Ana sayfa Dizi Netflix’te İzlenmesi Gereken 7 İlgi Çekici Belgesel

Netflix’te İzlenmesi Gereken 7 İlgi Çekici Belgesel

1878
0

Merhaba, bugün sizlere izlerken keyif alacağınız ve ilginizi çekeceğini düşündüğüm 7 belgesel önerim ile karşınızdayım. İyi okumalar!

1Wild Wild Country

Wild Wild Country, Osho olarak bildiğimiz ve kimimizin kitaplarını çoktan hatmettiği tartışmalı bir guru olan Bhagwan Shree Rajneesh’in hayatı ve Rajneesh hareketi hakkında bir Netflix belgesel dizisidir. Gerçekten sürükleyici ve merak uyandıran bir belgesel olması yönüyle izleyici kitlesi tarafından çok beğenilmiştir. Emmy Ödülü alan bu belgeseli özellikle tavsiye ederim.

2Chef ’s Table

Bu Emmy adayı belgesel, yaratıcı yemekler ve baştan çıkarıcı tatlılarla gurme yemek kavramını baştan tanımlıyor. Dünyanın farklı yerlerindeki yıldız şeflerle tanışma fırsatını yakalamış oluyor ve meraklı dakikalar geçiriyorsunuz. Ayrıca izlerken yemek yemek isteyeceğinize eminim…

3The Great Hack

2016 ABD başkanlık seçiminin ardından Cambridge Analytica adlı bir veri şirketinin nasıl sosyal medyanın karanlık yönünün sembolü hâline geldiğini keşfetmenizi sağlayan bu dizi aynı zamanda herkes tarafından çok kullanılan sosyal medya hakkında ilginç bilgiler edinmemizi sağlar.

4Roman Empire

Roman Empire belgeseli ile şaşaalı bir tarihî efsaneyi şık bir şekilde harmanlamıştır. Komodus, Jül Sezar ve Caligula’nın şiddet dolu saltanatlarını anlatmakta ve oldukça başarılı bir tarih belgeseli olmuştur. Son zamanlarda öne çıkmış ve çok beğenilmiştir.

572 Dangerous Animals

2 farklı belgeselden oluşmaktadır. 72 Tehlikeli Hayvan Asya ve 72 Tehlikeli Hayvan Latin Amerika. Bu belgesel, verilen bölgelerdeki en tehlikeli hayvanları incelemekte ve onları en tehlikeli olanlardan başlayarak sıralamaktadır. Hayvanların bu kadar tehlikeli olabileceğini eminim hiçbirimiz tahmin etmemiştik. İzlerken çok şaşıracağınız ve bu hayvanların tehlikeli dünyasına adım atmış gibi hissedeceksiniz.

6Unacknowledged

Belgeselin konusu olarak tanınmış UFO uzmanı Dr. Steven Greer, tanıklarla görüşmekte ve uzaylıların varlığıyla ilgili gizli belgeleri bizlere sunmaktadır. Günümüzde uzay ve uzaylılara merak gitgide artmaktadır. Bizden başkaları da varsa neden merak etmeyelim ki.

7Treasures Decoded

Tarihçiler ve bilim insanları, geçmişin en gizemli kalıntıları ile anıtlarının bazılarını araştırarak onların kökenlerini buluyor ve önemlerini anlamaya çalışıyor. Çok fazla öne çıkmamış bu belgeselin gerektiği sonucu almadığını düşünüyorum. Keyifli izlemeler!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here