Ana sayfa Sinema Ölümün Elçisi: John Wick Serisinden 10 Alıntı

Ölümün Elçisi: John Wick Serisinden 10 Alıntı

3200
0

Konusu: John Wick, emekliye ayrılmış bir tetikçidir. Emekliliğinin tadını çıkarırken karısının ölümü üzerine hayatı altüst olur. Karısından geriye John’a kalan bir araba ve can yoldaşı köpeğidir. Bir gece evine dalan üç serseri hem köpeği öldürür hem de arabasını çalar. Üç adamdan biri, mafya babası Viggo Tasarov’un oğlu Josef Tasarov’dur ve John’un daha önce birlikte çalıştığı bir adamdır. Artık kaybedecek hiçbir şeyi de kalmayan John Wick’in tek istediği intikamdır ve New York sokaklarında düşmanlarıyla nefes kesen bir kovalamacanın içine girer. Böylelikle üç filmden oluşan efsanevi seri başlar.

Anlaşılır senaryosu, bol aksiyon sahneleri, müzikleri ve Keanu Reeves’in eşsiz oyunculuğu ile kalbimizde büyük bir yer edinen filmin üçüncüsü geçtiğimiz ay yayınlandı ve beklentileri oldukça karşıladı. Bugün sizler için hem seriyi hatırlamak hem de henüz izlememiş olanlar adına küçük bir tanıtımda bulunarak 10 alıntı hazırladık.

1Helen öldüğünde, her şeyimi kaybettim. Ta ki o köpek kapımda belirinceye dek. Karımdan son bir hediyeydi o. O anda son bir çıkış bulmuştum. Onun acısına karşı bir fırsat. Ve senin oğlun onu elimden aldı. Onu benden çaldı! Onu öldürdü! İnsanlar bana, “geri mi döndün?” diye soruyorlardı. Ve benim gerçekten bir cevabım yoktu. Ama şimdi, evet.

2Bu hayat seni takip eder. Sana tutunur. Yakınındaki insanlara bulaşır.

3Adam. Mit. Efsane.

4 Ne yaptığın değil evlat. Kime yaptığın.

5Bilirsin insanlar değişmez. Değişen zamandır.

6Neden sadece bana bir silah vermiyorsun?

7+Eskiden bizimle çalışırdı. Ona Baba Yaga derler. – Öcü mü? +John’a pek öcü denmez. O, öcüyü öldürmeye gönderdiğin adamdır.

8Yardımına ihtiyacım var.

9Senin için kaçış yok. Yukarıdakiler senin hayatını istiyor.

10Terzi: Astar nasıl?
John Wick : Taktiksel.

BONUS

Hayatta mantık diye bir şey yok. Diğer günlerin arasına serpilmiş böyle günler var işte.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here