Ana sayfa Dizi En İyi 15 Vampir Dizisi

En İyi 15 Vampir Dizisi

87251
12
En İyi 15 Vampir Dizisi

Fantastik dizi arıyorum ve içinde vampir de olsun diyenler için en iyi 15 vampir dizisini sizin için derledik.

Yeni dönem dizilerde oldukça etkileyici fantastik diziler ekranlarımıza geliyor. Bu diziler genellikle konusunu kitaplardan ediniyorlar.

Vampir dizisi arayanlar için derlemiş olduğumuz en iyi vampir dizilerini sıraladık. Sıralama objektif olması açısından tamamen IMDb puanlarına bakılarak yapılmıştır.

15Shadowhunters: The Mortal Instruments

Cassandra Clare’in çok satan The Mortal Instruments serisinin küçük ekran uyarlaması olan Shadowhunters, Clary Fray isimli genç bir kızın 18. yaş gününde yarı insan yarı melek olan ve şeytanlarla savaşan Shadowhunter soyundan geldiğini öğrenmesiyle değişen hayatını konu alıyor. Dizi 2016-2019 yılları arasında 3 sezon boyunca ekranlar geldi.

14Hemlock Grove

Pennsylvania’nın küçük bir kasabasında genç bir kızın parçalanmış halde bulunan cesedinin sorumlusu olarak bir kurt adamın görülmesi, kasabada büyük korku yaratır. Katili bulmak için yola koyulan Roman, aynı zamanda cinayetin şüphelilerinden de biridir. Cinayetin şüphelileri arasında yer alan iki genç vampir ve kurt adam söylentilerinden kendilerini sıyırabilmek için bu genç kızın asıl katilinin kim olduğunu bulmaya çalışırlar. Bulacakları şey ise korkunç yaratıklardan başka bir şey değildir. Netflix’de yayınlanan dizi Brian McGreevy’nin romanından uyarlandı. Hemlock Grove 2013-2015 yılları arasında 3 sezon yayınlandı.

13Dracula

Dracula’nın bu yeni versiyonunun hikayesinde ikonik vampir karakter Dracula, yüzlerce yıl önce kendisine haksızlık edenlere karşı intikam arayışı için her zaman modern bilimin erdemlerini öven Amerikalı bir girişimci gibi davranarak Londra’ya gelir. Bununla birlikte, kendisine ölen karısının reenkarnasyon geçirmiş hali gibi gözüken bir kadına aşık olunca tüm planları ters gitmeye başlayacaktır. 2013 yılında yayınlanmaya başlayan dizi tek sezon sürdü.

12The Strain

Dizinin ilk bölümünde Berlin’den Amerika’ya doğru bir uçak yolculuğuna tanık oluyoruz. Uçak, yolculuğun ilerleyen dakikalarında kontrolden çıkıyor ve 210 yolcudan sadece 4 kişinin kurtulduğu bir kazaya sebep oluyor. Bu kazanın altındaki gizemler araştırılırken, hayatta kalan 4 kişi çevrelerine ve sevdiklerine saldıran kana susamış vampirlere dönüşüyorlar. Bir süre sonra, uçakta yaşamını yitiren diğer 206 kişi de bir bir dirilmeye başlıyor. Fakat ölümün karanlık ellerinden geri dönerken, hepsi birer vampir oluyor. Şehirde kaos rüzgarları esmeye başladığında, Yaşlı Kurt lakaplı eski bir vampir avcısının haberleri duymasıyla, şehre gelmesi bir oluyor. Yaşlı Kurt, bu kez büyük ve zorlu bir işin ortasında bulunuyor. The Strain 2014-2017 yılları arasında 4 sezon ekranlara geldi.

11Being Human

Geçmişi karanlık ve kanlı faaliyetler ile dolu olan 200 yaşındaki Aidan, vahşi doğasını geçmişte bırakarak sakin bir hayat sürmek ister. Aynı hastanede çalışmakta olduğu iş arkadaşı Sam’i ikna ederek ev kiralarlar. İkilinin hayatlarının yeteri kadar zor olmasının yanı sıra ev arkadaşı olarak üçüncü bir kişinin aralarına katılması ile beraber bir vampir, bir hayalet, bir kurt adam aynı evi paylaşmaya başlarlar. Sally, Sam ve Josh’u bir dizi garip olay beklemektedir. 2011-2014 yılları arasında yayınlanan dizi 4 sezon sürdü.

10Legacies

Öncelikle belirtmekte fayda var ki dizi, aynı evrende geçen The Originals ve The Vampire Diaries dizilerinin yan dizisidir.

Legacies, bir okulda eğitim gören genç vampirler, cadılar ve kurt adamların hikayesini konu ediyor. Salvatore Okulu’nun yeni öğrencileri arasında Klaus ve Hayley’in 17 yaşındaki kızı Hope Mikaelson ve Alaric Saltzman’ın ikizleri Lizzie ile Josie Saltzman da vardır. Gençlerin hepsi, içlerinde ortaya çıkmaya hazır bulunan kötü dürtüler barındırmaktadır. Öğrencilerin arasında bulunun cadılar, vampirler ve kurt adamlar, içlerindeki kötü dürtülere yenik mi düşecek yoksa olmak istedikleri kahramanlara mı dönüşecektir.

