Ana sayfa Sinema The Dark Knight Filminden Akıllara Kazınan 10 Replik

The Dark Knight Filminden Akıllara Kazınan 10 Replik

6515
0

Sinema tarihinde önemli bir yer etmiş olan The Dark Knight, bizlere belki de tarihin en iyi Joker karakterini izleme fırsatını verdi.

Christopher Nolan’ın yönetmen koltuğunda olduğu, Batman’e Christian Bale’in hayat verdiği ve Joker karakterini adeta yaşayan Heath Ledger’in mükemmel oyunculuğunu izlediğimiz, Türkçe adıyla Kara Şövalye olan filmin akıllara kazınan 10 repliğini sizler için derledik.

1Planı olan bir adam gibi mi duruyorum. Benim ne olduğumu biliyor musun? Ben arabaları kovalayan köpek gibiyim. Eğer yakalasam bile ne yapacağımı bilemem. Anlarsın ya… Ben sadece yaparım.

2Peşime düşecek. Beni lanetleyecek. Köpekler salacaksınız. Bunların olması da gerekiyor. Çünkü bazen gerçek yeterince iyi değildir. Bazıları fazlasını hak eder. Bazen insanlar inançlarının ödülünü alır.

3Eğer bir şeyde iyiysen, asla bedavaya yapma.

4Ya kahraman olarak ölürsün yada kötüye dönüşmeni izleyecek kadar uzun yaşarsın.

5Bazı insanlar, dünyanın alevler içinde kalışını seyretmek ister.

6Hadi şu yüze bir gülümseme koyalım.

7Senin kaç arkadaşını öldürdüm ben?

8Bu yüzüm nasıl oldu biliyor musun? Bir zamanlar karım vardı. Çok güzeldi. Çok endişelendiğimi, daha fazla gülmem gerektiğini söylerdi. Kumar oynadı, tefecilere borçlandı. Yüzünü çizdiler. Ameliyat için paramız yoktu, buna dayanamıyordu. Onu tekrar gülerken görmek istiyordum. Yaralarını umursamadığımı bilmesini istiyordum. Bende ağzıma bir jilet soktum ve bunu yaptım. Sonra karım bana bakmaya dayanamadı ve beni terk etti.

9Delilik yer çekimi gibidir; sadece hafifçe itmek yeterlidir.

10– Buraya gelip bizim paramızın yarısını alabileceğini mi düşündün?
+ Evet.

BONUS

Why so serious?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here