Ana sayfa Dizi Tüm Zamanların En İyi Yabancı Komedi Dizileri

Tüm Zamanların En İyi Yabancı Komedi Dizileri

2033
0

Merhaba, bugün size dizi alanındaki en sevdiğim tür olan komedi türünden en sevilen dizileri paylaşacağım. Peki sizin favoriniz hangisi? Okuduktan sonra yorum yapmayı unutmayın.

İyi okumalar!

1FRIENDS

IMDB 8.9

Friends, 1994 yılında yayınlanmaya başlayan ve 2004’e kadar toplam 10 sezon süren bir ABD komedi dizisidir. Sitcom yapımlarının en başarılılarından ve ilk sırada gelen dizilerinden biridir. Friends; 20’li yaşlarında olan; karakterleri ve hayat hikayeleri birbirinden farklı 6 gencin New York’ta yaşadıkları komik ve hayat dolu maceralarını anlatıyor. Samimi bir ortam yaratan arkadaşlıkları, izleyicilerin kendilerini onlardan biriymiş gibi hissetmelerini sağlıyor.

2THE OFFICE  

IMDB 8.8

The Office, 2005 yılından 2013 yılına kadar Amerika’nın NBC kanalında yayınlanmış ve Emmy, Altın Küre ödülünü almış bir komedi dizisidir.

Amerika’da bir kağıt şirketi olan Mifflin’in Scraton şubesindeki ofisinde gerçekleşen olaylar mizahi yönü ile diziye aktarılmış. Dizide ofis müdürü Michael Scott ve elemanlarının yaşadıkları olaylar aktarılırken birbirinden ilginç karakterler olması da ilgi çekici. Ofiste geçen günleri belgesel dizi şeklinde gösteren dizide karakter Michael Scott ilginç ve utandırıcı şakaları ve davranışları ile kırıp geçiyor.

3THE SIMPSONS

IMDB 8.7

The Simpsons, Fox Broadcasting Company için Matt Groening tarafından yaratılan ve Springfield’da geçen TV durum komedisidir.

Karikatürist Matt Groening tarafından yaratılan çizgi dizi efsanesi The Simpsons’ın ilk yayını 1989 yılında yarım saatlik bir Noel özel programıyla gerçekleşmişti. Bu gösterimin ardından 1990 Ocak’ında yarım saatlik bir komedi dizisi olarak prime time’da yer alan kaliteli yapım, 20 senedir devam etmekte ve tahtını korumaktadır.

4BROOKLYN NİNE-NİNE

IMDB 8.4

Brooklyn Nine-Nine 2013 yılında vizyona gelmiş ve hala devam etmekte olan bir sitcom dizisidir. Dizideki olaylar Brooklyn semtindeki New York Polis departmanında, 99.bölgede geçiyor. Bu departmandaki polislerin iş ve özel hayatları mizahi dille anlatılıyor. Yeni çıkan sitcomlar arasında oldukça ilgi görmüş ve konu olarak olağanın dışında kalmasıyla ilgi çekmiştir.

5HOW I MEET YOUR MOTHER

IMDB 8.3

How I Met Your Mother, ABD’ de çekilmiş bir sitcom dizisidir. Komedi ve romantik türünde çekilen dizi tam 9 sene devam etmektedir. İlk bölümü 2005 de yayınlanan ve 2014 mart ayına kadar devam eden dizi, 2030 yılında baş karakterlerden Ted’in çocuklarının karşısına geçip anneleri ile nasıl tanıştıklarını anlatmasıyla başlıyor ve bu hikaye tam 208 bölüm sürüyor.

6THE BIG BANG THEORY

IMDB 8.1

Yayın hayatına 1 Mayıs 2006 tarihinde ABD’nin CBS kanalında başlayan ve Mayıs 2019 tarihinde bizlere veda eden The Big Bang Theory, en efsane sitcom dizilerinden biridir. 

ABD’nin Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü’nde görev alan üstün zekalı iki fizikçi aynı zamanda ev arkadaşıdırlar. Bu yüksek IQ’lu fizikçi ev arkadaşlardan deneysel fizik ile meşgul olan Leonard Hofstadter, teorik fizik ile meşgul iken Sheldon Cooper’dır. İkili aynı enstitüden mühendislik yapan Howard Wolowitz ve astrofizikçi Rajesh Koothrappali ile takılmaktadırlar. Bu dört arkadaş sürekli olarak birlikte fizik üzerine projeler geliştirip deneyler yapmakta, saatlerce video oyunları oynayıp, bilim-kurgu filmleri izlemekte veya çizgi roman kitapları okumaktadır ve her biri IQ seviyesi yüksek birer inektir. Leonard ve Sheldon’ın karşı dairesine Penny adında güzel bir sarışının taşınmasıyla hikaye başlar. Penny’den hoşlanan Leonard ona söylemenin yollarını ararken arkadaşları da olaya dahil olur.

7TWO BROKE GIRLS

IMDB 6.7

2 Broke Girls, 2011 yılında Amerika’da yayınlanmaya başlayan sit-com türünde bir komedi dizisidir. Dizi süresi görüp görebileceğin en kısa dizi sürelerinden birine sahiptir. Çünkü dizi süresi ortalama 22 dakikadır. 5 sezon finali de yayınlanmıştır.

Max, Brooklyn’de alt sınıf bir restoranda garsonluk yapan, ailesinden bağımsız olarak yaşamını idame ettirmeye için gündüzleri iki bebeğe bakıcılık yapmakla, akşamları ise bir restoranda garsonluk yaparak yaşamını sürdürmeye çalışmaktadır. Caroline, önceden ait olduğu jet sosyeteden ırak bir yerde Max’in çalıştığı bu restoranda babasının iflas etmesi ve parasız kalması sonucu işe başlar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here