Ana sayfa Sinema Severek İzleyeceğiniz 20 Aşk Filmi

Severek İzleyeceğiniz 20 Aşk Filmi

1830
0

Eveet, Sevgililer Günü’ne az vakit kaldığına göre size güzel bir liste hazırlayalım istedik! İçinizi ısıtacak aşk filmlerini derledik. Keyifli okumalar, keyifli izlemeler! (:
-konular sinefil.com’dan alınmıştır-

1Ma Première Foisİlk Aşkım (2012)

Lise son sınıfa geçen ve üniversiteye hazırlanan 18 yaşındaki Sarah’nın dikkatini Zachary isimli asi bir genç çeker. Zachary 20 yaşında ama hala liseyi bitirmeye çalışan, yakışıklı ama bir o kadar da kural dışı bir gençtir. Başta birbirlerinden pek hoşlanmasalar da aralarında sıradışı bir çekim oluşacak ve birbirlerine tutkuyla aşık olacaklardır. Fakat Sarah’nın üniversite hayalleri ve Zachary’nin inatçı tutumu yüzünden okulla yaşadığı sorunlar birlikteliklerini zedelerken, ayrıca çok farklı ailelerden geliyor olmaları da ilişkilerinde engele yol açar. Ama iki genç yürek hayatlarında derin izler bırakacak tutkulu bir aşka kendilerini kaptırırlar. 

2Flipped- İlk Aşk (2010)

Bryce ve Julie ikinci sınıfta tanışmıştır. Küçük Juli, Bryce’ın hayatına girmesi ile ilk aşkını da tatmış olur. Ancak durum Bryce için aynı değildir. Kızlardan korkan, utangaç ve sıkılgan Bryce, her ne kadar Juli’yi kaybetmek istemese de, kızın ısrarı ve “hayır” cevabını kabul etmemesi canını sıkmaktadır. Aradan geçen altı yıl boyunca Juli ve Bryce için işler daha da zorlaşır. Karşı evlerde oturan ve aynı okula devam eden Juli ve Bryce artık ergenlik çağına girmişlerdir. Zaman zaman birbirlerinden uzaklaşsalar da, aralarında hala bir bağ vardır.

3Before Sunrise/ Before Sunset/ Before Midnight Üçlemesi (1995/ 2004/ 2013)

Avrupa’da bir tren yolculuğu sırasında tesadüf eseri tanışan iki genç… Jesse ve Celine, Viyana’da trenden inerek ertesi gün sabaha kadar şehri dolaşıp birlikte vakit geçirmeye karar verirler. Viyana sokaklarında durmaksızın dolaşıp kafelerinde bir şeyler içmek için konaklayan ikili, birbirlerine her an daha da yakınlaşırlar. Ama her ikisi de, bunun birlikte geçirecekleri ilk ve tek gece olduğunu bilmektedir.
-9 yıl aradan sonra Before Sunset filmi ile devamı sağlanmıştır. İzlemeye doyamayacaksınız. !

4Letters To Juliet- Aşk Mektupları (2010)

İtalya’da tatilde olan Amerikalı bir kız, üzerinde “Juliet’e Mektup”yazan bir mektup bulur ve ardından mektupta adı geçen aşıkları bulmak için yola koyulur.

5Remember Me- Beni Unutma (2010)

Kardeşi intihar ederek ölen Tyler, annesi ve babasının da ilişkilerinin bu olaydan sonra kopması üzerine zor anlar yaşamaktadır. Ally ise annesinin cinayetine tanık olmuş bir genç kızdır. Bir noktada bu ikilinin yolları kesişir.

6Love Story- Aşk Hikayesi (1970)

“Aşk , üzgün olduğunuzu asla söylememektir” sloganıyla gösterime giren ve yıllardır izleyenleri ağlatan bir aşk filmi. Zengin oğlan fakir kız klişesine sırtını yaslayan “Love Story”, Harvard hukuk öğrencisi Oliver Barett (Ryan O’Neal) ile müzik meraklısı Jeniffer Cavilerri’nin (Ali MacGraw) ilişkisini anlatıyor.

