Ana sayfa Dizi Netflix’ten Yepyeni Bir Fantastik Dizi: Locke & Key

Netflix’ten Yepyeni Bir Fantastik Dizi: Locke & Key

254
0

Netflix’in yeni fantastik dizisi Locke & Key bu hafta yayına girdi. Dizinin ilk sezonu 55-60  dakika süren 10 bölümden oluşuyor.

Locke & Key’in en ilgi çekici yanı senaryosunun Stephen King’in oğlu olan Joe Hill  ve  Gabriel Rodriguez‘in yazdığı aynı isimli çizgi roman serisinden uyarlanması ve dizinin +18 ibaresiyle yayımlanması.

Dizinin yönetmen koltuğunda ise  Merdit Averill ve Cartlon Cuse oturuyor.

Dizinin oyuncu kadrosunda Darby Stanchfield, Connor Jessup ve Emilia Jones yer alıyor.

Locke & Key, babalarının beklenmedik ölümü sonrası anneleriyle birlikte babalarının eskiden yaşadığı eve taşınan üç çocuğu odak alınıyor.

Taşındıkları yeni yere alışmaya çalışan ailede, küçük çocuk Bode bir ses duymaya ve onunla konuşmaya başlıyor. Evle alakalı gizemleri bu noktada kendini gösteriyor.

Çocuklar bu evde garip şeylerin döndüğünü, çevrede bir sürü anahtarların olduğunu, bu anahtarların türlü türlü şeyleri açtığını keşfediyorlar.

Babalarının ve amcalarının dışarıdan mükemmel gözüken bu evden neden kaçtıklarını ve neden yıllardır bu eve gelmediklerini yavaş yavaş anlayan bu üçlü kendilerini fantastik bir ortamın içinde buluyorlar. Ve babalarının da beklenmedik ölümüyle alakalı gerçekleri öğrenmeye başlıyorlar.

Eğer siz de bu fantastik diziye bir şans vermek istiyorsanız bence fragmana bir göz atmalısınız. Şimdiden iyi seyirler. 🙂

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here