Ana sayfa Edebiyat Sinemadan Çıkanlara Öyküler Kitabından Alıntılar

Sinemadan Çıkanlara Öyküler Kitabından Alıntılar

125
0

İyi bir kitap okursun
İyi bir filme gidersin
bir an her şey mümkün görünür umutlanırsın

Sinemadan Çıkanlara Öyküler dramatik yaşantılara girmek isteyenler için yaratılmış gibi. Az sözle özleri bulup sunmak her seferinde okuru sarsarcasına büyülemek, bu derlemenin büyük başarısı.”
-Tanıtım bülteninden

L. Gülden Treske tarafından yazılan eserde, birbirinden güzel 12 öykü bulunuyor. Görsel çizimlerle de desteklenen kitap, okuyucuya rahat bir nefes aldırıyor. Sizler için bu eserden 8 alıntı derledik. Keyifli okumalar! (:

1Adam “Seni seviyorum,” dedi.
Kadın “Biliyorum…” dedi”
“Bu yüzden gitmeliyim…” dedi.

Gitti.

Bir kadın ve bir adam, kimsenin kimseyi sevmeyeceği nedenlerle birbirini sevdi ve kimsenin kimseyi terk etmeyeceği nedenlerle terk etti.

2Bana öyküler anlat… Bana her şeyi anlat. Artık konuşulmayan dillerde konuş benimle. Artık anlatılmayanları anlat. Kimsenin duymak istemediklerini, kimsenin duymaya vakti olmadıklarını anlat.

3Çocukluğumun geçtiği bu şehirde, çocukluk hayallerim neydi, artık hatırlamıyorum.

4Yattığım yerden tavana bakıyorum. Biz kadınlar ne çok tavana bakıyoruz. Tavanlarsa hep aynı, dümdüz, bembeyaz. Tavanlar çeşit çeşit olmalı, bakınca bir anlamı, birbirinden farkı olmalı. Duvarlar gibi renk renk, desen desen, çiçekli, çizgili kağıtlı. Tavanlara resim asılmalı. Oysa tavanlar, tavana baktığımız zamanlardaki bakışlarımız kadar boş, ifadesiz, dümdüz.

5Bir kadının kendi arzusu ile yalnız kalmasını kabullenmek neden bu kadar zordu?

6Bir gülüşten başka hiçbir şey olmayan, bir gülüşten başka geri hiçbir şey beklemeyen bir gülüşe ne kadar ihtiyacı vardı.

7Artık beni görmüyorlar. Söylediklerim beni görünmez kılıyor. Peki, boşluk olmak istiyorum. Boşluk olacak kadar güçlü müyüm bilmiyorum. Boşluk bomboştur.

8İçimde bir şeyler hâlâ gülebiliyor…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here