Ana sayfa Sinema Film Çekimi Sırasında Yaralanıp Rolüne Devam Eden 5 Aktör

Film Çekimi Sırasında Yaralanıp Rolüne Devam Eden 5 Aktör

916
0

Film çekimleri sırasında kazalar yaşanması maalesef sık karşılaşılan bir şey. Fakat yaşanan kazaların filme adapte edilmesi ustalık gerektiren bir marifettir. Sevdiğiniz filmlerden öyle anlar vardır ki, bu sahnelerin bir kaza eseri meydana geldiğini öğrendiğinde şok olursunuz. Rolden çıkmayıp sahneye devam edenler, hatta sakatlığı senaryoya uyarlayanlar bile var.

Bu enfes listede sizler için film çekimi sırasında yaşanan kazaları filme dahil edip unutulmaz sahneler ortaya koyan 5 filmi listeledik. İyi okumalar, iyi seyirler dileriz.

1Leonardo DiCaprio “Django Unchained” (2012)

Django Unchained filminde, Leonardo DiCaprio psikopat bir köle sahibini canlandırıyor. Yemek sırasında, DiCaprio’nun karakteri, Django’nun karısını serbest bırakma planını öğreniyor ve bu onu çok sinirlendiriyor. DiCaprio elini masaya öyle bir öfke ile çarpıyor ki, bir bardağı kırarak elini kesiyor. Bu sahnede DiCaprio’nun elinin tamamen kanla kaplı olduğunu görebilirsiniz. Fakat usta aktör inanılmaz bir performans sergileyip yaralanmasını kendi yararına kullanıyor ve ortaya bu unutulmaz sahne çıkıyor.

2Viggo Mortensen “The Lord of the Rings: The Two Towers” (2002)

Yüzüklerin Efendisi serisinin ikinci filminde sahne gereği Viggo Mortensen’in karakteri Aragorn’un, Hobbit Merry ve Pippin’in öldüğünü düşündüğü için, anlık sinir ile bir kaska tekme atıp bağırması gerekiyordu. Bu sahnenin beşinci çekiminde Viggo Mortensen kaska öyle sert vuruyor ki iki ayak parmağını kırıyor. Sahnenin devamındaki çığlığın bu kadar gerçekçi görünmesinin sebebi de bu. Ancak çektiği acıya rağmen Mortensen oynamaya devam ediyor ve yönetmen Peter Jackson bu olaydan çok sonra haber alıyor.

3Brad Pitt “Se7en” (1995)

Brad Pitt’in karakteri, Dedektif David Mills’ın, katili yağmurlu bir zeminde kovaladığı sahne sırasında, Pitt kaymış ve kolunu kazara bir camdan geçirmiştir. Yaralanması o kadar derindi ki kesik kemiğine kadar indi ve bir tendonu koptu. Yönetmen David Fincher çekimleri durdurmak yerine, Pitt’in yaralanmasını senaryoya dahil etmeye karar vermiştir. Pitt’in karakterinin John Doe’yu kovaladığı sahnede, karakteri bir merdivenden düşüp kolunu kırar. Filmde bu sahneden önce yer alan sahneleri çekmek için, aktör kolunu olabildiğince gizlemek zorunda kaldı.

4Martin Sheen “Apocalypse Now” (1979)

Martin Sheen’in karakteri, Kaptan Willard’ın, otel odasında yalnız kaldığı ilk sahne senaryoda yoktu. Bu sahnenin çekilmesini Martin Sheen istemişti. Çekim sırasında Sheen gerçekten sarhoştu. Aynayı yumrukladıktan sonra elini kesen Sheen hıçkırarak ağlamaya başladı ve Yönetmen Francis Ford Coppola’ya saldırmaya çalıştı. Çekim ekibi o kadar rahatsız oldu ki, çekmeyi bırakmak istedi ama Sheen kameralara devam etmesini söyledi. Aktör o sırada gerçek hayatta da içki problemiyle ve kendi sorunlarıyla savaşıyordu. Sahneye o kadar kapıldı ki kendi içsel sorunları aynaya çarptı. Sahnenin devam etmesinin, onun sorunları ile yüzleşmesine yardım edeceğine inanıyordu.

5Channing Tatum “Foxcatcher” (2014)

Bahsi geçen sahne 0:10 – 1:09 saniyeleri arasındadır.

Bu olağanüstü sahne için yönetmen Bennett Miller’ın şöyle bir açıklaması var: “O aynaya üç kez kafa attı ve paramparça etti. Başını aynadan ve arkasındaki, aynanın asılı olduğu alçı duvarın içinden geçirdi. Aynayı aldığımızda duvarda bir delik vardı. Orada kendini kesti ve başına camlar saplandı. Kanını o sahnede görüyorsunuz. Bu birinin içindeki bir şeyi gerçekten açığa vurmasıydı, her aktörün yapabileceği bir şey değil.” Aktör Channing Tatum ise bu sahneden sonra kısa süreli bir travma geçirip sahnenin çekimini hatırlamadığı söyledi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here