Ana sayfa Müzik Karanlıkta Bir Aydınlık: Sadgirlsloan’ın Keşfedilmesi Gereken 10 Şarkısı

Karanlıkta Bir Aydınlık: Sadgirlsloan’ın Keşfedilmesi Gereken 10 Şarkısı

455
0

Profesyonel olarak Sasha Sloan olarak bilinen Alexandra Artourovna Yatchenko, Los Angeles, California merkezli bir Amerikan şarkıcı ve söz yazarı. Henüz 24 yaşında ama yaptığı işler ve çıkarttığı parçalar ile bize oldukça çalışkan ve yetenekli olduğunu belirtiyor kendisi. Birçoklarının NF ’nin Only isimli parçasında bulunan nakarat kısmı ile bildiği bir isim olmasına karşın kendi kitlesi hızla artmakta. Older ve Dancing With Your Ghost isimli şarkıları istediği başarıya emin adımlarla gittiğinin en büyük göstergesi.

Gelelim aydınlık kısmına. Sasha Sloan sahne adını kullanan Alexandra, parçalarında genellikle yalnızlık ve farklı olma duygularından şikayetçi. Tabi yaratım sürecinde bir asansör görevi gören bu duygulara bir o kadar sahiplenici bir yaklaşım sergilemekte. Play tuşuna ilk bastığınız anda şarkıların içine gizlenmiş ufak nefes alıp vermeler ve bilimum tonlamalar ile içinizin kasvetlendiği bir dünyaya geçiş yapıyorsunuz. Sonuçta karanlıkta kalmadan aydınlığın kıymetini bilmek biraz imkansız-ca. Girdiğiniz karanlık dünyada zemin adeta bir jöle kıvamında. Her tonlamada zeminin savrulduğunu hissediyorsunuz. Ayaklarınız yere basmıyor. Bastığını hissediyorsunuz ama yarım bir his bu. Yarımsınız. Bir parçanız kayıp. Belki birden çok parçanız. Derken size sesleniyor; “ Tek kişi ben olamam, bu gece yalnız olan”. Artık masaya sizde davetlisiniz. Bu huzurlu sesi duyarak oturuyorsunuz sandalyeye. Artık zemin sallanmıyor. İçiniz ısınmaya başlıyor. Sizden kendisini teselli etmenizi isteyen biri var karşınızda. Düşünmenizi istiyor. Şarkısını söylerken acaba benim içimden geçenleri mi söylüyor yoksa kendi düşüncelerini mi anlamıyorsunuz. Sonlara geldiği sırada ise; “ Dışarıda birisi olmalı, arkadaşlığa ihtiyacı olan ve bunu bilmek teselli ediyor”. İhtiyacı olan siz misiniz yoksa o mu bilmiyorsunuz. Tek bildiğiniz birilerinin buna ihtiyacı olduğu. Artık ses kesiliyor ve yeniden kendi dünyanızdasınız. İnsanların, birçoklarının nelere ihtiyacı olduğunu bilerek. *Sasha Sloan – Only

Sanatın amacını birçok sanatçı farklı şekilde yorumlar. Sloan’ın sözlerine baktığımızda gözlemlediğimiz ise ‘Sanatın amacı insanın iç ve dış dünyasını bir düzene sokmak’ diyebiliriz. Sloan, günümüz sanatçıları gibi hemen ve tam kabul görmekten ziyade anlatmak istediklerini anlatmaya çalışıyor ve onu anlayan insanların birbirini bulmasını ve anormalliklerin aslında normal ve hayatın içinde birçoğumuzun başına gelen şeyler olduğunu gösteriyor bize. Bundan sonra gelecek çalışmalarında yolundan kopmadan ilerleyeceğini umut ediyoruz.

Keşfedilecek şarkılar burada;

1The Only

2Dancing With Your Ghost

3Older

4smiling when i die

5Ready Yet

6Normal

7Runaway

8Faking It

9at least i look cool

10Thoughts

11BONUS

Devamına buradan ulaşabilirsiniz :

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here