Ana sayfa Dizi Nerde Bunun Devamı? Diyeceğiniz 10 Mini Dizi Tavsiyesi

Nerde Bunun Devamı? Diyeceğiniz 10 Mini Dizi Tavsiyesi

2284
0

Genelde 8 veya 10 bölüm süren, bölümleri 30 veya 50 dk süren diziler. Bunlar daha ziyade çok uzun bir film gibi hissettiren tavsiyelerdir. Tavsiyelerimin hepsini izledim. İzlerken Keyif aldığım, Merakla öbür bölümü açtığım, bir sezon daha olsa hiç bitmese dedigim tavsiyelerimdir. Umarım izlersiniz ve keyif alırsınız.

1Band Of Brothers

I. Dünya Savaşı sırasında Amerikan ordusunun 506. Alay’ın 101. Hava Gücüne bağlı Easy Bölüğü askerlerinin yaşadıkları tecrübeler esas alınarak kurgulanmıştır. Dizi, öncelikle askerlerin temel eğitim aldığı Georgia’daki Toccoa kampından başlamıştır. Devamında ise Normandiya Çıkarması, Operasyon Market Garden ve savaşın sonunda doğru gerçekleşen Bastogne Savaşı ile sona ermiştir. Ayrıca savaş sonrası hayatta kalmayı başaran askerlerin yazdıkları kitaplardan da yararlanılmıştır.

211.22.63

Jake Epping isimli bir öğretmeninin, zamanda yolculuk yaparak John F. Kennedy suikastini engellemeye çalışmasını konu alıyor.

3Kevin From Work

Başka bir ülkeden iş teklifi alan Kevin, aşık olduğu ve bir daha karşılaşmayacağını sandığı iş arkadaşına aşkını itiraf eder. Ama sonrasında teklif yalan olur ve tekrar birlikte çalışmak zorunda kalırlar. Fakat bu durum malum itirafın üzerine komik olaylara gebe olacaktır.

4Quicksand

Stockholm’ün en zengin banliyösündeki lisede, silahlı bir katliam gerçekleşmişti. On sekiz yaşındaki Maja Norberg, hem sevgilisinin hem de en yakın arkadaşının öldürüldüğü bu katliamdan dolayı tutuklanmıştı. Dokuz ay hapishanede davanın başlamasını beklemişti. Artık mahkemeye çıkma zamanı gelmişti. Peki, akranları arasında popüler ve dersleri iyi olan bu kız, ülkenin en nefret edilen kişisine nasıl dönüşebilmişti? Maja ne yapmıştı?

5Tell Me A Story

Dünyanın en sevilen masalları, New York şehrinin karanlık yüzünde ve psikolojik gerilim olarak yeniden yazıldı. Dizi 3 Dommuz 1 Kurt, Hansel ve Gretel masallarını konu alacak.

6Chernobyl

Çernobil faciası, Çernobil felaketi veya Çernobil reaktör kazası ya da Çernobil kazası, 26 Nisan 1986 tarihinde Ukrayna Pripyat şehrinin 14.5 km. kuzeybatısında bulunan Çernobil şehrinde konuşlu olan Çernobil Nükleer Santrali’nde yapılan bir deney esnasında meydana gelen nükleer kaza felaketini konu alacak.

7The Haunting Of Hill House

Geçmiş ve günümüzden görüntülerle, dağılmış bir aile eski evlerinin akıldan çıkmayan anılarıyla ve onları o evden uzaklaştıran korkutucu olaylarla yüzleşir.

8The Act

Dışarıdan tekerlekli sandalyeye bağlı kızı Gypsy Rose için mükemmel bir anne figürü olarak gözüken Dee Dee; kızını ağır hastalıklar, evsizlik ve Katrina kasırgası gibi çok sayıda sarsıcı güçlüğe karşı korumayı başarmıştır. Springfield, Missouri’de başladıkları yeni hayatlarında da kızına aynı ilgiyi gösteren annenin kimsenin görmediği bir de karanlık, korkutucu ve hastalıklı yüzü vardır.Annesiyle arasındaki zarar verici düzeydeki ilişkiden kurtulmak isteyen Gypsy Blanchard’ı konu alacaktır.

9The Terror

Kraliyet Donanması görevlilerinin tehlikeli bir görev için çıktıkları yolculuğu ele alan 1847 yılında geçen sürükleyici hikâye, kuzey kutup bölgesinde yer alan Northwest Passage’ı bulmak için son derece tehlikeli bir yolculuğa atılan Kraliyet Donanması’nı merkezine alıyor. Gemideki insanlar günden güne paranoyaklaşırken yolculuk zorlu bir hayatta kalma mücadelesine dönüşür.

10The Night Of

Naz, cuma günü katılması zorunlu olan bir partiye gidecek olan sıradan bir Pakistan asıllı Amerikan bir öğrencidir. Babasının taksisiyle Manhattan sokaklarında partiye gitmek için ilerlerken parti planları araca yardıma ihtiyacı olduğu için atlayan bir kadınla değişir. Görünüşünden ve albenisinden etkilenen Naz bütün planlarını unutur. Uyuşturucu ve şehvet dolu bir geceden sonra Naz kadını ölü ve kendini de kendinden şüphe ettiren bir cinayet araştırmasının ortasında bulur.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here