Ana sayfa Dizi Severek İzleyeceğiniz 8 Yerli Yapım İnternet Dizisi

Severek İzleyeceğiniz 8 Yerli Yapım İnternet Dizisi

1192
0

İnternet dizileri son 2 yılda oldukça popülerleşmiş durumda bizde sizlere bu hafta severek izleyeceğiniz 8 yerli yapım internet dizisi önerisi yaptık. Keyifli izlemeler keyifli okumalar diliyoruz.

1Şahsiyet

Dizi 2018 yılında Hakan Günday’ın senaryolaştırdığı ve Onur Saylak’ın yönetmenliğini üstlendiği 12 bölümden oluşan internet dizisidir. Dizinin konusu emekli bir adliye memuru olan Agâh Beyoğlu (Haluk Bilginer) Alzheimer Başlangıcı teşhisiyle altüst olur. Yıllardır planladığı fakat işleyemediği cinayetleri işlemek için eline bir fırsat geçtiğinden emin olan Agâh cinayetleri işlemeye başlar. Bunun yanı sıra eşinden boşanan kızı (Şebnem Bozuklu) oğluyla beraber Agah’ın evine taşınmıştır. Bunun yanında cinayet büro amirliğindeki tek kadın polis olan Nevra, (Cansu Dere) üzerindeki baskılar yüzünden istifanın eşiğine gelmiştir. Ancak Agâh’ın aldığı cinayet kararı, Nevra’nın hayatını da tamamen değiştirecektir. Diziyi PuhuTv sitesinden izleyebilirsiniz.

2Masum

Seren Yüce’nin çektiği ve senaryosunu Berkun Oya’nın yazdığı Masum, başrollerinde Haluk Bilginer, Okan Yalabık, Tülin Özen, Serkan Keskin ve Ali Atay’ı izlediğimiz bir polisiye dizi. Dizinin konusu; Şehirden uzak sakin bir kasaba yaşayan Emekli Komiser Cevdet’in oğlu Tarık’ın korkunç bir haberle yanlarına gelmesiyle ailenin bütün hayatı değişir. Davayı çözmek için görevlendirilen Yusuf doğup büyüdüğü yere Cevdet’i sorgulamak için geri döner ama davayı çözmek Yusuf için hiçte kolay olmayacaktır. Dizi polisiye türde olsa da parçalanmış aile yapısını da gözler önüne sermektedir. 8 bölümden oluşan dizinin sonu sizi bir hayli şaşırtacaktır. Diziyi BluTv ve Netflix’ten izleyebilirsiniz.

3Bozkır

Levent Cantek’in senaryosunu kaleme aldığı ve birçok başarılı diziye imza atan Bahadır İnce’nin yönetmen koltuğunda oturduğu dizinin konusu: Mesleğinde deneyimli başkomiser Seyfi (Yiğit Özşener) ile genç, delidolu ve çaylak polis Nuri Pamir (Ekin Koç) şehirde bir çocuk cinayeti ile karşı karşıya kalırlar. Bu cinayet onları şehrin nüfuslu iş adamı Abbas Bey(Altan Erkekli) ve kızı Dilara’ya(Nur Fettahoğlu) götürür. Diziyi BluTv den izleyebilirsiniz.

47 Yüz

7 bölümden oluşan ve her bölümü başka bir hikayeyi konu alan dizinin yönetmenliğini Tunç Şahin, Umut Aral, Ceylan Özgün Özçelik ve Alphan Eşeli üstleniyor. Tilbe Saran, Genco Erkal, Engin Hepileri, Melisa Sözen, Cem Davran, Damla Sönmez gibi isimlerin yer aldığı dizide karakterler en karanlık taraflarıyla yüzleşiyor. Diziyi BluTV den izleyebilirsiniz.

5Dip

Uygar Kutlu’nun yönetmen koltuğunda oturduğu dizinin oyuncu kadrosunda İlker Kaleli, Neslihan Atagül, Bülent Emin Yarar, Berrak Tüzünataç, Lale Mansur, Defne Kayalar, Olgun Toker, Gün Koper, Gözde Türkpençe, Can Gox gibi isimler yer alıyor. Dizinin konusu Sahir, İstanbul Emniyeti’n bağlı olarak çalışan bir psikologtur. İntihar girişiminde bulunan kişileri vazgeçirmekle görevli olan Sahir’in hayatı bir gün telefonuna gelen ihbarla bambaşka bir hal alır. Gelen ihbar sonucu bir bilim kadını olan Bilge ile tanışır. Sahir, gizemli bir kadın olan Bilge ile tanıştıktan sonra kendisini tehlikeli bir dünyanın içerisinde bulur. İkili bu zorlu dünyada birbirlerine destek olacaktır. Diziyi PuhuTv den izleyebilirsiniz.

6Fi

Azra Kohen’in çok satan kitapları Fi, Çi ve Pi’nin ilkinin uyarlaması olan Fi’nin yönetmen koltuğunda Mert Baykal oturuyor, Ozan Güven, Serenay Sarıkaya, Büşra Develi ve Mehmet Günsür ise başrollerini paylaşıyor. Hayatta her istediği şeye sahil olan ünlü psikolog Can Manay’ın, bir gün evinin önünde dans eden Duru’yu görmesiyle hayatı alt üst olur. O andan sonra Can için en önemli şey Duru’nun da ona aşık olmasıdır fakat Duru erkek arkadaşı Deniz ile birlikte yaşamaktadır ve çok mutludur. Duru’nun başarılı bir dansçı olma konusunda hırslarını, Can’ın istediğini elde etme takıntısını ve üniversitede hoca olan Deniz’in içine düştüğü bu garip aşk üçgenini izlediğimiz dizi, ilk yerli internet yapımlarından biri. Diziyi PuhuTv den izleyebilirsiniz

7Hile

Hile Filmler ve Filimler isimli film parodileri ve benzeri şeyler yapan bir Youtube kanalının ürünü ve kanalda Hile’den başka web dizileri de bulmak mümkün. Dizinin konusu Bir yazılımcı olan Felix, büyük bir şirketten yeni bir iş teklifi alır. İş ise yeni çıkartacakları oyundaki yazılım hatalarını düzeltmektir ancak tek bir sorun vardır: Oyunda hiç hata yoktur. Bu olay kısa süre içinde Felix’e oyun ve gerçek hayat arasında benzerlikler yaşandığını gösterecektir. Diziyi Filmler ve Fimler YouTube kanalından izleyebilirsiniz.

8Hakan: Muhafız

Türkiye’nin ilk Netflix dizisi Hakan: Muhafız’ın yönetmenliğini Can Evrenol, Umut Aral ve Bülent Gönenç üstleniyor. Çağatay Ulusoy, Ayça Ayşin Turan, Hazar Ergüçlü, Okan Yalabık ve Mehmet Kurtuluş’u başrollerde izlediğimiz Muhafız, fantastik hikayesiyle öne çıkıyor. Hakan’ın İstanbul’da sıradan yaşantısı vardır. Fakat ona verilen görev Hakan’ı şehirde yaşayan herkesten daha farklı bir konuma getirir. Şehir tarihten gelen gizemli ölümsüzlerin tehdidi altındadır. Hakan hiç hazır olmasa da ölümsüzleri durdurup şehri kurtarmak zorundadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here