Ana sayfa Genel Kültür Dünyanın En Yalnız Canlısı 52 Hertz’in Önerebilmesi Muhtemel Sanatçılar

Dünyanın En Yalnız Canlısı 52 Hertz’in Önerebilmesi Muhtemel Sanatçılar

288
0

Farklı türlerden farklı sanatçılar ile karşınızdayız. Beyaz mevsim kışın yaklaştığı şu günlerde, soğuk bizi evden çıkarmayacak gibi. E haliyle insan yeni seslere ihtiyaç duyuyor. Bizde bu kışı yeni isimler ile taçlandıracağız tabi.

Sanatçıların açıklamalarını mümkün olduğu kadar kısa tutarak sizi sıkmamaya gayret gösterdik. Her başlığın altında yer alan Spotify listelerinden kendilerini keşfedebilirsiniz.

İşte keşfetmeniz gereken dostlar.

*Başlığa gelince; Ekşi Sözlükte okuduğum 52 Hertz’i anlatan bir yazıda yazar şöyle birşey demişti. “Balina türleri 12-25 Hertz aralığında iletişim kurduğundan, bu balinayı diğer balinalar duyamıyor. Normal göç yollarını takip etmediği için başka hiçbir balina ile karşılaşmıyor. Yıllardır şarkılarını söylüyor ama duyanı yok”

1Chelsea Cutler

1997 doğumlu Chelsea Cutler, Westport, Connecticut’tan bir Amerikan EDM şarkıcısı ve söz yazarı. 2014’te çevrimiçi kapak şarkıları yayınlamaya başladı. Son yıllarda belli bir kitleye erişebilen Chelsea, müziğini çeşitlendirerek ilerlemekte.

2Jeremy Zucker

Jeremy Zucker, New Jersey’den Amerikalı şarkıcı-söz yazarı. 1997 doğumlu olan sanatçımız genellikle Indie türde müziklerle uğraşıyor.

3Alexander 23

Yine Indie müzik ile uğraşan dostlarımızdan biri Alexander 23. Henüz pek tanınmıyor olsa bile yetenek avcılarının takibinde. 13 Reasons Why dizisinde çalan Another Summer Night Without You parçasından sonra adını biraz daha duyurmayı başaran sanatçı, ileride hedeflediği kitleye ulaşacak gibi gözüküyor.

4Dwn2earth

R&B/Soul ağırlıklı parçalarıyla dikkat çeken bir isim. Son dönemde Logic ile ortak çalışması olan OCD isimli parçası oldukça tutuluyor Amerikalarda.

5Jon Bellion

Jonathan “Jon” Bellion, Amerikalı şarkıcı-şarkı yazarı, yapımcı ve rapçi. Long Island’da doğup büyüyen sanatçı, üç mixtape yayınladı. Hâlen Visionary Music Group plak şirketinin bir sanatçısıdır.

6ILLENIUM

Profesyonel olarak Illenium olarak bilinen Nicholas D. Miller, Amerikalı bir müzisyen, DJ ve plak yapımcısıdır. Bilindik isimler ile ortak yaptığı çalışmalar her ne kadar tutulsa bile hala gölgede kalmış bir sanatçı dinleyiciler için.

7FINNEAS

Finneas olarak da bilinen Finneas Baird O’Connell, Amerikalı şarkıcı, söz yazarı, plak yapımcısı, müzisyen ve aktördür. Birkaç single çıkardı ve kız kardeşi şarkıcı Billie Eilish dahil diğer sanatçılar için müzik yazdı. Bir aktör olarak, O’Connell 2013 bağımsız filmi Life Inside Out’da başrol oynadı. Pek tanınmayan bir isim olarak görmek abartı gibi durabilir ama gerçekten pek tanınan bir isim olduğu söylenemez. Billie’nin gölgesinde yetişen bir fidan adeta.

8IZA

Brezilyalı olan sanatçı IZA ile tanışmam I Put a Spell On You şarkısıyla oldu. Daha sonradan takip ettiğimde aslında tarzının çok daha başka olduğunu görmek beni çok şaşırttı. Ama yine de kendisi gerçekten yetenekli bir sanatçı.

9The Boxer Rebellion

2001 yılında Londra, Birleşik Krallık’ta kurulan ve Nathan Nicholson, Andrew Smith, Adam Harrison ve Piers Hewitt’ten oluşan uluslararası bir bağımsız gruptur. Genelde bağımsız rock ile uğraşan grubun parçaları sevilecek türden.

10Lykke Li

İsveçli şarkıcı, söz yazarı ve model. Müziği indie pop, dream pop ve elektronik müzik türlerinden ögeler barındırır. Soprano sesine sahiptir. İlk albümü olan Youth Novels’ı 2008 senesinde yayımladı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here