Ana sayfa Sinema İzlemeniz Gereken 8 Netflix Filmi

İzlemeniz Gereken 8 Netflix Filmi

2997
0

Uzun süredir ülkemizde faaliyet sürdüren Netflix Inc., film-dizi yapımcılığı ve dağıtımı alanında iştigal eden Amerika kökenli kuruluş. Gün geçtikçe popülerleşen Netflix, eski yeni demeden önümüze birçok türden dizi, film sunuyor. Bugün Netflix yapımı olan 8 filmi derledik, listede olmayanlar için affınıza sığınırız.

1Evlilik Hikayesi – Marriage Story / IMDb: 7,9 (2019)

Dağılan bir evliliğin ve birlikte kalan bir ailenin dokunaklı ve şefkatli bir şekilde işlendiği bu filmi Oscar’a aday gösterilen film yapımcısı Noah Baumbach yönetti. Scarlett Johansson, Adam Şoför, Laura Dern, Alan Alda, Ray Liotta, ve sahile-kıyı boşanmasından geçen evli bir çift izliyor.

2Ulussuz Canavarlar – Beasts of No Nation / IMDb: 7,8 (2015)

Cary Joji Fukunaga’nın yazıp yönettiği savaş dram filmi. Ailesi iç savaş yüzünden paramparça olan Batı Afrikalı bir çocuk, paralı askerler birliğine katılmak zorunda kalır. O artık çocuk askerdir. Çekimleri Gana’da yapılan filmde Idris Elba, Ama K. Abebrese, Abraham Attah, Grace Nortey, David Dontoh, ve Opeyemi Fagbohungbe oynamaktadır.

3Rüzgârı Dinginleyen Çocuk – The Boy Who Harnessed the Wind / IMDb: 7,6  (2018)

Bir fen bilgisi kitabından esinlenen 13 yaşındaki William Kamkwamba, Malavi’deki köyünü kıtlıktan kurtarmak için bir rüzgâr türbini inşa eder, gerçek hikayeden alınmıştır.

4Fırtına Anı – Mirage / IMDb: 7,4 (2018)

Uzay-zamandaki bir sorun sayesinde 25 yıl önceye giderek bir oğlanın hayatını kurtaran Vera, bu nedenle kendi kızını kaybedince onu geri getirmek için mücadele eder. Oriol Paulo’nun ortak yazdığı ve yönettiği ve Adriana Ugarte’nin başrol oynadığı bir 2018 gizemli drama filmi.

5Sevdiğim Tüm Erkeklere -To All the Boys I’ve Loved Before / IMDb: 7,3 (2018)

Susan Johnson’ın yönettiği ve Lana Condor, Noah Centineo, Janel Parrish, Anna Cathcart, Madeleine Arthur, Emilija Baranac, İsrail Broussard ve John Corbett’in başrollerini paylaştığı bir 2018 Amerikan genç romantizm filmi. Lara Jean Song Covey’in aşk hayatı, sevdiği beş çocuğa yazdığı aşk mektuplarının gizemli bir şekilde postalandığı an kontrolden çıkar ve ortalık karışır.

6Okja / IMDb: 7,3 (2017)

Dünya tatlısı dev bir yaratık ile onu büyüten Mija, hayvan hakları savunucuları, aç gözlü şirketler ve bilimsel etik kuralların ortasında çapraz ateşte kalır. 2017 Güney Koreli ve Amerikan aksiyon-macera filmi. 

7Önce Babamı Öldürdüler – First They Killed My Father  /  IMDb: 7,2 (2017)

Kızıl Kmerlerin Kamboçya’daki ani yükselişi ve korkunç yönetimi sırasında, 5 yaşında bir kız yürek burkan bir hayatta kalma savaşı verir.

8The Christmas Chronicles / IMDb: 7,1 (2018)

Yanlışlıkla Noel Baba’nın kızağının kaza yapmasına neden olan iki kardeş, açık sözlü ve zeki bir Noel Baba ile birlikte Noel’i kurtarmak için tüm gece çalışır.  Matt Lieberman’ın senaryosunda Clay Kaytis tarafından yönetilen bir 2018 Amerikan Noel filmi. Film, Kurt Russell’ı Noel Baba olarak canlandırıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here