Ana sayfa Dizi Unutulmaz Bir Dizi: Breaking Bad Dizisinden 10 Alıntı

Unutulmaz Bir Dizi: Breaking Bad Dizisinden 10 Alıntı

1084
0

Breaking Bad, hepimizin sevdiği ve unutulmazlar arasında üst sıralarda yer alan efsanevi bir dizi olarak hayatımızda yer edindi. Başlangıçtan finaline kadar her bölümüyle fırtınalar estiren dizinin etkileri günümüzde de devam etmektedir. Konusuna gelecek olursak bir lisede çalışan Walter White, kendi halinde başarılı bir kimya öğretmenidir. Öğretmenlikten arta kalan zamanlarda ise bir oto yıkamacıda araba yıkamakta, ailesinin getirdiği maddi zorlukların üstesinden gelmeye çalışmaktadır. Bir gün bedeninde hissettiği rahatsızlıklardan dolayı doktora çıkan Walter, Akciğer kanseri olduğunu öğrenir.

Bir gün polis olan bacanağı Hank’e birkaç saatliğine eşlik eder. O gün bir uyuşturucu baskına denk gelirler ve Walter, eski bir öğrencisi olan Jesse Pinkman’ın hızla kaçtığını görür. Onu ele vermek yerine ertesi gün bir teklif yapmak üzere Jesse ile konuşmaya gider. Böylelikle olaylar başlar. Bugün sizler için hem geçmişe gitmek hem de diziyi anmak için 10 alıntıyı derledik.

1 Aile her şeydir.

2 Jesse James’i vurmuş olman, seni Jesse James yapmaz.

3Seni zehirlemeye çalıştık, çünkü sen delirmiş yozlaşmış pisliğin birisin ve ölmeyi hak ediyorsun.

4Umarım onun ölümü sizi tatmin edebilir.

5 Sen o çocuk değilsin.

6Ben meth işinde değilim, ben imparatorluk işindeyim.

7 Jane’in ölmesini izledim. Oradaydım. Onun ölmesini izledim. Onun bir sürü uyuşturucu alıp boğulmasını izledim. Onu kurtarabilirdim, ama kurtarmadım.

8 Ben öyle diyorum çünkü. 

9 Ben telikede değilim Skyler, tehlike benim!

10 Yapabileceğim tek şey, kanserinin nüksetmesini beklemek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here