Ana sayfa Dizi HBO’nun Yeni Korku Dizisi: The Outsider

HBO’nun Yeni Korku Dizisi: The Outsider

475
0

Stephen King’in 2018 çıkışlı aynı isimli romanından uyarlanan    “The Outsider” dizisinin ilk iki bölümü 12 Ocak pazartesi günü HBO’da yayımlandı.
Dizinin ilk sezonu 60 dakikalık 10 bölümden oluşacak.

Stephen King’in romanını ekrana uyarlamada Richard Price görev almış, Jason Bateman ise dizinin ilk iki bölümünün yönetmen koltuğunda oturmuş. The Outsider’ın yapımcılığını ise dizinin oyuncularından Jason Bateman  ve Ben Mendelsohn üstlenmiş.

Dizinin oyuncu kadrosunda ise Jason Bateman,  Ben Mendelsohn, Cynthia Erivo,  Bill Camp  ve Jeremy Bobb gibi isimler yer alıyor.

The Outsider’ın konusuna gelecek olursak, dizi Georgia’da köpeğini yürüyüşe çıkaran adamın, ormanlık alanda bir çocuğun kötü haldeki cesedini bulmasıyla başlıyor.

Dedektif Anderson bu cinayet için başlattığı soruşturmada suçlunun beyzbol koçu olan Terry olduğunu hızlı bir şekilde ortaya çıkarıyor.

Tüm görgü tanıkları hedef olarak koç Terry’i gösteriyorlar. Bu duruma inanamayan Terry’nin eşi avukatlarına haber veriyor ve  avukatları da bu durumu çürütecek kanıtlar aramaya başlıyor.

Araştırmalar sonucu Terry‘nin davası için çok önemli ayrıntılar ortaya çıkıyor. Ve işler daha da garip ve korkunç bir hal almaya başlıyor. İşler korkunçlaştıkça da biz seyirciler olarak dizideki Stephen King havasını gitgide solumaya başlıyoruz.

Kitaba gelecek olursak orijinal ismi ”The Outsider” olan roman ülkemize “Yabancı” olarak çevrilmiş. Kitabın arkasında şöyle bir tanıtım mevcut:

Şehir parkında, vahşice katledilen on bir yaşındaki bir erkek çocuğunun cesedi bulunur. Görgü tanıklarının ifadelerine göre katil, İngilizce öğretmeni, şehrin Küçükler Beyzbol Ligi’nin koçu ve herkesin çok sevdiği Terry Maitland’dır. Parmak izi ve DNA sonuçlarıyla desteklenen diğer kanıtlar da tartışılmaz biçimde onu işaret etmektedir. Bu korkunç cinayetin dehşete düşürdüğü Dedektif Ralph Anderson, eskiden kendi oğlunun da koçluğunu yapmış olan zanlının, bir beyzbol maçının ortasında, herkesin gözü önünde tutuklanması emrini verir. Ne var ki, Maitland cinayetin işlendiği gün başka bir kentte bir konferansta olduğunu iddia eder ve bu, ilerleyen günlerde tanıklarla, kamera görüntüleriyle doğrulanır. Ralph Anderson ve Bölge Savcısı Bill Samuels bu şaşırtıcı gelişmenin yarattığı çelişkiyi çözmek için delillerin izini sürmeye devam ederken, cinayeti aydınlatmaya çalışan herkes
bilinmezliklerle ve tehlikelerle dolu bir anafora doğru sürüklenmektedir. Stephen King yine hayal gücünün sınırlarını zorluyor, yine usta bir
hikâye anlatıcısı olduğunu kanıtlıyor…

Kitap ülkemizde satışta, konuyu ilginç bulanlar bence hemen alsınlar. 🙂
Dizinin fragmanını da buraya ekliyorum, ve şimdiden iyi seyirler diliyorum. 🙂

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here