Ana sayfa Dizi Teknoloji ve Büyü: Memories of the Alhambra Dizisinden 7 Alıntı

Teknoloji ve Büyü: Memories of the Alhambra Dizisinden 7 Alıntı

170
0

Memories of the Alhambra, İspanya’nın Granada şehrinde geçen bir Güney Kore dizisidir. Başrollerinde Hyun Bin ve Park Shin Hye yer almaktadır. Dizinin senaristi W’nin de senaristliğini yapmış olan Song Jae Jung ve dizinin yönetmeni ise Secret Forrest dizini izleyenlere sunan Ahn Gil Ho’dur. Dizi 1 Aralık 2018 tarihinden 20 Ocak 2019 tarihine kadar tvN kanalında ve Netflix de yayınlandı. 16 bölümden oluşan dizi, sizi teknolojinin ve Granada’nın büyülü sokaklarına çekiyor.

Dizinin Konusu

Jin Woo (Hyun Bin), bir yatırım şirketinin başkanıdır. Etkinlik için geldiği İspanya’da Se Joo’dan (Chanyeol) gizemli bir telefon alır. Jin Woo, aldığı bu telefona kayıtsız kalamaz çünkü Se Ju, tasarladığı yeni arttırılmış gerçeklik oyununu Jin Woo’nun şirketine satmak istemektedir ama bu oyundan rakip şirketinde haberi vardır. İlk uçakla Granada’ya gider ve Se Joo’nun verdiği adrese kadar gelir. Ancak Se Ju ortalıktan kaybolmuştur ve Jin Woo ise Hee Joo (Park Shin Hye) ile tanışır. Böylelikle olaylar başlamaktadır. Bir yandan Se Ju’yu bulmaya çalışan Jin Woo diğer yandan oyunu oynar.

Fragman

1Bana bu kadar güvenmeyin. Düşündüğünüz kadar iyi biri değilim. Günün birinde benden nefret edersiniz diye endişeleniyorum.

2Başkalarını suçlamak sana sadece başarısızlık getirir.

3Bir tür sihir olmadığı sürece Hee-Jun’un hayatı iyiye gidecekmiş gibi görünmüyordu. Ve tam o sırada, ben kapısında belirdim.

4Ne zamana kadar beni takip edeceksin? Artık bunu bitiremez miyiz? Ne zamana kadar savaşmalıyız?

5Tuhaf davranıyorum, değil mi? Beni anlayamıyorsun.

6Eski hayat düzenimi kazanmak için elimden geleni yapıyorum. Her gün savaş alanında olduğunu hayal et. Kan görüyorum, bıçaklanıyorum, diğerlerini öldürüyorum ve ölmekten korkuyorum. Bunu 365 gün boyunca yapmayı dene. Sen de alırsın o antidepresanlardan.

7Dünyayı değiştiren şey büyü değil, güvendir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here