Ana sayfa Dizi Zombi Hayranlarının İzlemekten Keyif Alacağı En İyi 10 Zombi Dizisi

Zombi Hayranlarının İzlemekten Keyif Alacağı En İyi 10 Zombi Dizisi

5637
0
Zombi Hayranlarının İzlemekten Keyif Alacağı En İyi 10 Zombi Dizisi

Korku ve gerilim dolu dizilerde, doğaüstü varlıklara ve fantastik ögelere çoğu kez başvurulur. Zombi temalı yapımları seven belli bir hayran kitlesi var. Eğer sizde bunlardan birisi iseniz ve zombi figürünün izlediğiniz yapımda olmasını istiyorsanız, izlemekten keyif alabileceğiniz en iyi 10 zombi dizisini sizler için derledik.

10Z Nation

Z Nation; virüs salgınıyla başlayan klasik zombi yapımlarından. Dizide ülke genelinde yayılmaya başlayan zombi virüsünden kaçmayı başaran bir grup insana odaklanıyor. Virüsün yayılmasından 3 yıl sonra bir grup insan bilinen bu virüse bağışıklığa sahip tek insanı New York’tan Kalifornia’ya götürmek zorundadırlar.

9Helix

Antartika’da hastalıkları araştırma merkezinde çalışan bir grup bilim adamı dünyada yayılması muhtemel virüsleri önlemek için çalışmalar yapmaktadır. Bir tür hastalığın kontrol dışına çıkması halinde felakete yol açacağını farkına varan bilim adamları için iki seçenek kalır. Artık ya hastalığı yok edecekler ya da dünyanın yok oluşunu izleyecekler. Bu durum da onları zor bir sürece sürüklemektedir.

8Fear the Walking Dead

The Walking Dead dizisinin spin-off’u olarak ekranlara gelen bir dizidir. Dizide, The Walking Dead serisinden önce yaşanan olaylar anlatılıyor. 

7Dead Set

5 bölümlük bir çırpıda izlenilebilecek bir İngiliz mini dizisi. Ufak bir detay verecek olursak, bu dizide zombiler koşabiliyor. Dizi, insanları önce öldüren ancak sonrasında zombi olarak dirilten bir virüsün yayılmasıyla başlar. Salgın aniden ortaya çıkınca sadece bir TV yarışmasında (Big Brothers) izole edilmiş binada bulunan yarışmacılar hariç yayın ekibinden birkaç kişi kurtulur. Dışarıda zombiler olsa da evdekilerin asıl amacı bir gemi bularak salgının yayılmadığı bir yere gitmektir. Bu durum da hiç kolay olmayacak ve büyük mücadele yaşanacaktır.

6Death Valley

2011 yılında MTV kanalında 12 bölüm olarak yayınlanmış bir komedi, korku ve gerilim karışımı bir dizi. Dizide, zombilerin yanı sıra kurt adamların ve vampirlerin peşinden koşan özel bir polis ekibinin eğlenceli hikayesi konu alınıyor. 

5Santa Clarita Diet

Bir Netflix yapımı olan Santa Clarita Diet, Los Angeles’ta yaşayan şehrin en iyi emlakçıları olan evli çift Joel ve Sheila’nın hikayesini anlatıyor. Bir gün Sheila’nın yaşadığı büyük bir değişimin ardından çiftin hayatlarına ölüm ve yıkım kavramları girer. Ama iyi anlamda.

4In the Flesh 

Gönüllü İnsan Kuvvetleri zombi ayaklanmasını bastırmış, tüm zombiler ya öldürülmüş ya hapsedilmiş. Norlfork’da tedavi edilmiş ve topluma geri kazandırılmaya başlanmış. Topluma geri kazandırma projesi kapsamında hikayenin ana karakteri Kieren Walker, kasabasına geri döner ve hayata adapte edilerek ailesine yeniden kavuşur.

3iZombie

DC Comics’in iZombie çizgi romanından uyarlanmış bir dizidir. Bir uyuşturucu partisinde zombiye dönüşen, fakat kendisini kontrol eden genç bir kız olan Liv’in, beyin yiyebilmek adına morgda işe başlamasını konu alıyor. Ancak zamanla Liv’in yediği her beyin, cesedin sahibinin anılarını kafasının içinde duymasına sebep olmaktadır. Bu durumu kullanmaya karar veren genç kız cinayet vakalarına yardımcı olacaktır.

2The Walking Dead

Televizyon tarihinin yapılmış en iyi zombi dizilerinden en başı çekenler arasında The Walking Dead yer alır. Dizide, kan yoluyla bulaşan bir hastalık sonucunda insanlar zombiye dönüşmektedir. Hayatta kalmayı başaran polis memuru Rick Grimes ve bir grup insan hayatta kalabilmek için zombilerle savaşmaktadır. Ancak sadece zombiler değil, hayatta kalan kötü insanlarla da yiyecek mücadelesine girmeleri gerekecektir.

1Ash vs Evil Dead

The Evil Dead adlı korku filminin devamı niteliğinde çekilen Ash vs Evil Dead, elinin olması gereken yerde testere bulunan bir kahramanın, insanlığın sonunu getirebilecek bir salgına karşı isteksizce savaşmasını konu ediniyor. Kahramanımızın başına oldukça komik ve aksiyon dolu olaylar gelmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here