Ana sayfa Eğlence League Of Legends | Teamfight Tactics Hakkında Bilinmesi Gerekenler

League Of Legends | Teamfight Tactics Hakkında Bilinmesi Gerekenler

1041
1

Bu günlerde çoğu oyun platformunun gözdesi olan Teamfight Tactics, oyuncuları alışılmışın dışında bir maceraya sürüklüyor. En sevilen oyunlar arasında yer alan League of Legends, Counter Strike Global Offensive, Player Unkown’s Battlegrounds ve Dota 2 gibi, başına oturduğunuz anda sizi etkisi altına alan, oyunların yanına şimdi de League Of Legends Teamfight Tactics oyunu yerini alıyor. Teamfight Tactics, Dota 2 Auto Chess mantığında ve çoğu mekaniğinin benziyor olduğunu söylersem yanılmış olmam sanırım. Şimdiden yüksek bir kitleye ulaşan Teamfight Tactics oyunu için oynarken size yardımcı olacak bir takım taktikleri sizinle paylaşıyor olacağım. 

1İlk Köle Pazarına Çok Dikkat Et! 

Oyunun başında alacağınız eşya ve karakter gerçekten önemli. Bunun sebebi ileride oluşturacağınız kompozisyonu ve kafanızda eşyaları netleştirebilmenize yardımcı olacak olmasıdır. Yapmanız gereken çok basit. Öncelikle gözünüze şampiyonları kestirin ve asla yerinizde durmayın. Biraz oyuna hâkim olduktan sonra hangi şampiyonun kaç altın olduğunu artık bileceksiniz. Şampiyonlar arasında en çok altın olanı gözünüze kestirin ve alma olasılığınıza bakın. Eşya olarak başlarda Nişancı Yayı, Tek Kılıcı, Tanrıçanın Gözyaşı ve tabi ki Sıpatula en çok tercih edilen eşyalar arasında. Tamam o halde, yüksek altın değerindeki şampiyonumuzu seçtik, doğru eşyayı kararlaştırdık öyleyse başlayalım. 

2Ne Zaman Seviye Basılmalı ? 

Bu oyunda en çok tartışılan konulardan biriside bu aslında “Ne zaman seviye basmalıyım?”. Bu konuya artık bir açıklık getirmenin zamanı geldi diye düşünüyorum. Öncelikle seviye basma durumu sizin elinizdeki kahramanlara ve altın durumunuzla alakalıdır. Oyunun Erken safhalarında canınızı korumak istiyorsanız size şöyle bir taktik verebilirim. İlk 3 aşama olan minyon aşamasını geçtiniz. Eğer hala elinizdeki şampiyonları 2 seviye yapamadıysanız, yani 3 adet 1 seviye şampiyonunuz varsa bu durumda seviye basıp 4. şampiyonunuzu sahaya sürmelisiniz. Eğer şampiyonlarınız eşya ve seviyesi gayet iyi durumdaysa Golem yaratıklarına gelene kadar seviye basmıyoruz. Golemler de 5. şampiyonu açıyoruz ve yolumuza devam ediyoruz.

3Ekonomine Sahip Çık ! 

Herkesin ortak sorunlarından biri de ekonomi. Siz de oyunda bir türlü para biriktiremiyorsanız ve şampiyonlar için sürekli para harcıyorsanız artık buna bir dur demenin zamanı geldi. Size şöyle bir öneri sunabilirim. Oyunun erken safhalarında güçlüyseniz lütfen ekonominize dokunmayınız. Çünkü ekonomi sadece zor durumda, yani canınızın gittiği durumlarda harcanmalı. Eğer harcamak istiyorsanız sadece 50 altın üzerindeki altınları harcamalısınız. Bu alışkanlığı kazandığınızda oyunun size inanılmaz bir şekilde döndüğünü ve biz oyuncuların dilinde bunun “Come Back!” olduğunu bilmelisiniz. Ekonominiz ne kadar sağlam olursa oyunda üst sıralara çıkma olasılığınız da o kadar artar. 

4Doğru Takımı Kurmak 

Zorlanılan bir konu daha! Sürekli beklediğiniz bir şampiyon var ve o geldiğinde kazanacak mısınız?  Fakat asla gelmiyor değil mi? Oyunun başında aklınızda olan doğru kompozisyonu kurmaya çalışırız. Ama bazen istediğimiz şampiyonlar gelmez veya oynanan oyundaki diğer oyuncularda sizinle aynı kompozisyonu kurmaya çalıştığı için  şampiyon gelme olasılığı oldukça düşüktür. Bunun için size önerim her zaman birden fazla planınızın olması. Eğer işler yolunda gitmezse hemen diğer plana dönmelisiniz ve her zaman geleceği görmelisiniz. Bu benim işime yaramaz dediğiniz şampiyonu ilerde mum ile aramamak için kafanızda her zaman birden fazla kompozisyon ve ihtimal olması gereklidir. 

5 Artık Hazırsın! 

Oyuna yeni başlayan arkadaşlar için yazımın sonuna eşya birleşimlerinin olduğu bir resim ekleyeceğim, dilediğiniz zaman bundan yararlanabilirsiniz. Doğru eşyaları, doğru şampiyonlara vermek kazanmada önemli rol oynuyor. Benim şahsi fikrim oynadığım çoğu Battle Royal oyundan almadığım eğlence ve haz duygularını bu oyundan aldım. Ayrıca oyuncuların en çok oyuna başlamasını sağlayan ayrıntı ise dereceli sistemi geldi ve artık siz de iddialı isimlerin yanında isminizi yerleştirebilirsiniz. Yazımı okuduğunuz için teşekkür eder hepinize oyunlarınızda bol şans dilerim. 

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here