Ana sayfa Dizi Marvel 4. Faz Film ve Dizilerin Detayları

Marvel 4. Faz Film ve Dizilerin Detayları

654
0
Marvel 4. Faz Film ve Dizilerin Detayları

Marvel, 4. Faz’da yer alacak film ve dizileri duyurdu. San Diego Comic Con panelinde duyurulan dizi ve filmlerin çıkış tarihleri ve bazı detayları şu şekilde aktarıldı.

1Black Widow (1 Mayıs 2020)

Black Widow filminde bildiğiniz üzere Scarlett Johansson’u tekrar Natasha Romanoff olarak sinemada göreceğiz.

Avengers: Endgame‘de hayatını kaybeden rus ajanımızın maceralarını anlatacak film, Civil War sonrası yaşanan olayları ele alacak. Scarlett Johansson‘un başrolde olduğu filmde kendisine Rachel Weisz, Florence Pugh ve David Harbour gibi isimler eşlik edecek. Filmin kötü adamı ise Taskmaster.

2The Eternals (6 Kasım 2020)

Marvel’ın çıkaracağı bir diğer proje The Eternals olacak. Kadrosu ile dikkat çeken filmde Angelina Jolie, Kumail Nanjiani, Richard Madden, Brian Henry, Don Lee, Salma Hayek gibi isimler rol alacaklar. Filmin yönetmen koltuğunda Cholé Zhao oturacak.

3The Falcon and the Winter Soldier (2020 Sonbahar)

Disney+ platformunda yayınlanacak dizide yine MCU filmlerinde yer alan oyuncular Anthony Mackie (Falcon) ve Sebastian Stan (Winter Soldier) başrolde olacaklar. 2020’nin güz aylarında başlayacağı açıklanan dizinin kötü adamı Zemo olacak. Karakteri canlandıran isim ise yine Daniel Brühl olacak.

4Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings (12 Şubat 2021)

Bu film ile birlikte Marvel ilk Asyalı süper kahraman filmini çekmiş olacak. Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings ismiyle gelecek filmde Shang-Chi rolünü Simu Liu oynayacak. Filmin kötü karakteri olan Mandarin’i ise Tony Leung canlandıracak. Yönetmen koltuğunda ise Destin Cretton oturacak.

5Doctor Strange in the Multiverse of Madness (7 Mayıs 2021)

Doctor Strange ikinci solo filmiyle gelecek. Bu film aynı zamanda Marvel’ın ilk korku ağırlıklı filmi olacak. Benedict Cumberbatch‘i bir kez daha Doctor Strange rolüyle izleyeceğimiz filmde kendisine Elizabeth Olsen eşlik edecek. Yönetmen koltuğunda ise Scott Derrickson oturacak.

6WandaVision (2021 İlkbahar)

Disney+ platformunda yayınlanacak dizide Scarlet Witch ve Vision karakterlerine odaklanılacak. Başrollerde yine filmlerde yer alan aynı oyuncular Elizabeth Olsen (Scarlet Witch) ve Paul Bettany (Vision) olacak. Teyonah Parris (Monica Rambeau) bu oyunculara eşlik edecek. Bu karakter Marvel dünyasında ikinci Captain Marvel olarak biliniyor. Film Avengers: Endgame sonra yaşananları konu alacak.

7Loki (2021 İlkbahar)

Marvel Sinematik Evreni’nin en sevilen kötü karakterlerinden biri olan Loki bu sefer dizi projesi ile geliyor. Avengers: Infinity War‘da yaptığı fedakarlık sonrasında hayranları kendisini Endgame‘de geçmişte de olsa izleme fırsatına erişince oldukça sevinmişlerdi. İşte bir başka Disney+ dizi projesi olan Loki’yle birlikte Tom Hiddleston‘u bu karakter rolüyle daha fazla izleme fırsatına erişeceğiz.

8What If…? (2021 Yaz)

Filmlerde ya şöyle olsaydı dediğimiz şeyleri izlemeye hazır mısınız? Disney+ platformunda yayınlanacak olan yeni animasyon dizisi, örneğin Captain America kendi zamanında kaybolmayıp hayatına devam etseydi neler olabilirdi gibi soruların cevaplarını arayacak. The Watcher tarafından anlatılacak hikayeleri izleyebilmemiz için 2021’in yaz aylarını beklememiz gerekecek.

9Hawkeye (2021 Sonbahar)

Marvel Sinematik Evreni’nde Jeremy Renner’ın canladırdığı Hawkeye Disney+ platformuna dizi olarak gelecek. Bu mini dizi aynı zamanda Jeremy Renner’ın veda projesi olacak. Kendisine Endgame başlangıcında da gördüğümüz kızı, yani yeni Hawkeye Kate Bishop da eşlik edecek.

10Thor: Love and Thunder (5 Kasım 2021)

İlk kadın Thor’u bu filmde izleyeceğiz. Natalie Portman kadın Thor’a hayat verecek. Filmde Tessa Thompson bir kez daha Valkyrie karakterini canlandıracak. Üstelik bu filmle birlikte MCU’nun ilk LGBTİ süper kahramanı Valkyrie’ın biseksüelliği de işlenecek. Valkyrie Asgard’ın yeni kralı olduğu için kraliçesini arayacak.

11Blade (Vizyon Tarihi Belirsiz)

Marvel’ın sürpriz sinema projesi ise Blade oldu. Vampir avcısı Blade, Marvel Sinematik Evreninin bir parçası olarak sinema salonlarına geri dönüyor. Blade’i Oscar ödüllü oyuncu Mahershala Ali canlandıracak.

12Diğer Projeler

Son olarak Marvel başkanı Kevin Page, merak edilen bazı sorulara da yanıt verdi. Black Panther 2, Captain Marvel 2 ve Guardians of the Galaxy 3’ün de gelecek projeler arasında olduğunu söyleyen PageFantastic Four ve X-Men filmlerinin hazırlıklarının devam ettiğini de açıklayarak bu iki önemli serinin yeni fazlarda aramıza beklediğimizden daha yakın bir tarihte katılacağının da duyurusunu yapmış oldu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here