Ana sayfa Animasyon Severek İzleyeceğiniz 10 Anime Önerisi

Severek İzleyeceğiniz 10 Anime Önerisi

1294
1

Anime severler buraya sizler için birbirinden güzel 10 animeyi listeledik. İyi okumalar dileriz.

Bleach

Bleach, Tite Kubo’nun aynı isimdeki mangasına dayanan bir Japon anime televizyon dizisidir. Seri, 15 yaşındaki hayaletleri görme yeteneği olan bir lise öğrencisi (Ichigo Kurosaki)’nin hayatını anlatır. Rukia Kuchiki isimli bir Shinigami (Ölüm Meleği) bir gün bir Hollow‘u (Kötü Ruh) takip ederken Ichigo ile karşılaşır. Kötü Ruh ile savaşırken yaralanmasından dolayı güçlerini Ichigo’ya aktarmak zorunda kalır. Böylece Ichigo ve Rukia’nın maceraları başlar. Dizi toplam 366 bölümdür.

One Piece

One Piece, Eiiçiro Oda tarafından yazılan ve çizilen Japon manga serisidir. 1999 yılında televizyon dizisine uyarlanmıştır. One Piece, şeytan meyvesi yiyerek doğaüstü güçler kazanmış, Monkey D. Luffy isimli, 17 yaşındaki bir gencin ve zaman içinde toplayıp mürettebatına kattığı korsanlardan oluşan Hasır Şapka Korsanları’nın maceralarını izlemektedir. Luffy’nin en büyük arzusu dünyanın en büyük hazinesi One Piece’i ele geçirmek ve sonunda Korsanlar Kralı olabilmektir. 887. bölümde olan anime hala devam etmektedir.

Fate Zero

Gen Urobuchi tarafından yazılan ve Fate/stay night’ın önbölümü olan seridir. Seri, Fate/stay night’taki olaylardan 10 yıl öncesinde geçmektedir ve Fuyuki’de düzenlenen sihirli büyülü bir turnuva olan Dördüncü Kutsal Kase Savaşı’nın hikâyesini anlatmaktadır.

One Punch Man

Japon mangası olan aynı isme sahip Manga ve animesi olan kahramandır. Saitama isimli genç adamın kazandığı güçleri ve maceralarını anlatır. Aşırı derecede dayanıklı ve her düşmanı tek yumrukla alt edebilen bu karaktere One Punch Man deniyor. Dünyada canavarların ve olağan üstü varlıkların dolaşmaya başladığı bir zamanda çok güçlü ve zengin bir adam kahramanlar birliğini kurar. Bu kahramanlar organize bir şekilde dünyayı korur.

Sword Art Online

2022 yılında piyasaya sürülen Sword Art Online bir sanal gerçeklik oyunudur. Oyuncular oyuna başlarına takılan bir alet sayesinde bağlanırlar. Fakat kısa sürede bütün oyuncular oyundan çıkış olmadığını fark ederler ve herkes bir anda geniş bir alana ışınlanır.
Oyunun yapımcısının burada yaptığı açıklamaya göre oyundan çıkmanın tek yolu 100 katlı SAO dünyasını temizlemektir. Bütün oyuncular şaşkınlık içerisindeyken oyunlar konusunda tecrübeli olan Kirito oyunu kazanmayı kafasına koymuştur.

Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Elric kardeşler Edward ve Alphonse ölen annelerini diriltmek için simyaya başvururlar. Ama insan ruhu ile değiş-tokuş yapılacak eş değerde bir şey bulunmamaktadır. Deney sırasında büyük kardeş Edward bacağını, küçük kardeş Alphonse ise bedenini kaybeder. Edward elindeki son çareyi kullanıp Al’ın ruhunu bir zırha bağlamayı başarır ama bu esnada da kolunu kaybeder. İki kardeş annelerini diriltmenin imkansız olduğu büyük kayıplardan sonra anlar. Automail sayesinde mekanik uzuvlarına kavuşan Ed, kardeşine olanların kendi suçu olduğuna inanır. Al’ın bedenini geri almak ve simyayı daha da iyi öğrenmek için Elric kardeşler evlerini yakıp bir yolcuğa çıkarlar. 

Tokyo Ghoul

Konusu Tokyo’da insanları yiyen gizemli hortlakların neden olduğu gerilim dolu bir korku dolu günler başlar. Bu gizemli hortlakların verdiği korku tüm insanları etkisi altına almıştır. Sıradan bir üniversite öğrencisi olan Kaneki, tıpkı kendisi gibi bir kitap kurdu olan Rize’yle Café Anteiku’da karşılaşır. Kaneki, kaderinin bir gecede değişeceğinin farkında değildir.

Death Parade

İnsanlar öldükten sonra yargılanmak için Quindecim’e gönderilirler. Burada farklı katlarda çalışan yargıçlar vardır. Yargıçlar insanların hayatına hüküm vermek için yaratılmış kuklalardır. Onlar insanın reenkarnasyona ve ya boşluğa gönderileceklerine karar verirler. Çeşitli oyunlarla insanların ruhlarındaki karanlığı ortaya çıkarmaya çalışırlar ve böylece kararlarını verirler.

Kiseijuu: Sei no Kakuritsu (Parasyte)

1988 – 1995 yılları arasında yayınlanmış aynı isimli manganın 2014 sonbahar sezonunda başlayan anime uyarlamasıdır. Konusu; bir şekilde uzaydan dünyaya gelen ve insanların vücutlarını ele geçirerek yaşayan bir yaşam biçiminin üyelerinden birinin taşıyıcısının kontrolünü tam olarak ele geçirememesi sonucunda taşıyıcıyla birlikte yollarına devam edişleri sırasındaki olayları anlatan animedir.

Boku no Hero Academia

Kōhei Horikoshi tarafından 2014 yılından beri yazılan ve çizilen Japon süper kahraman mangasıdır. 2016 yılında animeye uyarlanmıştır konusu çoğu insanın süper gücü varken Izuku Midoriya’nın hiç bir özel gücü yoktur. Süper kahraman olmak isteyen Midoriya’nın maceralarını anlatmaktadır.

1 YORUM

  1. Diabiolik Lovers ; More Blood da çok harika bir anime dizi. Vampirlerin elinde kalan bir genç kız. Korku dolu anlar. Dişler ve kanlar her yerde. Havva nın kanını taşıyan genç kızın kanını yeterince içip Adem olmaya çalışan vampirler. Tehlike, heyecan, yanlış aşk ve korku.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here