Ana sayfa Dizi Mr. Robot Dizisinden Hayatı Yeniden Düşünmenizi Sağlayacak 10 Alıntı

Mr. Robot Dizisinden Hayatı Yeniden Düşünmenizi Sağlayacak 10 Alıntı

1652
0

Son yılların en iyi yapımlarından biri olan Mr. Robot dizisi, konusuyla ve sisteme karşı eleştirileriyle günümüz dünyasının sorunlarını gözler önüne seriyor. İşte bu yazımızda izleyen hemen hemen herkesin kendi hayatından bir parça bulabileceği Mr. Robot dizisinden hayatınızı değiştirebilecek 10 alıntıdan bahsediyoruz.

1Hayat duygusuz olduğunuzda daha kolay.

Darlene Alderson

2“Eğer ölseydin, kimse umursar mıydı? Gerçekten umursarlar mıydı? Belki bir gün boyunca ağlarlar, ama dürüst olalım kimse umursamazdı. Cenazene gitme zorunluluğu duyan birkaç kişi, muhtemelen sinirlenir ve mümkün olan en kısa zamanda ayrılırdı. Sen busun. Senin olduğun şey bu. Herkes için bir hiçsin.”

Elliot, Edward Alderson ve Tyrell Wellick

3Dünya tehlikeli bir yer Elliot, sadece kötü olanlar yüzünden değil, yanlışları görüp de bir şey yapmayanlar yüzünden.

Elliot ve Edward Alderson

4– Bunları yaparak neyi başarmayı umdun?
– Dünyayı kurtarmak istedim.

Tyrell Wellick

5“Merhaba arkadaş. Merhaba arkadaş. Çok ezikçe. Belki sana bir isim vermeliyim. Ama bu çok saçma olur. Sen sadece bir düşüncesin, bunu unutmamalıyız. Si*tir, bu gerçekten oldu. Hayali bir insanla konuşuyorum. Size anlatacağım şey çok gizli. Hepimizi aşan bir komplo. Dışarıda dünyayı yöneten güçlü insanlardan oluşan gizli bir grup var. Size görünmeyen ve hakkında hiçbir şey bilinmeyen insanlardan bahsedeceğim. %1′in üstünde %1′e sahip, izne gerek duymadan Tanrı’yı oynayan insanlardan. Ve şimdi de sanırım beni takip ediyorlar.”

Elliot Alderson

6Silme işlemi. Bu kararı verdiğinizde, yeniden düşünmeniz için her zaman bir fırsat daha vardır. Sinir bozucu ‘Emin misiniz?’ diyalog kutusu ve verilmesi gereken bir karar… Evet veya Hayır.

Angela Moss

7Asıl cesaret kendine karşı dürüst olabilmek.

Elliot Alderson

8Bir adama silah verirseniz bir banka soyabilir. Bir adama banka verirseniz dünyayı soyabilir.

Elliot Alderson

9Dünyanın kendisi bile büyük bir aldatmaca. Birbirimizi fikir gibi maskelediğimiz saçmalıklara doldurmaktan, sosyal medyada samimiyet taklidi yapmaktan başka ne yapıyoruz?

Edward Alderson

10Hepimiz birbirimizin paranoyasında yaşıyoruz.

Angela Moss

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here