Ana sayfa Sinema Ya Ne Zaman Öleceğinizi Bilseydiniz? Film Önerisi: Countdown

Ya Ne Zaman Öleceğinizi Bilseydiniz? Film Önerisi: Countdown

580
0

Bugün sizlere korku/gerilim türünde bir film önereceğiz: Countdown. Peki nedir Countdown filminin konusu, biraz bundan bahsedelim.

Bir gün öleceğimizin farkında olsak da, bunun zamanını bilmiyoruz. Peki öğrenmek ister miydik? Muhtemelen bunu gösteren bir telefon uygulaması olduğu duyulsa, çoğumuz merakımızdan- ama tabii ki inanmadan- indirir ve bunu denerdik. Filmdeki arkadaşlarımız tam da bunu yapıyor! (:

Filmimiz hiç uzatmadan direkt konuya giriyor. Şimdi biraz uygulamadan bahsedelim. Tahmin edeceğiniz gibi uygulamanın adı Countdown. İndirdiğinizde sizden, kullanıcı sözleşmesini onaylamanız bekleniyor. Hepimizin her zaman yaptığı gibi asla okumadan onaylıyor karakterlerimiz. Çoğu buna inanmasa da az vakti kalanlar için karanlık zaman yaklaşıyor.

Elbetteki az vakti kaldığını öğrenen kişiler, “acaba gerçek mi?” düşüncesi ile dikkatli davranarak planlarını iptal ederler. Ardından telefona bir bildirim gelir “kullanıcı sözleşmesi iptal edildi.” Bunun üzerine kişiler, kaybettikleri yakınlarını görmeye, değişik sesler duymaya başlarlar. Zaman dolduğunda, onlar artık birer ölüdür.

Bu uygulama telefondan silinemez, telefon değiştirmek işe yaramaz ve hattınızı bile değiştirseniz bir şekilde sizi bulur. Telefonu kapatmanız da fayda etmez. Uygulamadan bildirim almaya devam edersiniz. Hâl böyle iken başrolümüz Quinn Harris (Elizabeth Lail), ölümden kaçmanın yollarını aramaya başlar ve bu süreçte kendisiyle aynı dertten muzdarip Matt( Jordan Calloway) ile tanışır.

Peki kurtulmayı başarıyorlar mı? Orasını izleyerek görmelisiniz! Benim yorumumu sorarsanız, biraz daha ölüm görmeliydik uygulamanın etkilerini daha net görebilmek için. Jump scare kullanımı güzeldi. Konu daha güzel işlenebilirdi ama filmin 1 saat 30 dakika olmasına veriyorum bu durumu. Çerezlik izlenecek bir film. Ayrıca uygulama filmin hayranları için kullanıma açık olarak devam etmekte. İndirip deneyebilirsiniz, tabii buna cesaretiniz varsa… (:

Fragmanını izlemek isteyenler için:

Filmi izledikten sonra yorum yapmayı unutmayın! (:

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here