Ana sayfa Seyahat Avrupa’da Vizesiz Olarak Seyahat Edebileceğiniz 12 Ülke

Avrupa’da Vizesiz Olarak Seyahat Edebileceğiniz 12 Ülke

1011
0

Birçoğumuz sorun yaşamadan ülkeleri gezmek istiyoruz. Peki Avrupa’da vizesiz olarak seyahat edilebilecek ülkeler hangileri? Sorunsuz olarak seyahat edebileceğiniz vizesiz Avrupa ülkelerini sizin için derledik. Schengen bölgesine dahil olan ülkeleri ziyaret etmek istediğimizde vize alma zorunluluğumuz oluyor. Ancak listemizde Avrupa’da vize almadan gezebileceğiniz 12 ülkeyi görebilirsiniz.

1Andorra

Küçük bir ülke olan Andorra, İspanya ve Fransa arasında kalan ve denize kıyısı olmayan bir ülkedir. Tarihi kiliseleri, kayak pistleri ve Lagos de Tristania Gölü görülmesi gereken yerleri arasında yer alır. 300’den fazla oteli ile barınma imkanınız oldukça yüksektir. Andorra’da vizeniz olmadan 90 güne kadar kalabilmenize karşın çevredeki ülkeler Schengen üyesi oldukları için vizesiz olmanın fazla bir faydası yok diyebiliriz.

2Arnavutluk

Arnavutluk’a vizesiz seyahat edebilirsiniz. 90 güne kadar kalma imkanınızda bulunmakta. Arnavutluk genellikle yaz aylarında oldukça ziyaret edilen bir ülkedir. Ancak ilkbahar ve sonbahar aylarında seyahat etmeniz durumunda ulaşım ve konaklama masraflarınız daha düşük olacaktır.

3Azerbaycan

Kardeş ülke Azerbaycan’ı 10 dolarlık bir vize ücreti ile seyahat edebilirsiniz. Bakü’deki Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanından vize alınmalıdır. Bir form doldurup yanınızda da 3×4 boyutlarında iki adet vesikalık fotoğraf bulundurmalısınız. Dil konusunda sıkıntı yaşamadığınız gibi güzel yemekleriyle Azerbaycan sizi bekliyor olacak.

4Belarus

Türkiye vatandaşları vizesiz olarak Belarus’ta 30 gün boyunca kalabilirler. Belarus aynı zamanda Beyaz Rusya olarak bilinir. Bahar aylarında bu ülkeyi ziyaret etmenizi öneririz.

5Bosna-Hersek

Özellikle Türk turistleri en çok ziyaret ettikleri ülkeler arasında Bosna-Hersek yer alır. Vizesiz olarak gidebileceğiniz Bosna-Hersek’te 180 gün içinde 90 günü aşmamak şartı ile kalabilirsiniz. Bosna-Hersek, Saraybosna ve Mostar şehirleri ile oldukça dikkat çekiyor.

6Karadağ

Karadağ, turizm sektöründe son yıllarda oldukça gelişen bir ülkedir. 180 gün içinde 90 günü aşmamak şartı ile ülkeyi ziyaret edebilirsiniz. Bütçeniz için uygun olabilecek Karadağ, harika bir doğaya sahiptir.

7Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

Yavru vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne vizesiz bir şekilde istediğimiz zaman seyahat edebiliyoruz.

8Kosova

180 gün içinde en fazla 90 gün kalma şartıyla Kosova’da vizesiz seyahat edebileceğiniz ülkeler arasında yer alıyor. Ayrıca birçok Türk’ün yaşadığı bu ülkede kültür ve kış turizmi açısında tercih edilecek ülkeler arasında yer alır.

9Makedonya

Makedonya’ya 90 güne kadar vizesiz olarak ziyaret edebilirsiniz. Üsküp ve Ohri şehirleri seyahat etmek için idealdir. Makedonya’yı ziyaret etmek isteyenler için en ideal zaman ilkbahar ve yaz aylarıdır.

10Moldova

Moldova’yı 90 güne kadar vizesiz olarak olarak ziyaret edebilirsiniz. Ekonomisi güçlü olmayan ülke, Türk vatandaşları için ise oldukça hesaplı geliyor. Asma bahçeleri ile ünlü olan Moldova, Avrupa’da şarap üretiminde önemli bir yere sahip.

11Sırbistan

Sırbistan, vizesiz olarak ziyaret edebileceğiniz ülkeler arasında yer alır. 90 güne kadar vizesiz olarak ülkede kalabilirsiniz. Yaz ve bahar aylarında doğa gezileri yapabileceğiniz Sırbistan’da, kış ayları ise kayak turizmi için oldukça idealdir.

12Ukrayna

Vizesiz olarak seyahat edebileceğiniz ülkeler arasında yer alan Ukrayna 60 güne kadar size vizesiz olarak kalma olanağı veriyor. Gece hayatıyla oldukça ünlü olan Ukrayna, derin tarihi yapıları ile de oldukça meşhurdur. Yeni kimlik kartınız ile sorunsuz bir şekilde ülkeye seyahat edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here