Ana sayfa Dizi Şubat’ı Tamamlamaya Yardımcı Olacak Diziler

Şubat’ı Tamamlamaya Yardımcı Olacak Diziler

179
0

Şubat ayının bitmesine 2 hafta kaldığı günlerde birçoğumuzun takip ettiği diziler sezon arasında. E haliyle birçoğumuz ya o çok sevdiğimiz dizilerin sevdiğimiz bölümlerini tekrar tekrar izliyoruz ya da yeni dizi arayışlarına başlıyoruz. Bizde Şubat’ı tamamlaya yardımcı olacak öneri 2 dizi ile karşınızdayız. Yazının devamından dizilerin tanıtım fragmanlarına ve kısa ama spoiler içermeyen açıklamalarına ulaşabilirsiniz.

1Diablero

Meksika yapımı korku ve gerilim dizisi olan Diablero aslında her türden esintiler bulunduruyor. Komedi, romantizm ve drama gibi temel türler ile desteklenen senaryosuyla keyifli bir seyir sunmayı amaçlayan dizi açıkçası bu işin hakkını sonuna kadar veriyor. Konu olarak meleklerin insanlar yüzünden dünyayı terk etmesi ile başlıyor serüven. İblislerin sayısının gün geçtikçe artması ile Diablerolar olarak tanıyacağımız iblis avcılarının serüvenini tekrar başlatıyor. Supernatural ve Constantine tadını daha en baştan aldığımız dizi güzel bir sahne ile açılışı yapıyor ve kahramanlarımızın macerası başlıyor. Bir rahip, bir diablero ve bir iblis? ile oluşan takımın maceralarını izlemeye başlıyoruz. Bu ay 2. sezonu ile ekranlara ara veren dizinin yeni sezonu için çalışmalara başladığı aldığımız duyumlar arasında. Oyuncularımız arasında Giselle Kuri, Horacio Garcia Rojas, Fatima Molina ve Christopher von Uckermann gibi isimler bulunuyor. Dizi kesinlikle şans verilmesi gereken harika bir yapım.

2Daybreak

Daybreak. Bu ara çok popüler olan zombi kıyameti çevresinde şekilleniyor dizi. Evet, konu olarak oldukça sıradanlaşmış bir konu. Ama gerek senaryosu gerek çekim teknikleri ile bizi aslında pek izlemediğimiz bir akışa davet ediyor. İzlemeye başladığımız anda sevdiğimiz birçok filmden esintileri hissediyoruz dizide. Basit bir gençlik dizisi gibi düşünerek başlamak aslında yapılacak en mantıklı şey. Çünkü o zaman daha bir sevdiriyor kendini. Kahramanımızın tanıtımı ile başlıyoruz ilk bölüme. Klasik genç arkadaşımız sevdiği kadını kurtarmak için planlara girişiyor. Senaryo ilerledikçe aslında bilmediğimiz birçok şeyin olduğunu yavaş yavaş açıklıyor bize. Daha sonra kahramanımız yerine birden çok kahramanımız çıkıyor. Hepsinin hikayesini kendi ağızlarından ufak bir sohbet eşliğinde dinliyoruz. Hikayelerin anlatımında görselleştirmeler harika bu arada. Hikayeler içinde herkesin kendine bir pay çıkarabileceği bir dizi Daybreak. Maalesef ani bir haber ile Netflix’in ikinci sezonundan vazgeçtiği dizi çerezlik izlenebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here