Ana sayfa Sinema Harry Potter’ın Büyülü Dünyasını 7 Büyüyle Aydınlatıyoruz!

Harry Potter’ın Büyülü Dünyasını 7 Büyüyle Aydınlatıyoruz!

1899
0

Bildiğiniz gibi Harry Potter dünyası içine girip çıkmak istemeyeceğimiz o sayılı güzel dünyalardan biri. Biz de bu dünya içindeki sayısız büyü arasından sizler için 7 tanesini ayırıp derledik. Büyülü günler !

1Alohomora

Kilitli kapıları ve pencereleri açmaya yarayan bir kilit açma büyüsüdür.

2Obliviate


Kişinin hafızasını değiştiren ve ya silen büyü olarak bilinir. Ölüm Yadigarları Bölüm 1 de Hermione’nin evden ayrılırken ailesine yaptığı büyüdür. Eminim bu sahnede hepimizin içi acımıştır.

3Lumos Maxima

Yüksek bir ışık çakmasını sağlayan büyü.

4Expelliarmus

Yapıldığı kişiyi silahsızlandırmaya yönelik yapılan bir büyüdür. Genellikle, karşıdaki kişinin asasını fırlatmaya yarar. Aynı zamanda yeterli kuvvet uygulanırsa kişiyi geri itip düşürebilir.

5Wingardium Leviosa

Herhangi bir nesneyi uçurma büyüsüdür. “Leviosaah değil, leviosa!”

6Expecto Patronum

Ruh emicilere karşı yapılan bir büyüdür. Mutlu bir anıya odaklanarak yapılan bu büyü, ruh emicilere karşı kalkan yapıp onları püskürtür. Herkesin patronusu farklıdır. Bildiğimiz üzere Harry’nin patronusu bir çatal boynuzlu geyikti. Peki sizin patronusunuz ne?

7Avada Kedavra

Son olarak uygulanması yasak olan ve cezası çok ağır olan 3 Affedilmez Lanetten biri olmakla birlikte bu büyü kişiyi doğrudan öldürür. Bu lanetten sağ çıkabilen tek kişi Harry Potter’dır. Bütün macerayı başlatan büyü de diyebiliriz. E bu büyü yüzünden az mı ağlamadık.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here