Ana sayfa Müzik Saturn Eşliğinde Bir Bakış: Sleeping At Last’ın Keşfetmeniz Gereken 10 Şarkısı

Saturn Eşliğinde Bir Bakış: Sleeping At Last’ın Keşfetmeniz Gereken 10 Şarkısı

444
0

Şarkıcı-söz yazarı ve çoklu çalgıcı Ryan O’Neal’in öncülüğünü yaptığı müzikal bir proje. Proje başlangıçta Wheaton, Illinois’te baş şarkıcı ve gitarist olarak Ryan O’Neal ve davulcu olarak kardeşi Chad O’Neal ve basçı olarak Dan Perdue ile üç parçalı bir grup olarak başladı. Tabi bu işin resmi ve nesnel tanımı.

Çalan bir müzikten ne isteriz? Neler dileriz? Müzik bize neler yaptırabilir? Neler hissettirebilir? Bir politikacıdan veya bir psikologdan farkı nedir? Belki en önemlisi bir arkadaştan onu ayıran özellik nedir?

İnsanların günümüzde yalnızlığı en çok hissettiği ama zirve yapmadığı dönemlerdeyiz. Evet, belki bir gün zirve yapacak ve tek konuştuğumuz konu bu olacak. Ama bırakalım, şu an bu konu sosyologların ve psikologların top konusu. Her birimiz play tuşuna bastığımızda bir beklenti ile basıyoruz. Bu ortamın havasını değiştirmek olabilir, belki bir kutlama, anma, hissetme, hayal etme? Ve daha birçok şey. Milyonlarca insan, milyonlarca zihin, milyonlarca hayat, milyonlarca tecrübe ve milyonlarca sebep. Bazen düşünmüyor muyuz? Müzik neden veya nasıl ortaya çıktı? Ve nasıl bir ürün haline geldi? Ne zamandır bir ihtiyaç?

Binlerce soru ama ne yazık ki binlerce cevap yok. Yaşamın başladığından yok olacağı zamana kadar bu böyle devam edecek gibi gözüküyor. Cevapların hala soruları doğurduğunu düşünürsek. Müzik ise bu süre zarfında soruları cevaplamamız için bize bir araç olacak. Bu uzun yolda bize eşlik edecek. Ve göğe baktığımız her zaman bize evrenin yalnızca bizim gözlerimiz tarafından görülebilmek için yaratıldığını hissettirecek.

İş bu yazı, bahsi geçen grubumuzun Saturn adlı parçası eşliğinde yazıldı. Dünyada evrensel olan tek şeyin hissettiğimiz duygular olabileceğini varsayarsak bu grubu en güzel bu şekilde anlatabilirdik.

İşte grubumuzun sizin için seçtiğimiz parçalar; İyi geceler, günaydınlar ve birçok şey.

1Saturn

2Turning Page

3Someone to Watch over Me

4Light

5Two

6Chandeliers

7April 10, 2019: Powehi – Image of a Black Hole

8Neptune

9Earth

10Already Gone

Hiç bitmesin istiyorsanız;

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here