Ana sayfa Eğlence Marmara Bölgesinde Kamp Yapılacak Yerler

Marmara Bölgesinde Kamp Yapılacak Yerler

2780
0

Hazır bayram tatili de 9 günken birazcık da olsa İstanbul’dan uzaklaşmak için Marmara bölgesindeki çeşitli kamp alanlarını sizler için derledik. Eğer sizlerinde gidip beğendiği veya tavsiye etmek istediğiniz kamp alanları varsa yorumlara bırakın lütfen şimdiden iyi tatiller iyi okumalar.

Tekirdağ – Uçmakdere

Tekirdağ’nın Şarköy ilçesine bağlı Uçmakdere köyü İstanbul’a 170 km uzaklıkta bulunmaktadır. Tekirdağ Yamaç Paraşüt Kulübü (TEYAK) 7 yıldır burada profesyonel uçuş yapmaktadırlar. Bölge kamp yapmak için oldukça uygundur eğer elektrik tuvalet su gibi ihtiyaçlardan yararlanmak isterseniz çevrede özel kamp yeri mevcuttur burada kendi çadırınızı kurabilirsiniz. Fiyatlar kişi başı 20 TL olup her türlü ihtiyaçtan yararlanabilirsiniz. Yamaç paraşütünün ücreti ise 150-200 TL arasında değişiyor.

Balıkesir – Kapıdağı Yarımadası

Kapıdağ Yarımadası, Balıkesir’in Erdek ilçesinde  kuzeyinde, etrafında birçok koy bulunduran bir ada. Koylarda kumsal olan her yer tatilcilere açık ve ücretsizdir aracınızı uygun bir yere park edip, denize girebilirsiniz. Burada hem kamp yapabilir hemde kültürel öneme sahip bir çok yeri keşfedebilirsiniz. Kyzikos Antik Kenti, Kirazlı Manastırı görülmesi gereken başlıca yerlerdendir.

Kırklareli – Kıyıköy

Kıyıköy Kırklareli şehrinin Vize ilçesine bağlı bir sahil kasabasıdır. İstanbul’a 137 km uzaklıktadır. Kıyıköy’de dilerseniz ücretsiz kamp yapabilirsiniz yada çeşitli kamp alanlarından yararlanabilirsiniz burada ücretler 10-30 TL arasında değişmektedir temel ihtiyaçların çoğu alanlarda mevcuttur ama bir çok kamp yerinde duş yoktur. Kıyıköy’de denize girebileceğiniz 3 adet plaj bulunuyor. Bunlar Liman Plajı, Belediye Plajı ve Selves Plajı (Koyu). Bu çevrede bir çok aktivite yapmak mümkün. Deniz bisikleti, kano kiralayıp Pabuç deresinde vakit geçirebilir, yine pabuç deresinde tekne turu yapabilirsiniz. Doğa yürüyüşü yapabilirsiniz. Kültürel açıdan da Aya Nikola Manastırı, Kıyıköy Kalesinide gezebilirsiniz.

Kırklareli – İğneada

Kırklareli’nin Demirköy ilçesine bağlı olan İğneada,kamp alanı olarak hizmete açık bir yer bulunmamaktadır. Ama alternatif bir çok yer bulunmaktadır. İğneada Mert Gölü mesire alanı şehir merkezine yakın ve Mert Gölüne yürüme mesafesindedir. Burada içme suyu mevcuttur fakat tuvalet bulunmamaktadır. Çevredeki kafe ve tesislerin tuvaleti ve duşundan yararlanabilirsiniz. İkinci bir alternatif ise Longoz Ormanları Milli Parkı, Milli park girişinde çadır ve karavan kampı için ayrılmış kamp yeri vardır. Dilerseniz burada kano turu yapabilirsiniz ücreti kişi başı 25 TL dir.

Edirne -Gökçetepe Tabiat Parkı

Gökçetepe Tabiat Parkı, Edirne Keşan’da bulunan bir milli tabiat parkı.  Gökçetepe Tabiat Parkı İstanbul arası 270 km dir. Tabiat parkı içerisinde pek çok aktivite bulunmaktadır.Parka gelenler çadır kampı veya karavan konaklaması veya bungalov evlerde konaklama yapabiliyorlar. Tabiat parkında ayrıca paint ball oynayabilir veya doğa sporları yapabilirsiniz.Parkta ayrıca dalış eğitimleri ve su sporları da yer alıyor. Tabiat parkında dilerseniz çadır kampı yapabilir veya farklı konaklama alternatifleri içerisinde karavan konaklama ve bungalov konaklama seçenekleri yer alıyor.Çadır kampı yapmayı düşünenler ister kendi çadırlarını getiriyorlar isterlerse parkın vereceği çadırlar ile kamp yapabilirsiniz. http://www.gokcetepetabiatparki.com/fiyatlarimiz fiyat detaylarını linkten öğrenebilirsiniz.

Yalova – Erikli Yaylası

İstanbul’dan yaklaşık 1-1,5 saatlik mesafede, Yalova’nın Çınarcık ilçesinin girişinde solda kalan Erikli Yaylası, Burada bulunan Erikli Yaylası Tabiat Parkı kampçıların terci ettiği yerler arasında. Alana giriş ücreti 10 TL dir. Alanın çevresi şelaleler konusunda da epey zengin. Alanın tek sıkıntısı telefonun hiç çekmemesi.

Bolu – Yedigöller

Yedigöller’e ulaşım İstanbul’dan yaklaşık 4 saat sürmektedir. Yedigöllerde kamp kurmak serbest ancak ücrete tabiidir. Ücretler Orman Bölge Müdürlüğü memurlarınca makbuz karşılığı toplanmakta olup öğrenciler için yaklaşık çadır başı 15 TL iken diğer kişiler için 25 TL’dir. Kamp yerinde ateş yakmak akşam saat 19:00’a kadar yasaktır. Alanda Elektrik bulunmamaktadır.

Kocaeli – Balıklıkayalar Tabiat Parkı

Ballıkayalar Tabiat Parkı, Kocaeli’nin Gebze ilçesine bağlı ve Tavşanlı Köyü yakınlarındaki bir vadi. İstanbul’a 1 saat mesafede. Burada otel pansiyon gibi işletmeler yok ama parkın giriş kısmında kamp kurabileceğiniz ücretli alanlar var. Çadır başı 20 TL gibi bir ücret isteniyor. Özel araçla geldiyseniz de 10 TL otopark ücreti bulunmakta. Alanda sadece tuvalet ve su var. Ateş yakmak serbest ama elektrik çok sıkıntılı. Kamp, yeme-içme, mangal, piknik her türlü malzemenizi yanınızda getirmelisiniz. Alanda yapabileceğiniz bir çok aktivite mevcut kaya tırmanışı ve trekking gibi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here