Ana sayfa Dizi Severek İzleyeceğiniz 10 Dizi Önerisi

Severek İzleyeceğiniz 10 Dizi Önerisi

920
0
Severek İzleyeceğiniz 10 Dizi Önerisi

Bu hafta sizlere adını pek duymadığımız ama gerçekten kaliteli ve başarılı 10 dizi derledik. İyi okumalar dileriz.

1The Terror

1845 yılında yaşanmış bir olay olan ve Dan Simmons’ın çok satılan kitabından uyarlanan dizinin başrollerinde Jared Harris ve Tobias Menzies bulunuyor. Dizi; drama, gerilim ve korku türlerinde öne çıkıyor. Dizinin kadrosunda Christos Lawton, Matthew McNulty, Ciarán Hinds ve Nive Nielsen gibi isimler de bulunmakta. Dizinin konusu 1845 yılında Kraliyet Donanması Sir John Franklin komutasında HMS Erabus ve HMS Terror isimli iki araştırma gemisi Kuzey kutbunda bulunan Northwest Passage bölgesini bulmak için yola çıkar. Ama yolculuk kaptanın ve mürettabatın isteği gibi gitmez 129 mürettabatla dondurucu soğukta kalan gemi açlık,hastalık ve daha birçok sorunla karşı karşıya kalacaktır.

2Counterpart

Başrollerinde J.K. Simmons, Olivia Williams, Harry Lloyd yer alan dizi 2 sezon ve 20 bölümden oluşmaktadır. Dizinin konusu; çalıştığı şirkette paralel evrene açılan bir kapı olduğunu keşfeden bir adamın hikayesini konu ediyor. Howard Silk, Birleşmiş Milletler’e bağlı Berlin merkezli bir casusluk ajansında çalışmaktadır. Neredeyse 30 yıldır aynı şirkette çalışan Howard, tam olarak ne iş yaptığını bilmemektedir. Alt bir pozisyonda çalışan Howard, şirkette başka bir pozisyona terfi etmek istemektedir. Ancak o terfi beklerken bambaşka gerçeklerle yüzleşir. Howard, şirkette paralel bir boyuta açılan gizli bir kapıyı keşfettiğinde kendisini bilmediği tehlikeli bir dünyanın içerisinde bulur.

3Channel Zero

Korku antolojisi türündeki dizi her sezon farklı bir konuyu işliyor. 2016 yılında yayınlanmaya başlayan dizi 4 sezon ve her sezon 6 bölümden oluşmakta. Dizinin konusu; Dizi, internette dolaşan efsane korku hikayelerini anlatmakta.

4The Outsider

The Outsider, Stephen King’in aynı adlı romanına dayanan 10 bölümlük bir Amerikan drama dizisi. İlk gösterimi 12 Ocak 2020’de HBO’da yaptı. Oyuncu kadrosunda; Ben Mendelsohn,Jason Bateman,Cynthia Erivo,Julianne Nicholson yer almaktadır. Dizinin konusu; 11 yaşındaki bir çocuğun hunharca katledilen cesedi bir parkta bulunur. Görgü tanıkları ve cesetten alınan parmak izleri Flint City adındaki kentin en saygın adamlarından birini işaret etmektedir. Cinayetin baş şüphelisi olarak görülen kişi, Küçükler Ligi koçu, İngilizce öğretmeni, iyi bir eş ve iki kız babası olan Terry Maitland’ın ta kendisidir. Soruşturmanın başına geçen dedektif Ralph Anderson düzenlediği bir operasyonla halkın gözleri önünde Terry Maitland’ı tutuklar. Terry, her ne kadar suçsuz olduğunu açıklamaya çalışsa da dava aleyhinde ilerlemektedir. Ancak araştırma devam ettikçe ortaya çıkan gerçekler ve Tery’nin olay gecesi ile ilgili anlattıkları davanın tüm seyrinin değişmesine neden olur.

5Manhunt: Unabomber

Discovery Channel için çekilen 2017 ABD yapımı suç, drama, polisiye tarzında TV dizisi. 8 bölümden oluşuyor. Dizinin Oyucu kadrosunda; Sam Worthington,Paul Bettany,Jeremy Bobb,Jane Lynch isimleri yer alıyor. Dizinin konusu; Manhunt, Ted Kaczynski adındaki bir teröristin yakalanmasına yardımcı olmaya çalışan bir FBI suçlu profili uzmanına odaklanılıyor. Posta yolu ile gönderdiği bombalar ile saldırı düzenleyen Ted Kaczynski’nin peşine düşen FBI, bu süreçte bir suçlu profili uzmanı olan Jim ‘Fitz’ Fitzgerald’dan yardım alır. Fitz ekibe dahil olması ile birlikte eylemlerinden sonra gazetelere ve FBI’a bildirim gönderen teröristin profilini çıkarmaya başlar. Bu teknik, Kacynski’nin yakalanmasında büyük yarar sağlayacaktır.

