Ana sayfa Sinema Rengarenk Bir Film Önerisi: Pleasantville

Rengarenk Bir Film Önerisi: Pleasantville

83
0

Tobey Maguire ve Paul Walker gibi ünlü isimlerin yer aldığı Pleasantville, türkçe ismiyle Yaşamın Renkleri, döneminin en iyi filmleri arasında yer alıyor. 1998 yapımı olan bu film pek fazla bilinmese de zamanında Sihirli Annem’de de gösterildi. Hatta bunun üzerine Firuze ablayı televizyonun içinde gördük.

Peki Firuze ablanın televizyonun içerisine girmesiyle filmimizin ne alakası var? Gelin birlikte filme biraz değinelim.

Pleasantville aslında ünlü bir dizidir. Dizi siyah- beyaz olup dönemin en popüler televizyon şovları arasında yer alır. Öyle ki dizi için bilgi yarışmaları bile düzenlenir. David’de dizinin büyük bir fanatiğidir. Kız kardeşi ile tartıştıkları bir sırada kumandayı kırarlar ve eve gelen esrarengiz bir tamirciden çok özel bir kumanda alırlar. Bu kumanda sayesinde yine kavga ederken birden kendilerini Pleasantville dizisinin içerisinde bulurlar. Artık onlar Bud ve Mary Sue adlı Parker kardeşler olmuştur. Şimdi Firuze neden televizyona girdi anlamış olduk.

Bud yani David, dizinin gidişatına göre yaşamaları gerektiğini söylese de Mary Sue kasabalılara çok farklı şeyler göstermeyi kafaya koyar. Onlara sakız patlatmayı, yeni olan birçok kelimeyi ve ilişkiye girmeyi öğretir ve birden her şey renkli hâle gelmeye başlar.

Kitapların boş olduğu, itfaiyecilerin sadece kedi kurtardığı ve yağmurun bile yağmadığı kasaba bu değişimle farklı şeyler yaşamaya da başlar.

Her günü aynı sıradanlıkla geçen, yenilik hakkında hiçbir şey bilmeyen kasabalıların çoğu bu değişme karşı çıkmaya çalışır ve kabullenmez. Renkliler ve siyah- beyazlar arasında büyük bir çatışma başlar. Renkli olmaktan utananlar bile vardır.

Peki bunun sonucunda ne olur? Kasaba eskiye mi dönecek yoksa yeniliği mi kabul edecek? Parker kardeşler geri dönebilecek mi? Tüm bunları öğrenmek için filmi kesinlikle izlemelisiniz!

Filmin fragmanını izlemek isteyenler için:

Peki siz film hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here