr. Aile ilişkilerini ve daha doğrusu baba-oğul ilişkisini harika bir şekilde ele alan film yine insanı huzura erdiren türden.

5The Secret Life of Walter Mitty

Hayatımızda değişime kapı aralayacak birimlerden biri olabilecek aşk temasını işleyen ve her ne kadar arasak bile bulamadığımız benliğimizi bulmak için yollar öneren filmlerden biri. Hepimiz hayal kuruyoruz ve bu hayalleri gerçekleştirsek acaba değişen şeyler olur mu? Diye soruyoruz kendimize çoğu zaman. İşte bu film buna cevap niteliğinde.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here