Ana sayfa Sinema Leonardo DiCaprio’nun Rolü Adeta Yaşadığı 8 Film

Leonardo DiCaprio’nun Rolü Adeta Yaşadığı 8 Film

1698
0
Leonardo DiCaprio'nun Rolü Adeta Yaşadığı 8 Film

Leonardo DiCaprio sinema dünyasının Mona Lisa’sı gibidir. Neredeyse kötü filmi yoktur. Sinema dünyasına damga vurmuş olan Steven Spielberg, James Cameron, Danny Boyle, Christopher Nolan, Martin Scorsese, Quentin Tarantino gibi yönetmenlerle çalışmıştır. Hatta Martin Scorsese ile birden fazla filmi vardır.

8Romeo + Juliet (1996)

William Shakespeare’in en ünlü eserlerinden biri olan Romeo ve Juliet’in Baz Luhrmann tarafından aynı diyaloglarla 1990’lara uyarlanmış halidir. Leonardo DiCaprio, tahmin edebileceğiniz gibi, Romeo’yu canlandırmaktadır. Shakespeare’in yazdığı Romeo’nun 1990’larda nasıl görüneceğini merak ediyorsanız, kesinlikle izlemelisiniz. Leonardo DiCaprio bu role pürüzsüz bir şekilde hayat vermiştir.

7Catch Me If You Can (2002)

Bir Steven Spielberg klasiği olan Catch Me If You Can, Türkçe adıyla Sıkıysa Yakala, 19 yaşına dahi basmamış olan Frank Abagnale’in gerçek hikayesinin sinemaya uyarlanışıdır. Frank Abagnale pilot, doktor ve savcı kılıklarına bürünen bir dolandırıcıdır.

6The Aviator (2004)

Martin Scorsese’nin yönetmiş olduğu The Aviator, Türkçe adıyla Göklerin Hakimi, film yönetmeni ve havacı olan Howard Hughes’un 1920’lerden 1940’ların ortalarına kadar olan yaşamınının bir bölümünü konu alıyor. Howard Hughes OKB (Obsesif Kompülsif Bozukluk) ile mücadele etmiş birisidir. Leonardo DiCaprio özellikle psikolojik sorunun baş gösterdiği sahneleri ustalıkla canlandırıyor.

5Shutter Island (2010)

Yine bir Martin Scorsese filmi olan Shutter Island, Türkçe adıyla Zindan Adası, bir katilin ortadan kayboluşundan sonrasını konu alıyor. Plot Twist dediğimiz beklenmedik bir olay döngüsü ile karşılaştığımız, gizem-gerilim konulu bir filmdir.

4The Revenant (2015)

Türkçe adıyla Diriliş, 1820’lerde kürk kaçakçılığı ve ticareti yapmış olan Hugh Glass’ın hayatının bir kesitini anlatıyor. Leonardo DiCaprio’nun harika oyunculuğunun yanı sıra, filmin sinematografisi de muhteşemdir.

3The Great Gatsby (2013)

F. Scott Fitzgerald’ın harika eserinin Baz Luhrmann tarafından sinemaya uyarlanışı olan film, Leonardo DiCaprio’nun oynadığı Jay Gatsby’nin aşık olduğu kadının kalbini zenginliğiyle kazanmaya çalışmasını konu alıyor.

2Django (Unchained) (2012)

Quentin Tarantino’nun 7. filmi Django (Unchained), Türkçe adıyla Zincirsiz, azat edilmiş bir kölenin kendisini azat eden Alman kelle avcısıyla birlikte karısını arayışlarını konu alıyor. Leonardo DiCaprio yan rolde ve filmin antagonistini canlandırıyor.

1The Wolf of Wall Street (2013)

Jordan Belfort’un gerçek hayat hikayesini konu alan ve yine bir Martin Scorsese filmi olan The Wolf of Wall Street, Türkçe adıyla Para Avcısı, belki de Leonardo DiCaprio’nun en iyi oyunculuğudur. Ama Akademi kendisine bu şahane rolüne rağmen oscar vermemiştir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here