Ana sayfa Dizi Yaz Tatili Boyunca Severek İzleyeceğiniz 7 Yabancı Dizi Önerisi

Yaz Tatili Boyunca Severek İzleyeceğiniz 7 Yabancı Dizi Önerisi

1544
1

Bilim kurgu, dram, komedi ve gerilim türlerinde, çok sevdiğiniz oyuncularla ve ilginizi çekecek güzel konularla işlenmiş, sizler için hazırladığımız 7 adet dizi önerisi. İyi okumalar, iyi seyirler!

1Mr. Mercedes

Stephen King’in gerilim türündeki seri romanının dizi uyarlaması. Stephen King aynı zamanda Jack Bender’la birlikte dizinin yapımcılığını üstlenmiş. Olaylar iş bulabilmek amacıyla sabahın erken saatlerinde fuarın önünde toplanan büyük bir grubun başına gelen talihsizliklerle başlıyor.

2The Good Place

Hayatını kaybetmiş olan Eleanor Shellstrop ölümden sonraki hayata uyanır ve ardından The Good Place’e gönderilir. The Good Place adeta “cennet” olan bir ütopyadır ve Eleanor kendisi gibi iyi yürekli olan 322 kişiyle daha bu cennet ütopyada yaşamaya hak kazanmıştır. Sorun şu ki Eleanor aslında iyi değildir ve buraya yanlışlıkla gönderildiğini kısa sürede farkeder.

3The Rain

Dizi yağmurla gelen ölümcül bir virüsün İskandinavya’daki etkilerini ve sonrasında hayatta kalan insanların başına gelen olayları ele alıyor. Danimarka yapımı ilk orjinal dizi olan The Rain’de yaşanılan kötü olaylardan sonra bile dostluk ve sevgi gibi duyguların var olduğunu ve ne olursa olsun insanlar yaşadıkça sorunların asla bitmediğini anlıyoruz.

4The OA

OA

The OA Amerikan yapımı, bilim kurgu ve fantastik türlerinde olan bir televizyon dizisidir. Dizi Prairie adındaki genç ve kör bir kızın yedi yıl boyunca ortadan kayboluşunu ve günün birinde gözleri görür bir halde yaşadığı yere geri dönüşünü ele alıyor. Yıllar sonra görme yeteneğini kazanmış olarak yaşadığı yere geri dönen Prairie köylüler tarafından tuhaf karşılanır. Bazı köy sakinleri bu duruma mucize olarak bakarken bazıları da korkmaya başlamıştır.

5Pose

American Horror Story ve American Crime Story gibi ödüllü serileriyle tanınan Ryan Murpy’nin yeni dizisi Pose 1980’li yılların dönem draması olarak karşımıza çıkıyor. Kadrosunda Evan Peters’ı da bulunduran bu diziyi öne çıkaran bir diğer şey ise karakterlerinin çoğunun gay ve transeksüellerden oluşan LGBT’li bireyler olması.

6Jane the Virgin

Miami’de geçen dizide Jane adında bir kızın başına gelen hiç beklenmedik ve birbirinden tuhaf olan olaylar anlatılıyor. Jane evlenene kadar bekaretini koruyacağına dair ettiği yeminini tutmak isterken birden hamile kaldığını öğreniyor ve bu olaydan sonra hayatı alt üst oluyor. Ayrıca dizinin geçtiğimiz yıllarda Türkiye uyarlaması da “Hayat Mucizelere Gebe” dizi adıyla çekilmişti.

7The Innocents

Henüz ergenliğinde olan Harry ve June adındaki gençlerin birbirlerine olan aşklarıyla ve ailelerinden uzaklaşma istekleriyle evlerinden kaçıp yeni bir hayat kurma yolculuğunu ve bu yolculukta kendilerinde keşfettikleri garip ve olağanüstü özelliklerin anlatıldığı, İngiltere ve Norveç ortak yapımı olan fantastik dram dizisi. Dizinin ana karakterlerinin ergenlik yaşlarında olması dizinin ciddiyetini düşürmemiş. Diğer bir güzel özelliği ise dizinin henüz başlarında bile sevdiğiniz ve gıcık olduğunuz karakterlerinin kendini farkettirmesi ve sizin kendinizi olayın içinde hissedebilmeniz.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here