6Alias Grace

Margaret Atwood’un 1800’lü yıllarda Kanada’da gerçekten işlenmiş olan bir cinayeti konu alan romanından uyarlanan mini dizi 6 bölümden oluşmaktadır. Dizinin oyuncu kadrosunda; Sarah Gadon, Anna Paquin,Edward Holcroft yer almaktadır. Dizinin konusu; Grace Marks, İrlanda’dan Kanada’ya göç eden bir hizmetçidir. Çalıştığı evin sahibini ve kahyasını öldürmek suçundan hüküm giymiştir. Kendisiyle birlikte aynı suçtan yargılanan adam asılırken Grace genç yaşı nedeniyle ömür boyu hapis cezası alır. Cinayet gününe dair bir şey de hatırlamamaktadır. Bu nedenle ülkedeki insanların bir kısmı Grace’in masumiyetine inanırken bir kısmı ise asılması gerektiğini düşünmektedir. Amerika’nın en başarılı psikologlarından biri olan Dr. Simon Jordan, genç kadının hafızasını geri getirmek için davaya dahil olur. Jordan, Grace’i kurtarmak için elinden geleni yapacaktır.

7The Night Manager

John le Carré’nin aynı adlı kitabından uyarlanan mini dizi 6 bölümden oluşuyor. Dizinin oyuncu kadrosunda; Tom Hiddleston,Hugh Laurie,Olivia Colman,Elizabeth Debicki yer alıyor. Dizinin konusu; Lüks bir otelde çalışmaya başlayan Jonathan Pine isimli bir İngiliz askerini odağına alıyor. Otelde Jonathan’ın yolu Sophie adında Arap asıllı bir Fransız ile kesişir ve kız ona karaborsa silah tüccarı Richard Onslow Roper hakkında bazı bilgiler verir. Jonathan bu bilgileri İngiliz istihbaratına paylaştıktan kısa bir süre sonra Sophie ölü bulunur. Genç adam gizli servise katılmaya ve intikam almaya karar verecektir.

8Der Pass (Pagan Peak)

Dizi Avusturya-Almanya ortak yapımıdır toplamda 8 bölümden oluşmaktadır. Dizinin konusu; Alman- Avusturya sınırına yakın Alpler’de bir ceset bulunur ve her iki ülkeden bir dedektif görevlendirilir. İki dedektif cinayeti araştırırken pagan ayinleri ve sembolleri yerleştirilmiş kurbanlarla dolu suç mahalleri keşfederler. Katili yakalamaya çalışan ikili katilin verdiği mesajları anlamaya çalışır.

9Servant

Apple TV de yayınlanan Amerikan psikolojik korku televizyon dizisi 30 dakikalık 10 bölümden oluşmaktadır. Dizinin konusu; Evli çift 13 haftalık oğullarının ölümünden altı hafta sonra yaşadıkları trajediyle başa çıkabilmek için,uyguladıkları terapinin bir parçası olarak gerçek bir bebeğe fazlasıyla benzeyen oyuncak bir bebek alıyorlar. Bu bebekle ilgilenmesi için gizemli bir kadını dadı olarak işe alan çift, kısa süre sonra kendilerini karanlık bir güçle karşı karşıya buluyor.

10Marianne

Fransız yapımı 8 bölümden oluşan dizi korku gerilim türündedir. Dizinin konusu; Emma, Fransa’da son zamanların en başarılı korku yazarlarından biridir. Ancak özel yaşamında pek başarılı olduğu söylenemez. Sevgilisi tarafından bir kağıt parçasıyla terk edilen Emma’nın karşısına çocukluk arkadaşlarından biri çıkar ve yaşamı tamamen değişir. Gözünün önünde intihar eden arkadaşı, Emma’nın geçmişinden gelen travmalarını gündeme getirecektir. Diğer yandan da Emma’nın yazarı olduğu kitapta geçenlerin gerçeğe dönüştüğü ortaya çıkar. Emma’nın çocukluğunun geçtiği kasabaya geri dönmesi ve olayları çözmesi gerekmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here