9Moonlight

Moonlight, ölümsüz bir vampir ayni zamanda özel bir dedektif olan Mick St. John’un hikâyesi. Hayat ile savaşı bundan tam 60 yıl önce, müstakbel eş vampir gelin tarafından ilk özel gecelerinde ısırılarak başlamıştır. Dizi ayni zamanda Mick St. John’un Özel haber Reporteri olan Beth’ye aşık olmasıyla farklı bir seyir alır. Fakat Beth’ın ölümlü bir hayat yaşaması, durumu fazlaca zorlaştıracaktır. 2007 yılında yayınlanan dizi 1 sezon sürdü.

8Forever Knight

800 yaşındaki vampir Nick Knight, vampir ruhunu dünyanın geri kalanından gizlemeye çalışan ve Toronto’da bir polis olarak görev yapıyor. Dizi 1992-1996 yılları arasında ekranlara geldi.

7The Vampire Diaries

Bu kasabada her şey olabilir. Ölüp ölüp dirilebilir, bir vampir olabilir, bir cadının büyüsüne maruz kalabilir, hatta kurt adamlara kendinizi kaptırabilirsiniz. Çünkü burası Mystic Falls.

Kısa bir süre önce ailesini kaybeden Elena ve kardeşi teyzeleri ile yaşamaya başlarlar. Ama işler sanıldığı kadar sakin ilerlemeyecektir. Stefan’ın kasabaya dönmesiyle başlayan olaylar zinciri, gün geçtikçe gizemin ve aksiyonun dozunu arttırarak devam eder.

L.J. Smith tarafından kaleme alınan seride; iyi ve kötünün birbirleriyle olan savaşı iki kardeş vampir Damon ve Stefan arasında yaşanırken, ikisinin arasında kalan Elena dengeleri korumayı başarabilecek mi?

The Vampire Diaries 2009-2017 yılları arasında ekranlara geldi ve 8 sezonun ardından final yaptı.

6True Blood

Vampirler yüzyıllardır yattıkları tabutlarından artık çıktılar. Japonların özel bir formül ile ürettikleri sentetik kan sayesinde insan kanına ihtiyaç duymadan yaşayan ve topluma karışan bu yaratıklar artık özgürler!

2008-2014 yılları arasında ekranlara gelen True Blood 7 sezon sonunda ekranlara veda etti.

5Angel

1999 ve 2004 yılları arasında toplamda 5 sezon yayınlanmış olan bu vampir dizisinde, Angel karakteri daha öncesinde başarıya ulaşmış olan Buffy karakterinin spin off’u olarak ortaya çıkar. Masum insanlara yüzyıllar boyunca cinayet işlenerek işkence edilmiştir. Angel’ın bu cinayetleri işlerken ruhu elinden alınacak acıma ve vicdan duyguları yok edilmiştir. Angel’a ruhunun geri verilmesi ile beraber yaşadığı pişmanlık duygusu onu kahretmeye başlar. Angel bu olaydan sonra Los Angeles şehrinde özel dedektiflik yapmaya başlayacak ve hem vampirleri hem de ruhunu ele geçiren mistik varlıkları avlayacaktır.

4Preacher

Modern çizgi romanlar arasında başyapıt olarak kabul edilen Preacher çizgi romanından uyarlanan dizidir. Geçmişte kötü işlere bulaşan Jesse, babası gibi vaizlik görevi yapmaktadır. Babasının kilisesine dönen Jesse, günahkar insanları doğru yola yönlendirmeyi amaçlar fakat geçmişi peşini bırakmayacaktır.

3Buffy the Vampire Slayer

Buffy Summers yaşamı tüm genç kızların imreneceği cinstendir. Amigo kızlarının başıdır ve adetten olduğu üzere basketbol takımının da kaptanıyla çıkmaktadır. Bunun dışındaysa tüm zamanını arkadaşlarıyla alışveriş yaparak ve eğlenerek geçirir.

Gizemli bir adam olan Merrick hayatına girinceye kadar da yaşamının anlamının farkında değildir. Merrick ona dünyayı vampirlerden kurtarması için seçilmiş kişi olduğunu söyler. Başta hiçbirine inanmayan Buffy, sonrasında Merrick’in doğruyu söylediğini ve hayatının geri döndürülemez biçimde değiştiğini fark edecektir. En yakın arkadaşları bile yavaş yavaş Buffy’den uzaklaşamaya başlarken yanında sadece tehlikenin farkında olan Pike vardır.

Buffy the Vampire Slayer, uzun yıllar geçmesine rağmen unutulmayan diziler arasında yer alıyor. 1997-2003 yılları arasında ekranlara gelen dizi 7. sezonun sonunda final yaptı.

2Penny Dreadful

Viktorya dönemi Londra’sının karanlık sokaklarında geçen bu korku dizisi, Dracula, Frankenstein, Dorian Gray ve diğerlerinin iç içe geçen klasik hikayelerini anlatıyor. Dizinin başrollerinde ise Josh Hartnett, Eva Green ve Timothy Dalton gibi isimler yer alıyor.

2014-2016 yılları arasında ekranlara gelen Penny Dreadful, yayınlanan 3 sezonun ardından final yaptı.

1The Originals

The Vampire Diaries’ın spin-off’u olan dizi ilk vampir ırkı olan Kökenler’in hikayesini anlatıyor.

Köken kardeş vampirler babaları yüzünden terk ettikleri New Orleans’a geri döner. Şehrin asıl kurucuları olan köken vampirler, şehrin yönetimini Marcel’den almak için savaşmak zorundadır.

2013-2018 yılları arasında ekranlara gelen The Originals, yayınlanan 5 sezonun ardından final yaptı.

12 YORUM

  1. vampir kurt adam cadı vs bunlar gibi doğaüstü canlıların bir arada olduğu bir dizi arıyorsanız Legacies i tavsiye ederim çok güzel bir dizi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here