Ana sayfa Sinema Soysuzlar Çetesi (Inglourious Basterds) Filminden 5 Alıntı

Soysuzlar Çetesi (Inglourious Basterds) Filminden 5 Alıntı

524
0
Soysuzlar Çetesi (Inglourious Basterds) Filminden 5 Alıntı

Soysuzlar Çetesi, Quentin Tarantino’nun yazdığı ve yönettiği 2009 yapımı filmdir. Tarantino, İkinci Dünya Savaşı sırasında geçen filmin ismi için, İtalyan asıllı yönetmen Enzo Girolami Castellari’nin 1978 yapımı olan filmi Quel Maledetto Treno Blindato’dan ilham almıştır. Tarantino’nun en yüksek gişe hasılatı elde eden yapımı olmakla birlikte, dünya çapında, ticari olarak başarılı olmuştur. En İyi Film ve sekiz Akademi Ödülü adaylığı dahil olmak üzere birçok ödül ve adaylık aldı. Hans Landa rolüyle Christoph Waltz, Cannes Film Festivali’nde hem En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü, hem de BAFTA ödülünü, Altın Küre Ödülü ve En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında Akademi Ödülünü kazanmıştır. / Vikipedi

Konusu

Shosanna, ailesini savaşta kaybettikten sonra Paris’e giderek yeni bir hayata başlar. Bu sırada yahudi Teğmen Raine, kendi ordusunu Almanlara karşı örgütlemektedir. Planlarını gerçekleştirebilmek için aslında gizli bir ajan olan sinema oyuncusu Bridget Von Hammersmark’tan yardım istemeye karar verir. Böylece Shosanna, Teğmen Raine ve Bridget’in yolları Shosanna’nın işlettiği bir sinema salonunda kesişir. Aynı günlerde Avrupa’nın başka bir köşesinde Teğmen Aldo Raine, Yahudi askerler tarafından kurulan bir grubu düşmana karşı misilleme yapma amacıyla organize etmektedir. Düşmanları tarafından “Piçler” yakıştırmasıyla bilinen Raine’ın grubu, Nazi Almanyasının önde giden isimlerine zarar verme misyonunu üstlenmiştir. Bu amaçla, Alman sinema oyuncusu ve gizli ajan Bridget Von Hammersmark ile işbirliği yaparlar. Shasoanna’nın kendi intikamını alma planlarını yaptığı bir sinema salonunun çatısı altında hepsinin kaderleri kesişecektir.

Eğer filmi henüz izlemediyseniz izlemenizi tavsiye ederiz. Bugün sizler için Soysuzlar Çetesi filminden 5 alıntı derledik, iyi okumalar.

5+ Bunu Yahudileri öldürdüğün için mi aldın? – Cesaretim için!

4 Nazileri öldürme konusunda hayranınız olduğumuzu söylemek istiyoruz, ancak henüz Nazi katili olarak amatör seviyedesiniz.

3 Yerinizde olsaydım şu an altıma yapardım.

2 Werner, bizi duyduysan, işimizin esir almak olmadığını da duymuşsundur. Biz Nazi öldürme işindeyiz ve işlerimiz patlama yaptı, kuzen.

1İsmim, Shosanna Dreyfus, ve bu da Yahudi intikamının yüzüdür.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here