Ana sayfa Genel Gizemli Olaylar Serisi: Hayalet Gemi SS Ourang Medan

Gizemli Olaylar Serisi: Hayalet Gemi SS Ourang Medan

204
0

Belli aralıklarla sizlere sırları asla çözülemeyen garip olaylardan bahsedeceğimiz Gizemli Olaylar Serisi‘nin üçüncüsü ile karşınızdayız. Önceki gizemli olayı okumadıysanız: Thomas Busby’nin Lanetli Sandalyesi

Bugünkü konumuz ise, Hayalet Gemi olarak da adlandırılan SS Ourang Medan gemisi ve onun gizemli tarihi.

1947 yıllarında Malezya açıklarında çok sayıda ticaret gemisi geçiyordu. Bu artık bilinen ve alışılmış bir durumdu fakat tarihler aynı yılın haziran ayını gösterdiğinde, gelen bir SOS çağrısı ile durum alışılmışın dışına çıktı. Gelen çağrı sinyali Mors alfabesi ile yapılmıştı ve şunları söylüyordu:

“Kaptan dâhil tüm mürettebat öldü. Cesetler harita odasında ve güvertedeler. Ben de ölüyorum.”

En azından mesajın anlaşılan kısmı buydu. Sonrasındaki kelimeler hiçbir zaman anlaşılamadı ve bir gizem olarak kaldı. Gelen mesajın ardından Silver Star (Gümüş Yıldız) isimli kurtarma gemisi hemen yola koyuldu. Gelen çağrının koordinatı tespit edildikten saatler sonra SS Ourang Medan gemisini bulmayı başardılar.

Silver Star, gemiye yanaştığında hiçbir yaşam belirtisine rastlamadı ve bu sebeple kaptan, geminin güvertesine çıkmaya karar verdi. Bu kararın kendisini nasıl bir sürprizle karşılayacağını ne kendisi ne de diğerleri bilmiyordu. Gemiye çıktıklarında hayatları boyunca hafızalarından silinmeyecek görüntülerle karşılaştılar. SS Ourang Medan gemisinin tüm mürettabatı ölmüştü ve cesetleri geminin her yerindeydi. Üstelik cesetler taşlaşmış haldeydi!

Cesetlerin hepsinin gözleri açıktı ve yüzlerinde dehşete düşmüş bir ifade vardı. Her biri de sanki bir şeyden kaçmaya, kurtulmaya çalışıyor gibi öne uzanmıştı. Şaşkınlığı üzerinden atan ekip, çağrının geldiği yere bakmak için kaptan köşküne çıktılar. Buradaki vaziyet, geminin geri kalanından farklı değildi. Mesajı gönderen ve hayatta kalan son kişi de, parmağı telgrafın olduğu yerde kalmış ve olduğu yerde öylece ölmüştü. Gemide yaşayan tek bir canlı bile kalmamıştı. Öyle ki, geminin küçük köpeği de taşlaşarak ölmüştü. İşin bir diğer garip yanı ise geminin mürettebatında hiçbir yara izi, kanama gibi belirtiler yoktu. Cesetler hiçbir zarar görmemişti. Ayrıca gemide, tüm mürettebatı öldürecek bir varlığın ya da olayın kanıtı yoktu.

Silver Star mürettebatının söylediğine göre gemide ürpertici bir hava vardı. Oysa hava sıcaklığının o gün 40 derecenin üzerinde olduğu biliniyordu. Bütün bu durumu araştırmak isteyen ekip SS Ourang Medan’ı limana çekmeye karar verdi.

Yaşanan tüm gariplikler bununla da sınırlı kalmadı, limana çekilmek istenen gemiyi bir anda dumanlar sardı ve bu durum tüm mürettebatı korku içerisinde bıraktı. Çıkan yangının fark edilmesi ve tüm mürettebatın gemiyi terk etmesiyle birlikte büyük bir patlama meydana geldi.

Patlamanın ardından gemi, bütün sırlarıyla birlikte derin sulara gömüldü. Gemide neler yaşandığına dair resmi bir kanıt ya da belge bulunamadı. Yine de bu durumla ilgili bazı teroiler mevcut. Bunlar:

*Geminin bulunduğu yerde yoğun metan gazına rastlandı. Metan gazı salınımı geminin mürettebatını etkilemiş olabilirdi fakat aynı gaz niçin Silver Star mürettebatını etkilememişti?
*Bir diğer iddia ise geminin kimyasal madde taşıdığıydı. Mürettebatın ölümü ve yaşanan patlama bununla bağdaştırılıyordu.
*Gemi hakkındaki bir başka teori ise, uzaylı saldırısı. Öyle ki bu iddia UFO Dosyası kitaplarında ve Fate Dergisi’nde yayınlandı. Her şeye rağmen bu teoriyi destekleyecek bir kanıt elbetteki yoktu.
* Bazı söylemlere göre ise aslında gemi hiçbir zaman var olmadı. Silver Star gemisinin gerçekliği bilinse de SS Ourang Medan gemisinin varlığı hakkında resmi bir kayıt yoktu.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here