Ana sayfa Dizi Mutlaka İzlenmesi Gereken 10 Netflix Dizisi II

Mutlaka İzlenmesi Gereken 10 Netflix Dizisi II

1881
0
Mutlaka İzlenmesi Gereken 10 Netflix Dizisi II

Geçtiğimiz aylarda yayınladığımız “Mutlaka İzlenmesi Gereken 10 Netflix Dizisi” içeriğimizin ikinci kısmıyla karşınızdayız. İyi okumalar mutlu haftalar.

1Black Mirror

Black Mirror dizisi, her bölümde farklı bir senaryo ve oyuncu kadrosu içeriyor. Dizinin temel konusu ise gelişmekte olan teknolojinin ilerledikçe başımıza açabileceği sorunları ve teknolojinin karanlık yönlerini farklı bir bakış açısıyla izleyiciyle buluşturuyor. Bilim kurgu dizileri arasında adından çokça söz ettiren dizi izleyicinin beğenisini kazanmış durumda. 5. sezonu bu yıl yayınlanan dizi toplamda 20 bölümden oluşmaktadır.

2Dogs of Berlin

Alman yapımı olan dizi uluslararası bir maçtan bir gün önce Türk-Alman futbolcu Orkan Erdem’in öldürülmesinden sonra iki zıt polisin cinayeti çözmeye çalışmaları anlatıyor. Dizide Türk – Alman çatışmaları, sokak olayları ve sokak çeteleri yolsuzluk gibi konularda işenmiş durumda. 1 sezonu bulunan dizi toplam 10 bölümden oluşmaktadır. 2. sezonu ise 2020 yılında çıkması planlanıyor.

3Lucifer

Cehennemin Efendisi olmaktan bıkan Lucifer (Şeytan), Los Angeles’ın ihtişamlı ve ışıltılı deliliği uğruna hakimiyetini sürdüğü cehennemi terk edip, bu şehirde Lux adında bir mekan açıp artık fani bir yaşam sürmek ister. Fakat kardeşi (melek) ve babası (tanrı) onu rahat bırakmaz. Yardımcısı Maze ile beraber geldiği Dünya’da tanıştığı Dedektif Chloe Decker ile birlikte çalışarak suçluları yakalar ve bir yandan kendi ailevi problemleri ile uğraşır. 4. sezonu yayınlanan dizinin toplamda 67 bölümü bulunmaktadır. Dizinin ilerleyen zamanlarda yayınlanacak 5.sezonunun final sezonu olması planlanıyor.

4Ozark

Ozark, Chicago banliyösünde yaşayan sıradan bir ailenin, aile babası Marty Byrde’ın Finans ve Danışmanlık Şirketi’nin Meksika’nın en büyük ikinci uyuşturucu kartelinin para aklama işine karışmasının ve işlerin sarpa sarmasının ardından, ailesini korumak adına eşi Wendy ve Charlotte ile Jonah adındaki iki çocuğuyla, Ozark Platosu olarak bilinen Güney Missouri’ye taşınmasının hikayesini anlatıyor. 2 sezonu bulunan dizi toplamda 20 bölümdür.

5Mindhunter

Yapımcılığını Charlize Theron, yönetmenliğini David Fincher’ın üstlendiği 2017 yapımı Netflix dizisi. Kurbanlarına korkunç şeyler yapan seri katillerin psikolojisini anlama çabasındaki iki dedektifin hikayesini anlatan dizi tamamen gerçek hikayeler üzerinden şekilleniyor. Holden Ford (Jonathan Groff) ve Bill Tench’in (Holt McCallany) başrollerini paylaştığı dizi eski FBI ajanı John E. Douglas’ın anılarını anlattığı Mind Hunter: Inside FBI’s Elite Serial Crime Unit isimli kitabından uyarlandı. İlk sezonu 10 bölüm süren dizinin hali hazırda 2. sezon onayı almış durumda.

6 Altered Carbon

Altered Carbon, fantastik bilim kurgu romanları ile bilinen İngiliz yazar Richard K. Morgan’ın aynı ismi taşıyan romanından televizyona uyarlanmıştır. 25. yüzyılda geçen serüven, insan zihninin dijital ortama aktarılabilmesi ve ruhların farklı bedenlere transfer edilebilmesi halinde neler olabileceğini konu ediniyor.

7 13 Reason Why

Jay Asher’ın aynı adlı kitabından uyarlanan 13 Reasons Why? lise çağındaki bir gencin, bir gün okuldan eve döndüğünde odasında bulduğu gizemli bir kutudan çıkan kaseti dinlemesi üzerine yaşananları anlatıyor. Clay, kasette iki hafta önce intihar eden hoşlandığı kızın sesini duyunca, kayda kulak kesilir. Hannah ise kayıtta, hayatına son verme kararını almasının 13 sebebini anlatıyordur. 2 sezonu bulunan dizinin bu yıl 3. sezonu yayınlanacaktır.

8House of Cards

House of Cards, politik drama türünde bir Amerikan dizisidir. Michael Dobbs’un aynı adlı romanını temel alan ve BBC’de yayımlanan mini diziden uyarlanmıştır. Günümüzde Washington, DC’de  geçen House of Cards, Güney Karolina’dan seçilmiş Demokratik Partili bir kongre üyesi olan Frank Underwood’un kendisine vadedilen ABD Dışişleri Bakanlığı pozisyonuna başkasının atanmasından sonra uygulamaya koyduğu planınını konu almaktadır.

9Lost in Space

1960’ların klasik bilimkurgu dizisi Lost in Space’ın modern yorumu olan yapım günümüzden 30 yıl sonrasında geçiyor. Uzayda sömürgeleştirmenin başladığı dönemde Robinson ailesi daha iyi bir dünyada yaşamaya hak kazanır. Geçtikleri testler, aldıkları eğitimlerden sonra uzayda yeni bir koloni kurmak için yola çıkarlar. Fakat yolculuk sırasında beklenmedik olaylar gerçekleşir ve rotalarından saparlar. Bilmedikleri bir gezegene mecburi iniş yapmak zorunda kalan Robinson ailesi, evlerinden onlarca ışık yılı uzaklıktaki bu yerde hayatta kalmak için savaşır.

10Good Girls

Dizi, ay sonunu getirmeye zorlanan, banliyöde yaşayan 3 kadını anlatıyor. Grubun elebaşı;Beth kocası Dean’in bir ilişkisi olduğunu öğrendiğinde hayal kırıklığına uğramıştır. Hayattan bıkmış ve kızgın olan Beth, en iyi arkadaşı Ruby ve oğlunun velayetini alabilmek için iyi bir avukata ihtiyacı olan Annie ile birlikte; artık hayatta güvenli oynamayı bırakıp, her şeyi riske ederek bir süpermarketi soymaya karar verirler. Ancak içlerinden biri marketin müdürü tarafından görülünce beklediklerinden daha büyük bir şeyin içinde olduklarını ve düşündüklerinden çok daha zor kurtulacaklarını fark ederler.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here