Ana sayfa Müzik Müzik Listelerinize Eklemeniz Gereken Farklı Lezzetler – 3

Müzik Listelerinize Eklemeniz Gereken Farklı Lezzetler – 3

403
0

Yeniden farklı türlerden farklı sanatçılar ile karşınızdayız. Dışımızı soğutan buna karşın içimizi ısıtan mevsim kışın artık son dönemlerine adım adım yaklaşmakta iken yeni isimler ile tanışacağız. Sanatçıların açıklamalarını mümkün olduğu kadar kısa tutarak sizi sıkmamaya gayret gösterdik. Her başlığın altında yer alan Spotify listelerinden kendilerini keşfedebilirsiniz.

İşte keşfetmeniz gereken sanatçılar.

1Gabrielle Aplin

Gabrielle Ann Aplin bir İngiliz şarkıcı-söz yazarıdır. Aplin, YouTube kanalına şarkıların akustik kapaklarını göndererek büyük bir çevrimiçi kitle kazandıktan sonra dikkat çekti. Şubat 2012’de Aplin, Parlophone ile bir kayıt anlaşması imzaladı ve début albümünü kaydetmeye başladı.

2Lisa Heller

Lisa Heller, Connecticut, Simsbury’den Amerikalı bir şarkıcı ve söz yazarıdır. Önce YouTube, İsveç, Kanada, İrlanda, Finlandiya, Danimarka, Avustralya ve İtalya’da izlenen videosuyla birlikte “Umut” adlı şarkısının yayınlanmasından sonra küresel olarak tanındı.

3Woodkid

Yoann Lemoine, Fransız video klip yönetmeni, grafik tasarımcısı, müzisyen ve şarkı yazarı. Katy Perry’nin “Teenage Dream”i, Taylor Swift’in “Back to December”ı, Lana Del Rey’in “Born to Die”ı ve Mystery Jets’in “Dreaming of Another World” gibi şarkıların kliplerini yönetmiştir. Assasins Creed serisinde bulunan harika müzikleri popüleşti. Gerek müzikal kalitesi gerek harika ötesi video klipleri ile harika işler çıkarıyor.

4Lost Under Heaven

Mute Records ile anlaşmaya varan ve LUH adı ile anılan, çoğunlukla alternatif/bağımsız müzik ile uğraşan bir grup. Spiritual Songs for Lovers to Sing albümü çıkış yakaladı.

5The Paper Kites

The Paper Kites, Avustralya’nın Melbourne kentinden gelen bir bağımsız rock grubudur. Grup 2010 yılında kuruldu ve Sam Bentley, Christina Lacy, Dave Powys, Josh Bentley ve Sam Rasmussen’den oluşuyor.

6Tom Odell

Thomas Peter Odell İngiliz şarkıcı-söz yazarıdır.Kariyerine 2012 yılında Songs From Another Love Ep’si ile başlamıştır ve 2013 BRITs Award da Eleştirmenlerin Seçimi ödülünü almıştır.İlk stüdyo albümü olan Long Way Down’u 24 Haziran 2013’te yayınlamıştır.İkinci albümü, Wrong Crowd,10 Haziran 2016 da satışa çıkmıştır.

7Kate Nash

Kate Marie Nash İngiliz şarkıcı, söz yazarı, müzisyen ve oyuncu. Nash, Birleşik Krallık’ta hit olan “Foundations” şarkısıyla üne kavuştu. Çıkış albümü “Made of Bricks”, Birleşik Krallık tablolarında 1. ve Amerika Birleşik Devletleri’nde 36. sıraya ulaştı.

8Luke Sital-Singh

İngiliz şarkıcı-söz yazarı. Genelde halk müziği ile uğraşan sanatçı kendi bölgesinde oldukça popüler bir isim.

9Royce Da 5’9’

Ryan Daniel Montgomery, Detroit’li bir rapçidir. Royce da 5’9″ sahne adıyla tanınır. Kariyerinin başlarında Eminem’le, daha sonra DJ Premier, Nottz ve Carlos “6 July” Broady ile çalışmış, P. Diddy ve Dr. Dre için söz yazarlığı yapmıştır.

10Watsky

George Virden Watsky San Francisco, Kaliforniya doğumlu Amerikalı rap sanatçısı ve şair. Watsky’nin yeteneği Genç Büyük Slam Şiir Şampiyonu olduğunda aldığı ulusal ve uluslararası beğeni ve ayrıca Cesur Yeni Sesler Uluslararası Slam Şiir Şampiyonu olmasıyla başladı. Ve evet kendisi 33 yaşında.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here