Ana sayfa Genel Gizemli Olaylar Serisi: Lanetli Bebek Okiku

Gizemli Olaylar Serisi: Lanetli Bebek Okiku

338
0

Belli aralıklarla sizlere sırları asla çözülemeyen garip olaylardan bahsedeceğimiz Gizemli Olaylar Serisi‘nin beşincisi ile karşınızdayız. Önceki gizemli olayı okumadıysanız: Gizemli Olaylar Serisi: Barbados’un Hareket Eden Lanetli Tabutları

Bugünkü konumuz ise lanetli bebek Okiku.

Şehir efsaneleri konusunda en popüler konulardan biri de lanetli bebeklerdir. Bilinen birçok ünlü lanetli bebek vardır. Örneğin: Annabelle, Elmo gibi… Sizlere bugün bahsedeceğimiz bebek ise Okiku.

Lanetli bebeğin hikayesi Japonya’da başladı. 1918 yılında Suzuki, 2 yaşındaki kız kardeşinin beğeneceği bir bebeği satın aldı. Bu bebek porselenden yapılmış, küt saçlı ve yaklaşık 40 cm boyundadır. Kardeşi gerçekten de bebeği çok sevdi, öyle ki bu güzel bebeğe kendi adını verdi: Okiku.

Her şey güzel giderken bir gün küçük Okiku, bir gün aniden hastalanıp hayatını kaybetti. Ailesi, aynı ismi taşıyan oyuncak bebeği kızlarının yanına gömmedikleri için derin bir pişmanlık duydu ve bu sebeple kendileri için önemli bir yer olan sunağa yerleştirdiler. Her gün orada kızları için ağlayıp, dualar ederek Okiku’yu andılar. Bir zaman sonra oyuncak bebeğin saçlarının uzadığı fark edildi. Bebeğin küt saçları artık omzuna kadar inmişti. Bu durumu küçük bebeklerinin ruhunun o çok sevdiği bebeğin içinde olduğunu düşündüler.

1938 yılında ise savaş sebebiyle aile evi terk etmek zorunda kaldı. Bebeği de orada bulunan bir tapınağa götürüp ve rahiplere bebeğin garip durumu anlattılar. Rahipler bebeği kabul ederek onu tahta bir dolabın içinde saklamaya başladı. Yıllar sonrasında aile geri dönüp baktığında bebeğin hâlâ saçlarının uzadığını fark ettiler. Her sene bebeğin saçının kesildiği bir seremoni düzenleniyor. Buna rağmen bebeğin saçı tekrar tekrar uzuyor. Üstelik tek gariplik bu da değil. Bebeğin kapalı olan ağzının aralandığı da söylentiler arasında yer alıyor.

Şu an bebek hâlâ Japonya’da tapınakta duruyor ve ziyaretçilere kapalı bir durumda. Bebeğin bu durumuyla ilgili birkaç teori var.

İnsan Saçı Teorisi:

Yapılan incelemelerde bebeğin saçının gerçek saç olduğu saptandı. O dönemlerde birçok oyuncak bebeğin yapımında gerçek insan saçı kullanılmıştır. Bu sebeple zamanla yapışkanın eriyerek, sıcaklık vb. durumlarla tepkimeye girmesiyle bebeğin saçı uzadığı söyleniyor. Tıbben pek mümkün olmasa da akla en yatkın teori bu.

Ruh Teorisi:

Ölen küçük Okiku’nun ruhunun ya da lanetli bir ruhun bebeğin içine girdiği teorisi. Fakat bebeğin aileye bir zarar vermediği, bulunduğu ortamda garip olaylar yaşanmadığı da biliniyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Ayrıca anlatmamızı istediğiniz gizemli olaylar varsa yorumlarda buluşalım! (:

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here