Ana sayfa Dizi Farklı Tatlar Arayanlara Özel Birbirinden Güzel 5 Dizi

Farklı Tatlar Arayanlara Özel Birbirinden Güzel 5 Dizi

760
0

Yaz döneminin ortasına geldiğimiz şu günlerde hepimiz izlemeyi planladığımız birçok diziyi bitirdik. Artık sıra yeni yollara çıkmakta. İşte beğeneceğinizi düşündüğümüz diziler.

1Final Space

Uzay temalı animasyon dizileri sevenler için harika bir seçenek. Karakterlerin birbirleri ile olan ilişkisi, dram ve komediyi bir arada harika harmanlaması, kullanılan kaliteli müzik seçimleri, her bölümün diğer bölüm ile bağlantılı halde devam etmesi diziyi bir solukta bitirmek için heyecanlandırmakta.  Ana karakterlerimizden Gary bizi eğlendirecek hatta bazen ağlatacak bile. Can dostumuz ve dizimizin maskotu Mooncake’in tatlı halleri stres seviyemizi düşürürken geri kalan tüm aksiyonu nerede bulabileceğinizi biliyorsunuz. Yalnız ikinci sezonun yeni başladığı süreçte Netflix’e ek olarak Adult Swim ile anlaşan dizi şu an haftalık bölümler ile yayınlanıyor.

2Trailer Park Boys

Sabah uyandınız ve orta halli bir kamera ve ses ekibine komik bir rakam teklif ettiniz. Sonra iki yakın dostunuzu alıp hadi dizi çekelim dediniz. İşte bu dizi o dizi. Karavan parkında yaşayan üç yakın dostun başından geçen olayları anlatan Trailer Park Boys’un içinde kendinizi bulabileceğiniz her türden karakter var. Yasa dışı işlerden büyük para vurup artık emekli olmak isteyen Julian, sorumluluk alamayacak bir profil olmasına rağmen yüce bir gayret gösteren Ricky, eğer mühendis olsaydı harikalar yaratacak Bubbles, sürekli alkolik olan emekli polis Jim Lahey ve diğerleri. Diğerlerinin içinde yine birçok absürt karakter ile karşılacağınıza emin olabilirsiniz. 2001 yılında ilk bölümü başlayan dizi, 2018 yılında ekranlara veda etti. Bu süre içerisinde yayınlanan sinema filmleri ve özel bölümleri mevcut. Devam eden bir yetişkin çizgi filmi ise ikinci sezon hazırlıkları ile uğraşmakta.

3After Life

Ana karakterin ölen eşinin ardından hayata isteksiz bir şekilde devam etmesini anlatırken, bir yandan da ölüm, acı ve karanlık duyguların hayatlarımızda daima olacağı ve bu gerçekle birlikte yaşamanın aslında abartılmaması gerektiğini, yani hayatı anlatıyor. Gerçeklikleri güzel bir şekilde yüzümüze vuran ve bunu hakkıyla yapan After Life, şans verilmesi gereken bir kara mizah.

4Ash vs. Evil Dead

Absürt komedi, kara mizah, korku ve gerilim türlerini harmanlayarak ortaya çıkan harika bir eser.  Karanlıklar içinden gelen iblislere karşı yine aydınlığın savaşı. Tabi bu aydınlık bu sefer tam bildiğimiz gibi değil. The Evil Dead, Evil Dead 2 ve Army of Darkness halkasının devam sancağını taşıyan Ash vs. Evil Dead gerçekten unutulmayanlar arasına girecek bir dizi.

5Forever

Polisiye ve dedektif tipi dizileri hepimiz seviyoruz. İçine biraz fantastik ögeler dahil olunca nasıl oluyor bir bakmak lazım. Antik özel eşyalar, birbirinden farklı cinayetler ve iki ölümsüz düşman. Her ne kadar dizi çok kısa sürse bile vakit geçirmek için birebir. Özellikle Sherlock’u beklediğimiz bu günlerde.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here