7In Your Eyes (2014)

Başarılı bir doktorun eşi olan Rebecca yaşadığı hayattan pek de mutlu değildir Ülkenin diğer tarafında yaşayan Dylan ise hapisten yeni çıkmış,kendine yeni bir hayat kurmaya çalışıyordur Rebecca ve Dylan çocukluklarından beri birbirlerinin gözlerinden yaşadıkları hayatları görebilmekte,hissettiklerini hissedebilmektedirler Bu doğaüstü yetenekleri gün gelir doruk noktasına çıkar ve birbirleriyle iletişime geçmeyi başarırlar.

8Titanic (1997)

Dünyanın hatırlamak istemediği türden felaketlerden olan “Titanik faciası”, dev prodüksiyonların yönetmeni James Cameron tarafından çekilen görkemli bir film. Bir klasik, ondan vazgeçilmez. (:

9Three Steps Above Heaven- Aşka Yükseliş (2010)

Babi ve Hache, farklı dünyalara ait ve birbirinden çok farklı yaşamları olan gençlerdir. Babi, iyi eğitim görmüş orta sınıf üstü aileden gelen bir kız; Hache ise sokaklarda kavgalara karışan, asi, motor yarışlarına ilgi duyan birisidir. Günün birinde çıkacakları yolculuk sayesinde, ikisi de aşkı keşfedecek ve bütün engellere rağmen bunun için savaşacaklardır.

10Now Is Good- Aşk Şimdi (2012)

Lösemiden ölmek üzere olan bir kız, ölmeden önce yapmak istediklerinin listesini çıkartır. Bu listenin en başında ise bakireliğini kaybetmeye olan arzusu yer alır.

11The Notebook- Not Defteri (2004)

Sararmış bir not defterinden anlatılan ve yıllar önceden kopup gelen bir aşk hikayesi. 40’lı yıllarda ABD, Kuzey Karolayna’daki sahil kasabası Seabrook’a genç bir kız gelir. Ailesiyle geçireceği sakin bir yazı hayal eden Allie bir karnavalda tanıştığı Noah’la yakınlaşır. Noah kızı gördüğü anda hayatını birleştirmesi gereken insan olduğunu anlar.

12P.S. I Love You- Not: Seni Seviyorum (2007)

Hoş ve zeki bir kadın olan Holly Kennedy, eşi Gery ile oldukça mutludur. Ancak Gery ölümcül bir hastalığa yakalanır. Bunu öğrenen Holly kocasından daha kötü bir ruh haline girer. Ancak karısını çok iyi tanıyan Gery ölmeden önce ona farklı zamanlarda eline ulaşacak şekilde düzenlenmiş bir dizi mektup yazar. Holly için bu mektuplar artık bir yol gösterici haline gelir. Bu mektuplar sayesinde hayata yeniden bağlanmayı öğrenecek ve kendini yeniden tanıyacaktır.

13A Walk To Remember- Uzaktaki Anılar (2002)

Landon Carter (Shane West) yörenin en zengin ailelerinden birinin oğludur. Aynı zamanda çevrenin en sevilen ve tanınan gençlerindendir. Bir gün içinde bulunduğu grubun başı belaya girince, ceza olarak okulda sahnelenecek olan tiyatro oyununda görev almasına karar verilir.
Burada karşılaşacağı sessiz ve çekingen bir kız olan Jamie’ye (Mandy Moore) aşık olması ikisinin de hayatını değiştirecektir.

14 50 First Dates- 50 İlk Öpücük (2004)

Dr. Henry Roth, Hawaii’nin ünlü playboylarından birisidir. Fakat Lucy ile tanışınca farklı duygular hissetmeye başlar. Kalbini çalan bu kadının dünyada çok az rastlanan bir rahatsızlığı vardır. Her gün bir önceki gün yaşadıklarını unutarak uyanan Lucy, sürekli yenilenen bir hafıza kaybı yaşamaktadır. Henry her yeni günde yeniden kendisini tanıtmak ve yeniden kendisinden etkilenmesini sağlamak zorundadır. Bu durum Henry’nin işini zorlaştırmanın yanında, aslında daha da fazla bağlanmasına sebep olacaktır.

