Ana sayfa Dizi Gerilim ve Korkunun Bir Arada Bulunduğu 7 Muhteşem Dizi

Gerilim ve Korkunun Bir Arada Bulunduğu 7 Muhteşem Dizi

1938
0

Korku ve gerilimin bir arada olduğu dizileri izlemenin keyfi bir başka oluyor. İzlemeyi bırakamadığınız bu tür, hayal gücünüzün sınırlarını zorlayabiliyor. Bugün sizler için gerilim ve korku dolu 7 muhteşem diziyi derledik.

1Bates Motel (2013 – 2017)

1960 yapımı Sapık filminin bir “modern önceli” olan dizide Hitchcock’un filminde anlatılan olayların öncesinde, Norman Bates ve annesi Norman’ın hayatı anlatılmaktadır. Fakat dizi filmdeki gibi Fairvale’de değil, başka bir hayali kasaba olan White Pine Bay’de geçmektedir. Dizi Norma’nın, kocasının ölümünün adından, bir sahil kasabası olan Oregon’da bir motel satın almasıyla başlar; böylece o ve Norman yeni bir hayata başlayabilecektirler.

2 Penny Dreadful (2014 – 2016)

19. yüzyılda İrlanda ve Britanyalı romanlarından karakterleri konu alır. Oscar Wilde’ın meşhur eseri Dorian Gray’ın Portresi romanının ana karakteri Dorian Gray, Bram Stoker’ın Drakula adlı romanından Mina Harker ve Abraham Van Helsing’i; Mary Shelley’nin Frankenstein adlı eserinden Victor Frankenstein ve canavarı, Robert Louis Stevenson’ın Dr. Jekyll ve Mr. Hyde’in Tuhaf Hikayesi adlı romanından Dr. Henry Jekyll karakterleriyle birlikte cadılar, vampirler, kurt adamlar, iblisler ve değişik yaratıkları konu alır. Vanessa Ives’ın ve diğer karakterlerin çektiği acıları her saniyesinde ilmek ilmek izleyiciye hissettiren aynı zamanda muhteşem müzikleri, senaryosu ve gri havasıyla elde ettiği gotik havası ile ciddi bir izleyici kitlesine ulaştı.

3The Strain (2014 – 2017)

Uçak yolculuğunun felakete dönüşmesinin ardından yalnızca dört kişi hayatta kalmayı başarır. Kazanın sebebi araştırılırken bu süreçte kurtulan dört kişi etrafında ki insanlara karşı kana susamış olan vampirlere dönüşmüştür. Sonrasında ise uçakta ölen kişilerde teker teker dirilip vampir olurlar. Şehre inen vampirler tam bir kaos yaşatmaya başlarlar. Bu sırada eski bir vampir avcısı şehre gelerek vampir avına çıkar. Yaşlı Kurt lakabında ki avcı kendisini zorlu bir işin içerisinde bulur.

4Tepedeki Ev / The Haunting of Hill House (2018 – Günümüz)

Geçmiş ve günümüzden görüntülerle, dağılmış bir aile eski evlerinin akıldan çıkmayan anılarıyla ve onları o evden uzaklaştıran korkutucu olaylarla yüzleşir.

5 Outcast (2016 – 2018)

Outcast, konusunu Robert Kinkman tarafından yazılan ve diziyle aynı adı taşıyan kitaptan almış bir Amerikan korku dizisidir. Kyle Barnes, doğaüstü güçler tarafından rahatsız edilmektedir, 8 yaşındayken annesi iblisler tarafından ele geçirilmiştir ve şiddet görmüştür. Kyle, evlendikten sonra eşi de annesi gibi bir iblis tarafından ele geçirilir. Hem annesi hem de eşinden sonra kendini sorumlu hisseden Kyle kaçmış ve yıllar önce annesiyle yaşadığı eve geri dönmüştür.

6Master of Horror / Korkunun Ustaları (2005 – 2007)

Mick Garris tarafından Showtime kablo ağı için yaratılan Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada ortak yapımı korku türündeki seçki televizyon dizisidir. 2 sezon süren dizi toplamda 26 bölümden oluşmaktadır. Her bölümünde ayrı hikâyeler anlatan dizi oldukça başarılı.

7American Horror Story (2011)

Ryan Murphy ile Brad Falchuk tarafından yaratılan Amerikan korku-drama televizyon dizisi olan American Horror Story’nin her sezonu farklı bir konuyu ele alır. En iyi korku dizilerinin başında gelmeyi sürdüren bu yapım yıllar boyu konuşulmaya devam edecek gibi duruyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here