15 Rab Ne Bana Di Jodi Sende Rabbimi Gördüm (2008)

Shahrukh Khan tek kişiyi iki ayrı karakter olarak oynamaktadır. Aslında çok saf ve iyi kalpli, sıradan bir Büro Memuru Surinder Sahni rolünü canlandırmaktadır. Fakat filmin ilerleyen bölümlerinde Raj Kapoor adı altında aynı kişiyi değişik karakterle oynamaktadır. Anuskha Sharma ise cok çılgın, dans etmeyi seven ve sevecen fakat filmin ilerleyen zamanlarında aşka inancını kaybetmiş, hayata küsmüş bir karakteri canlandırmaktadır.

16About Time- Zamanda Aşk (2013)

Genç yaştaki Tim Lake, ailesiyle birlikte sıra dışı bir yeteneğe sahiptir: zamanda yolculuk. Bu yeteneklerini keşfettiklerinde, Tim hayatının farklı yönlerini değiştirmek için bu özelliğini kullanmaya başlar. Mary adında bir kıza aşık olur çalışmak için Londra’ya taşınır. Tim gizli yeteneği ilişkilerine de yeni bir ‘boyut’ getirir ama genç adam yakın zamanda her sorunu bu şekilde çözemeyeceğini fark edecektir…

17Aşk Tesadüfleri Sever (2011)

Aşk Tesadüfleri Sever, doğumlarından itibaren çocukluk ve ilk gençlik yılları boyunca yolları Ankara’da kesişen, 2010 yılında İstanbul’da tanışan Özgür (Mehmet Günsür) ve Deniz’in (Belçim Bilgin) birbirlerine doğru ve engellerle dolu aşk macerasını anlatırken, bir yandan da geri dönüşlerle onların bugünlerini yaratan dönemlere uzanıyor. Film, Türkiye’nin 70’li, 80’li, 90’lı ve 2000’li yıllarını ziyaret ederek, o yılların artık unutulmaya yüz tutmuş popüler kültür öğelerinden, müziklerinden, yaşam biçimlerinden ve alışkanlıklarından besleniyor. Aşk Tesadüfleri Sever, pek çok gerçek hikayeden yola çıkılarak derlenmiş olaylar bütünüyle; İstanbul’dan Ankara’ya yaptığı nostaljik yolculuğun içinde izleyiciye doyurucu, duygusal, yıllarca akıllardan çıkmayacak bir aşk filmi vaad ediyor.

18The Age Of AdalineÖlümsüz Aşk (2015)

Bir çağ değişirken doğmuş olan Adaline Bowman, geçirdiği bir kaza sonucu hiç yaşlanmamakla ‘ödüllendirilir’. 29 yaşında yaşlanmamaya başlar ve yıllar boyunca insanlardan mümkün olduğunca uzak, izole bir hayat sürmek zorunda kalır. Bu süreçte dünyanın sıradışı değişimine de tek başına tanık olur ve bunun zorluğunu tek başına atlatmayı başarır. Bu yalnızlık karizmatik Ellis Jones ile tanışına kadar sürer… Ellis Jones, Adaline’e hayatı gerçek anlamda yaşamanın nasıl bir his olduğunu hatırlatacak, bir adım daha ötesine geçerek gerçek aşkı yaşamasını sağlayacaktır. Adaline, genç adamın ailesiyle geçireceği bir hafta sonunda yine sırrının ifşa olması tehlikesini yaşayınca hayatını sonsuza dek değiştirecek bir karar verir…

19Jab Tak Hai Jaan (2012)

Samar Anand, Londra’da gerçek aşkı bulup kaybettikten sonra Hint Ordusunda bomba imha uzmanı olarak çalışmaya başlar. 10 yıl sonra geçirdiği bir kaza üzerine Londra’ya geri döner ve aşkını arar…

20Five Feet Apart (2019)

Stella ve Will kistik fibroz hastası olan ve tedavi gördükleri hastanede birbirlerine aşık olan iki gençtir. Bazı karmaşıklıklar ve katı kurallar çiftin birbirine beş adımdan fazla yaklaşmasını yasaklar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here